Baru1236 Baru1236 komentáře u knih

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Nějak nevím jak tuhle knihu popsat. Podle anotace, jsem čekala něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná :D Chálid se Šazí mi přirostli k srdci snad ještě víc než v prvním díle a opět to nebyly jen oni. Mám ale pocit, že tady už se autorka soustředila spíš na válku a vše kolem ní, než na tu hlavní zápletku v prvním díle. Na začátku sice byli nějaké zmínky o té kletbě a neštěstí, co by mohla způsobit, ale prakticky se nic nestalo a to už byla Šazí naživu opravdu dlouho. Taky mám dojem, že autorka dokáže ze všech situací až ladně vybruslit, bez toho aby zanechala nějakou větší škodu. Jako já jsem na 100% pro happyendy, ale celou knihu popisovala jak se připravují na válku, která se vlastně nakonec ani neodehrála. A řekla bych, že i těch pár smrtí, co se tam vyskytlo, bylo spíš jen aby se neřeklo. A rozhodně zůstává několik nevysvětlených věcí, ale s tím se asi budu muset smířit :) opět ovšem hodnotím velmi kladně, protože i přes některé ty drobnosti se mi kniha opravdu líbila.

10.01.2018 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Tak tohle bylo opravdu moc dobré. Obzvlášť jedna scéna ke konci knihy mě hodně dostala (ehm Chálid, my poor baby :'( ehm). Šeherezáda byla správně přidrzlá a prostě nešlo si ji neoblíbit. Také mě docela překvapilo, jak moc mi ke konci záleželo i na dalších obyvatelích paláce.
Ale ten konec!
Ještěže mám hned po ruce druhý díl, protože čekat na tohle, bych opravdu nevydržela.

09.01.2018 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Rozhodně lepší, než první kniha. Děj byl lépe propracovaný, postavy lépe vykreslené a celkově měl příběh i hloubku, kterou první neměl. Ale i tak by to mohlo být rozhodně lepší. Obálky obou knih jsou nádherné a člověka zaujmou už jen ty věty nad názvem, ale samotné příběhy jako by těm slovům tak úplně nedostály.

19.12.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Opět naprostá bomba. Nemůžu říct, že se mi druhý díl líbil víc než první, protože je v podstatě úplně o něčem jiném, ale oba jsou neuvěřitelně čtivé a prostě se od nich nejde odtrhnout, dokud neotočíte na poslední stránku. Tohle je ten typ knihy, nad kterou přemýšlíte i dlouho po dočtení. Už se opravdu nemůžu dočkat posledního dílu, už jen kvůli tomu cliffhangeru na konci :D

16.01.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tak kvůli téhle knize, vážení, jsem zůstala vzhůru do dvou do rána. A stálo to za to.

22.02.2018 4 z 5