Aykiru Aykiru komentáře u knih

Ateliér špičatých klobouků 3 Ateliér špičatých klobouků 3 Kamome Širahama

Třetí díl Ateliéru Špičatých klobouků je klasickým "klidnějším" dílem před větší akcí, přesto se netáhne ani nenudí. Získáme další porci střípků informací, které se doufám už v příštím díle začnou skládat do konečného -troufám si tvrdit- trošku temnější obrazu. Navíc to vypadá, že se konečně dozvíme něco o Qifreyiho ne tak růžové minulosti.

07.03.2021 4 z 5

Projekt: pravda Projekt: pravda Mariusz Szczygieł

Projekt: Pravda je sbírkou střípků příběhů a vnitřních pravd, které více než cokoliv jiného vypovídají o nás samých, o tom kým jsme, odkud pocházíme, na co myslíme. Vnitřní pravdy jsou našimi prubířskými kameny, našimi stébly, kterých se chytáme, když se svět pod nohama hroutí. Možná proto se mnohým z vás zdá kniha temná a bolestná, ale pro mě je naopak o cestě zpět k nám samým, k tomu, co zůstane stát, když všechny masky, kudrlinky a hezké slova spadnou. Je otazník na začátku i konci našich životů, na kterou si každý musí odpovědět sám.
A i když uznávám, že některé příběhy by se dali uchopit lépe, Projekt: Pravda pro mě zůstává více než velmi zajímavým experimentem, který nejen, že pokládá otázku a nabízí odpovědi, ale nutí vás hledat, ptát se, zkoušet a přebírat vše, čemu jste o vás samých doposavad věřili.
Protože každý z nás má mnoho pravd, ale kolika z nich se opravdu ve svém životě neochvějme řídíme?

11.01.2021 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Pokud jste holka a je vám deset až třináct a nic na světě vás nezajímá nic víc, než opačné pohlaví, tak je velká pravděpodobnost, že se vám bude kniha líbit. Jestli k tomu všemu ještě návdavkem máte rádi knihy, ve kterých sexy rádoby geniální klaďasové zachraňují světy, společenství popřípadě jiné hezké, chytré občas ne zas až tak klaďase, a přitom ještě dobře hláškují a na ději vám ani moc nesejde, tak budete Auroru milovat. Pro všechny ostatní, kteří zrovna neprochází první, druhou, popřípadě celoživotní pubertou, je to peklo. Schématické postavy, prvoplánový děj a stokrát ohraná zápletka.Vsuvky s vysvětlivkami, osvětlující činnost jedlivých frakcí (?) a světa působí, jak psané člověkem v nejhorším stádiu puberty, a to ještě ne moc chytrým. Ale abychom nebyli úplně negativní: děj odsýpá, příběh je čtivý a občas se dokonce i zasmějete (to, že se smějete hlavním hrdinům a ne s nimi, je ovšem věc jiná).

19.11.2020 2 z 5