astroweb astroweb komentáře u knih

Agatha Christie: Životopis Agatha Christie: Životopis Janet Morgan

Velmi příjemně čtivý životopis. Zajímavé po všech stránkách. Její dílo si vždycky čas od času rád přečtu.

14.03.2020 4 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Skvělé čtení, napínavé a velmi čtiví, historické pozadí třicátých let v Německu perfektní a poučné.

26.02.2020 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Když jsem na Netflixu shlédl seriál Cizinec podle autorovy stejnojmenné knihy, řekl jsem si, že si po nějaké době přečtu zase něco od něj. Nelitoval jsem, představoval jsem si, že právě tato kniha by byla skvělou předlohou k nějakému filmu, či seriálu.
Finále napínavé, děj perfektní.

17.02.2020 4 z 5

Orlové v bouři Orlové v bouři Ben Kane

Skvělé čtení od skvělého autora. Tento se mi líbí v tomto žánru nejvíce. Poutavé a při tom poučné přesvědčivě napsané.

10.02.2020 4 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Hodně dobré. Spíš jako historicko sociální román z kriminálního prostředí. Nikoli napínavé, ale dobře napsané. Určitě si přečtu další.

03.10.2019 4 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Knihu jsem koupil spíš ze zvědavosti, mám rád dílované série, byl jsem příjemně překvapený, pohodové čtení o vztazích v Anglii 18. století. Určitě si dopřeji časem i další díly.

14.08.2019 5 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Ne všechny knihy se mi od tohoto autora líbily, většina ano a tahle patří mezi tu čtivou a zajímavou většinu.

03.05.2019 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Sice s přestávkami, ale dočetl a nelitoval jsem. Trochu mi to místy připomíná Karla Maye pro dospělejší čtenáře, proč ne ?
Čtivé, zajímavé i po historické stránce.

19.04.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Během čtení jsem si několikrát říkal, že tento román je autorův nejlepší, ale ne, jsou všechny skvělé. Laťku stále drží velmi vysoko.

23.02.2019 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Dal jsem všechny hvězdičky, moc se mi závěrečný díl trilogie líbil. Na rozdíl od předešlých zde vystupují i historické postavy, hodně mi román připomínal nejlepší Dumasova díla.

11.12.2018 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Od autorky jsem přečetl již několik děl, všechny se mi líbily více, než Rozhodnutí. Dosti otřelý námět, příliš mnoho postav, nic originálního.

02.07.2018 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Vtipná, i když ne docela klasická krimi, ale autora mám prostě rád a vždycky si ho s potěšením přečtu.

01.06.2018 4 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Pohádka pro dospělé na podkladě historie. Čtivé, velmi čtivé, určitě si přečtu další díly, ale až po nějakém čase. Jsem přesvědčený, že autor svého času pilně načítal i Sienkiewicze.

26.03.2018 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Velmi dobrý čtenářský pro mě objev. Historie, napětí, romantika, poučení. Velmi pěkné !

06.02.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Jedním slovem : skvělé ! Historická detektivka napínavá, čtivá, perfektní.

09.12.2017 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Nejdřív jsem hodně váhal, jestli právě toto dílo autora přečíst, protože jeho francouzská řada dosud byla velmi, velmi slabá, ale tentokrát jsem byl hodně příjemně překvapený. Moc se mi to líbilo.

17.11.2017 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Tentokrát mi pan Vondruška vůbec, ale opravdu vůbec nesedl. Překombinované, příliš mnoho postav, ve kterých jsem se nevyznal, finále mě minule úplně, velmi slabé.

14.11.2017 1 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Velmi čtivé, zajímavé a přitažlivé, ale musím napsat, že předešlé díly z čínské série byly ještě lepší. Ovšem i tak mnohem čtivější než všechny díly série francouzské.

28.08.2017 4 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Dán nezklame, slovenština nevadí, chytré, napínavé, inteligentní, zajímavé a poučné.

10.07.2017 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Dočetl jsem závěrečnou část Platnéře jsem velmi spokojený. Nejvíc se mi líbil druhý díl, ale jako celek je trilogie vyvážená, příjemně čtivá, historicky věrohodná.

08.03.2017 5 z 5