beata9124 beata9124 komentáře u knih

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

"Myslím si, že za nevěrou bývá často ukryta obyčejná lidská touha žít. Touha aspoň na chvíli prožít krásný okamžik. Marná snaha v osamělé duši zachytit kousek štěstí a uchovat si ho co nejdéle to půjde..."

Táto útla knižka je plná hlbokých myšlienok o živote, o túžbach a o trápení. Klára bola pre mňa symbolom utrpenia a odpúšťania.

"Proč musí všechno skoncit tak hrozným způsobem? Lidi se buď spálí, nebo uhnijí, stejně jako ty stromy. Jaký to má všechno smysl, když takto skončíme?"

Kniha je zrkadlom dnešnej spoločnosti plnej egoistov, ľudí, ktorí neberú ohľad na nič a na nikoho. Žiaľ, je to zrkadlo, ktoré nám autor @heliodorsimanik nastavuje.
Dievča, ako Klára, onálepkovaná spoločnosťou, nemá veľa možností na vnútorný rast. Veľmi som ju ľutovala, priala som jej milujúcu rodinu a priateľov. Ten koniec autor zvládol bravúrne.

Určite si ju prečítajte, keď sa vám dostane do rúk.
Ja jej dávam

30.10.2023 5 z 5

Slupky minulosti Slupky minulosti Jitka Prokšová

Každý z nás má ukryté z minulosti niečo, na čo by najradšej zabudol. Avšak to tak nefunguje. Všetky zlé skúsenosti a traumy sa nám skôr či neskôr ohlásia a my sa s tým musím vyrovnať a naučiť žiť.
Tri ženy a dvaja muži z príbehu sa rozhodnú absolvovať kurz meditácie a sebapoznania na Šumave. Postupne sa nám otvára ich neľahký osud. Zistíme, že mnoho problémov pramení z detstva, detské psychické traumy sú veľmi silné a ovplyvňujú naše dospelé JA. Ľutovala som ich, každý z nich prežíval svoju vlastnú tragédiu.

Mám rada takéto psychoanalytické čítanie, kniha sa čítala rýchlo, no zároveň bolo veľmi ťažké čítanie.

08.10.2023 4 z 5

Odteraz neplačem Odteraz neplačem Simona Rošková

"Osud je vrtkavý. Niekomu nadelí šťastie, inému problémy."

Táto knižôčka obsahuje toľko ľudského utrpenia, že to bez vreckoviek zvláda podľa mňa málokto. Mňa dokáže rozplakať kľudne aj thriller, takže ja dom pri čítaní plakala veľa. Párkrát sa mi srdce rozbilo na malé kúsky a vravela som si, že to už ďalej ani nedám, už to nie je ani ľudské.

Ale dočítala som a som veľmi rada. Knihu zaraďujem medzi TOP knihy prečítané v tomto roku.

"... mať mamu, je ako mať vždy prikrývku v zime, dáždnik v daždi, chlieb, keď máte hlad a liek, keď ste chorí."

Koľko nešťastia a utrpenia môže zvládnuť jedna žena? Mala som pocit, že Ella je ako bájny fénix a zakaždým vstane z popola. Neviem si predstaviť, čo by som robila na jej mieste. Jedno je ale isté, jej postava stelesňuje vnútornú silu, odhodlanie a pevné morálne zásady. Všetko v živote sa dá zvládnuť, len treba chcieť.

"Slzy sú rečou srdca, keď pery nevedia povedať ako veľmi nám bolo ublížené."

Nedá mi nespomenúť Stelu. Ona bola pre ňu anjelom zoslaným z neba. Myslím si, že každý z nás má pri sebe takého anjela, ktorý ho ochraňuje a pomáha vždy.

Túto knihu odporúčam každému , ja jej dám

04.11.2023 5 z 5