Barbarka_CZ Barbarka_CZ komentáře u knih

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Druhý díl byl akčnější než první, ale bylo tam trochu moc nejasností/nepřesností. Např. když začal neznámý střílet na obchod, jak je možné, že dírou po kulkách dovnitř nepronikl trávený vzduch? A podobných momentů tam bylo víc. Plus si pořád myslím, že to, co ty mrňata zvládly (x km chůze ve tmě atd.), je v jejich věku velmi nepravděpodobné. Takže dávám opět poctivé tři hvězdy.

28.08.2016 3 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Trochu jsem se toho bála, přece jen parta děcek a středoškoláků coby hlavních hrdinů je trochu jinde než já. Ale je to psané dobře. Jednoduše, ale čtivě. Jen mi tam nesedí, že by ty mrňata byla tak šikovná a i pár dalších věcí je zvláštních (např. že vojenská vzdušná obrana by vyráběla chemické zbraně). Dávám 3*, jsou to poctivé, pozitivní tři.

26.08.2016 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Poměrně dlouho jsem váhala, jestli si tuhle knihu pořídit, Kráska a zvíře totiž nepatří zrovna mezi mé oblíbené pohádky. Nicméně nakonec zvítězila touha po tom přečíst si novou věc od Sarah Maas(ové). A dobře jsem udělala!
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, stejně jako když jsem četla Dědičku ohně. Dočítala jsem ji do půl čtvrté ráno. A několikrát jsem u ní brečela, nestydím se to napsat. Mám totiž bohatou představivost, navíc autorka umí psát tak, že na příběh nepohlížíte odněkud z výšky, ale připadáte si, jako kdybyste stáli v samém jeho středu - nebo se dokonce vtělili do hlavní hrdinky. Prožíváte tak příběh "na vlastní kůži" se vším všudy. To miluji!
Jediné, co mi trochu kazilo požitek z knihy, byly překlepy a chyby v překladu, kterých bylo, bohužel, s postupujícími stránkami stále víc. Jako kdyby editor nestihl poslední čtvrtinu knihy přečíst a opravit. :(
Nicméně celkově super četba. Dávám čtyři *, protože si chci nechat rezervu pro příští díl. Ale je to čtyři plus. :)

25.08.2016 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Tak to bylo jedním slovem WAU! Povinná četba pro všechny, komu se líbí Walking Dead. Napsáno velmi dobře, sice se tam pár hluchý míst najde a některé přeskoky v čase jsou až moc okaté, ale celkově parádní záležitost. Po delší době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doufám, že Argo vydá i další dva díly, už teď se na ně těším. :)

A jak tu někdo psal, že mu kocour a jeho chování přišlo k neuvěření - máme 4 kočky, žádná sice není úplně jako Lúculo, ale některé k němu mají velmi blízko. Troufám si tvrdit, že autor nejspíš opravdu má podobnou kočku (ostatně hl. hrdina byl právník žijící v Pontevedře - stejně jako spisovatel sám, takže inspirace skutečností je více než zřejmá) a že se nejspíš opravdu chová tak, jak je popsáno. :)

05.08.2016 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Fajn letní oddechovka, ráda si přečtu další díly. Hlavní hrdinové mi sice připadají možná až moc dobří, ale když to vezmete s nadhledem, tak to ničemu nevadí. :)

27.07.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po Digitální pevnosti a Andělech a démonech nejlepší Brownovka, i když mi přišlo, že se to zpočátku moc zdržuje. Každopádně rozhodně stojí za přečtení - a taky za zamyšlení.

23.07.2016 4 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Po mnoha měsících čekání konečně závěrečný díl. Obávala jsem se, že si nebudu příběh pamatovat a budu muset sáhnout po předchozích knihách, abych si jej připomněla. Stačilo ale pár stránek a byla jsem plně pohroužená do světa Evy a Gideona. Knihu jsem dočítala do dvou do rána, jen abych věděla konec. Možná mohla autorka víc rozvinout linii příběhu kolem Monicy, celkově ale musím říct WAU! Nejlepší díl, jednoznačně, výborné zakončení. Crossfire je moje oblíbená série z žánru erot. románů a Osvobozená to jenom podtrhla. Paráda.

