ArtemianCZ ArtemianCZ komentáře u knih

Labyrint smrti Labyrint smrti Ian Livingstone

Nejlepší Gamebook na světě!
Opravdu! Nad touhle knížkou jsem strávil mládí :) rozhodně doporučuji pro každého milovníka "dračáků". :)

14.02.2016 5 z 5

V tónech duhového života V tónech duhového života Jakub Hübner

Nejprve bych rád předeslal, že nejsem žádný extra náročný čtenář, který nasává knížku za knížkou. Knihu hodnotím tak, jak na mě působí, jak jsem se při čtení cítil...

...tak tedy:

Obálka se mi velmi líbí, klasická ilustrace, která má v sobě nějaké kouzlo... připomíná mi mé oblíbené knížky z dětských let :)

Příběh jako takový se mi líbil, zvlášť pro to, že já sám se pohybuji v tomtéž světě... jak tom "duhovém", který bohužel až zas tak barevný není, tak i v tom hudebním a divadelním. Proto jsem měl dost často pochopení i pro občasná zaškobrtnutí na cestě Danielovým životem. Oblíbil jsem si spoustu postav a jen jsem tiše záviděl Danielovi jeho Evu, a ač jsem chladnější povahy, tak se musím přiznat, že jsem se přistihl i s úsměvem, když se jednalo o popis Danova vztahu s Viktorem, který jsem si i já užíval, alespoň knižně. Samozřejmě, že má hříšná a pokoutná duše plesala u momentů, kdy se v Danielovi probudil jeho skrytý ďáblík... "scéna v klubu" nebo "scéna s Mattym" :P

Knihu jsem měl přečtenou za jediný den a bylo v ní moc hezkých povzbuzujících momentů. Zejména pro lidi Danielova ražení. Tedy kulturně založené a hlavně ne zcela vyoutované a srovnané homosexuály (lesbičky nevyjímaje). Po poněkud temné knížce Buzíčci od Folného, je tento kousek alespoň trochu prosvětlen pozitivní energií. Knížka se čte opravdu hezky a minimálně nějakou doprovodnou Novelu či povídku by si tento příběh určitě zasloužil :)

CELKOVĚ hodnotím tedy "Chvalitebně", jelikož k dokonalosti mi už scházel pouze podrobnější popis některých minipříběhů a nějaké to Deus ex Machina. :)

14.02.2016 4 z 5