azzies azzies komentáře u knih

Muriel a andělé Muriel a andělé Miloš Macourek

Všichni to ví. A je to tak. Kresba je jedinečná, nápaditá, plná detailů a jedné, velmi krásné ženy. Takže jednoznačně luxusní.
Ale ten scénář...asi odpovídá jiným scénářům té doby a úplně mi nesedl. Přehnaně šílený, ale ne tím zábavným způsobem.

23.03.2019 3 z 5

Z čeho jsou utkány sny Z čeho jsou utkány sny Johannes Mario Simmel

Po opravdu hodně dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetl a vlastně mě ani nezajímá, jak to celé dopadne. Bohužel.
Děj související s 68 rokem bude vždy zajímavý, svoboda jedince a celé společnosti a jejich cena za ní je dnes téma kupodivu velice aktuální. Ale způsob vyprávění, které JMS používá mě nebavil, nemohl jsem se začíst. Začátek knihy je sice strhující a velmi emotivní, časem ale jiskra napětí pohasne a skoky v čase čtivosti ještě víc ubírají. Popisování postav a jejich okolí zabírá čím dál víc prostoru ani prožitky neustále opilého hlavního hrdiny mne nedokázaly zaujmout.
Skončil jsem cca v polovině a nebýt anotace, tak snad ani nevím, co je hlavní téma knihy. Oproti klaunům, nebo Jimmymu pro mne velmi překvapivé.
Některé knihy JMS jsou dosti rozporuplně hodnocené, tato, zdá se, patří mezi ně.

23.03.2019 2 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

V prokletych domovech je příběh zase o něco zamotanější, občas není úplně snadné orientovat se v ději - kdo co a proč, motivace může bez tváře není už vůbec zřejmá, opět pár logicky nedomyšlených akcí (muž bez tváře chce vyhodit dům do vduchu a najednou čeká až proběhne evakuace) a sice se vyřeší nedořešené napětí mezi Petrem a Lasley, ale zase se Peter bez vysvětlení vyhýbá Bev. Závěr knihy byl dost jiný, než se dalo čekat, ale vůbec mi nevadil a navnadil na díl další.
Jinak velmi dobrá zábava.

20.02.2019 4 z 5

Gunsmith Cats 1 Gunsmith Cats 1 Kenichi Sonoda

Obálka knihy ilustruje celkem přesně, komu je celá kniha určena. Před pětadvaceti lety bych byl nadšený/unesený, přestože se jedná o mangu.
Kresba aut/zbraní/drsných krásných slečen je perfektní, jen ten příběh je pomalejší, s občasným velmi dobrým humorem.

16.01.2019 3 z 5

Oči bouře Oči bouře Jeff Smith

Po prvních dvou velice solidních dílech jeden trochu slabší díl, stále ale stojí za přečtení.

05.01.2019 3 z 5