babijezinka babijezinka komentáře u knih

Člověk v soukolí dějin: Století městské části Praha 5 v lidských osudech Člověk v soukolí dějin: Století městské části Praha 5 v lidských osudech Lukáš Cvrček

Zajímavá kniha,určitě stojí za přečtení, člověk se dozví věci, které ho ve škole zrovna moc neučili. Opět dobrá práce autorů Czech Archives, kapitoly o Janu Pauly, o Vlasovcích a i jiné byly pro mne neznámé a zajímavé. Je dobře, že se takové informace dostávají mezi lidi, autorům za to patří velký dík a uznání.

11.03.2024 5 z 5

František Topič: Příběh nakladatele a obchodníka s uměním František Topič: Příběh nakladatele a obchodníka s uměním Pavel Fabini

Opravdu krásná kniha! Stále se k ní vracím.Neskutečně velké množství zajímavých informací, ale také velice citlivě a něžně sepsaný lidský příběh. Často se do těchto míst (Národní) dostávám,vždy se mi ten dům líbil, ale teď má pro mne i své tajemné kouzlo. Děkuji za tuto zajímavou a nádhernou knihu, která stála jistě mnoho úsilí při psaní, ale domnívám se, že "s úkolem sepsat a vydat příběh Topičova života" se autor, pan Fabini, vypořádal víc než skvěle! Tato kniha bude vždy na čelném místě v mé knihovně.

05.03.2024 5 z 5