20.06.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Po dlouhé, předlouhé době se mi stalo, že jsem knihu vzdala v polovině a odložila. :( Napsané je to celkem pěkně, je vidět, že autor má sám hodně načteno, ale je to strašně rozvleklé. Nějak mi tam chybělo něco, co by mě tzv. posadilo na zadek, navíc se děj hrozně vlekl. Zatím bez hodnocení, třeba se k tomu někdy dokopu a dočtu to, ale... Vzhledem k hodnocení musím říct, že pro mě velké zklamání. Zatím.

31.05.2016

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak fakt nevím, kde vezmu u dalšího dílu další hvězdičku. :D Skvělá knihy, vtipná i smutná, napínavá i vyvolávající melancholii (v pozitivním slova smyslu). Dokonce mě v určité chvíli "dohnala k slzám". Paráda. Už aby byl podzim!

15.05.2016 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Čtivé. Ale možná až moc jednoduché. Příliš dlouho se tam nic nedělo a konec pak byl uspěchaný. Takové slabší tři hvězdy (na stupnici 1 až 10 by to byla pětka).

03.05.2016 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tohle bylo dobré. Hodně dobré. Ne dokonalé, ale mělo to všechno, co to mělo mít. S mou bohatou představivostí jsem se dokázala do pocitů hlavní hrdinky vcítit, vnímat bolest, paniku, strach i odhodlání, které sama zažívala. Hlavně od poslední části jsem se nemohla odtrhnout. Pro mě za 4,5 hvězdy. :)

21.04.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Je to dobré, hodně dobré, o čemž ostatně svědčí fakt, že jsem to přečetla za dva dny. Nicméně ten konec mi přišel takový... Nevím, možná až moc jednoduchý vzhledem k tomu, jak tajemný byl Miles celou předchozí část knihy. Myslím, že se z toho dalo vytřískat víc. Proto "jen" 4 hvězdy.

09.04.2016 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Dějově asi nejslabší Carterovka, ale zanechala ve mně hluboký dojem. Zejména když si člověk uvědomí, že tohle se opravdu stalo...

21.03.2016 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Tak to byla jízda! Marie Lu jako jedna z mála udržela napětí a vysokou kvalitu i v posledním dílu příběhu, skoro bych řekla, že ji dokonce dokázala vygradovat. Jen ten konec... Já vám nevím, miluju happy endy, ale tady mi to přišlo už trochu moc. Kdyby si odpustila ten epilog, bylo by to lepší. I tak by si čtenář mohl říct, že to vlastně dopadlo dobře. Nicméně celkově výborný příběh.

14.03.2016 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

První polovina knihy je trochu slabší, ale druhá to plně vynahrazuje. A konec? Samovolně mi ze rtů vyplynulo: "Ach jo..." Ještě že mám třetí díl k dispozici, jinak by mi asi hráblo. :)

12.03.2016 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Příběh je nabitý akcí, dobře se čte.

08.03.2016 4 z 5

Sonea: Královna Zrádkyň Sonea: Královna Zrádkyň Trudi Canavan

Pěkný závěr, bohužel požitek z knihy mi zmenšil její překlad a několik nepřesností či spíše nedovysvětlených událostí. Vadilo mi, že v tomto díle se z černých čarodějů najednou stali temní mágové, že Zrádci byli v jedné větě nazýváni správně Zrádci a v následující Zrádcové, že jméno Soney bylo několikrát prapodivně vyskloňováno... Podivné bylo i to, že nemágové najednou přes krvavé prsteny mohli číst myšlenky, byť to tam do té doby nebylo nikde ani nastíněno, natožpak vysvětleno, prostě se to tam náhle objevilo jako možnost... Dávám čtyři hvězdičky, i když ve skutečnosti je to čtyři a půl.

02.03.2016 4 z 5

Sonea: Vyslancova mise Sonea: Vyslancova mise Trudi Canavan

Bála jsem se toho, přiznávám, po první trilogii jsem si říkala, že navázání se nemuselo podařit. Ale opak byl pravdou. Díkybohu. :)

02.03.2016 4 z 5

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

Naprostý souhlas s Karcoolkou22210, i mně "vadila" dějová linka s Dannylem, přišla mi zbytečná a jen odváděla pozornost od zajímavějších částí. Celkově byl druhý díl méně akční, než by se mi líbilo.

02.03.2016 3 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Lepší než první díl, dobrá příprava na velké finále ve třetím dílu. Velmi čtivé, jako celá trilogie.

22.02.2016