Argony Argony komentáře u knih

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Ze začátku jsem se nutila číst dál, pak se to lehce zlepšilo a nakonec jsem jen koukala a říkala si: To je všechno? Proč je tak propagovaná? Zklamání.

18.07.2019 2 z 5

Začínáme s chovem slepic, hus a kachen Začínáme s chovem slepic, hus a kachen Marie-Theres Estermann

Opravdu základní informace. Jednoduše a stručně podáno.

09.03.2019 4 z 5

Rok v přírodě Rok v přírodě Eva Opravilová

Na mateřinky docela dost odborné. Určitě vystačí i pro první stupeň ZŠ. Spousty námětů na pozorování zvířat v přírodě.

01.12.2018

Kalendář: Velký stavovský ples v Nosticově Národním divadle v Praze dne 12. září 1791 Kalendář: Velký stavovský ples v Nosticově Národním divadle v Praze dne 12. září 1791 Josef Petráň

Četba pro člověka, který o té době něco ví. Jinak dost nepochopitelné. Volně navazuje na knihu Rebelie.

21.03.2017

Prominent Prominent Jiří Švejda

Obálka mi připomíná růžového králíka z Plzně.

07.03.2017

Létající koráb a jiné pohádky ruského lidu Létající koráb a jiné pohádky ruského lidu Alexander Nikolajevič Afanasjev

Tato kniha by neměla přijít do ruky feministkám. Pohádky docela nevhodné pro děti. Ženy líčeny jako hrozné megery, které potřebují napráskat.

04.10.2016

Didaktické základy metod výuky Didaktické základy metod výuky Isaak Jakovlevič Lerner

Kniha poplatná době vzniku.

19.09.2016

Nehasnoucí ohně Nehasnoucí ohně Karel Nový (p)

Sice je to kniha určená pro mládež, ale myslím, že v dnešní době už to nebudou číst. Doporučuji ji spíše seniorům. Příběhy krátké, velká písmena, pěkné ilustrace.

19.09.2016

Pohádky maličkým Pohádky maličkým Božena Němcová

Dost ošklivé ilustrace nebo možná chyba při tisku. Určitě existují mnohem hezčí vydání. Kniha obsahuje 10 pohádek, např. Kohoutek a slepička, Smolíček, Paleček.

13.09.2016

Pěstování a zužitkování drobného ovoce Pěstování a zužitkování drobného ovoce Josef Luža

V dnešní době kniha vhodná možná tak jako informační zdroj o starých odrůdách nebo pro studenty do statistik apod. Pro současné pěstitele již k ničemu.

08.09.2016

Rukověť  rodiče malého školáka Rukověť rodiče malého školáka Martina Šrámková

Nebylo to nejhorší, ale kdovíjaké informace se tam nedozvíte. Lehce podané, žádné odbornosti. Po jedenácti letech od vydání už není zcela aktuální.

15.08.2016 3 z 5

Čas pampelišek Čas pampelišek Jarmila Dědková

Dívčí román, ale v dnešní době už asi moc nezaujme. Rodiče drží Katku až moc zkrátka. Původně určeno cca 14-17letým, nyní tak možná pro 12ti leté holčiny.

25.07.2016 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Právě dočteno, za půl dne a na jeden zátah. To už se mi dlouho nestalo. Prima. Škoda jen toho většího množství vulgárních výrazů.

19.07.2016

Průvodce po hradech a zámcích a dalších vybraných památkách v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Průvodce po hradech a zámcích a dalších vybraných památkách v Čechách, na Moravě a ve Slezsku kolektiv autorů

Základní informace pro návštěvníky památkových objektů. Jako velké mínus vidím hrozné fotografie.

15.06.2016 3 z 5

Piko Dinosaurus Piko Dinosaurus Leopold Suhodolčan

V dětství jsem ji zbožňovala. Vhodná jako první čtení.

13.04.2016 5 z 5

Dvě veselé pohádky Dvě veselé pohádky František Hrubín

Nádherná kniha. To je tak, když se dá dohromady výborný spisovatel a úžasný ilustrátor.

22.03.2016 5 z 5

U nás I. - Úhor U nás I. - Úhor Alois Jirásek

Je zajímavé, že vydání z roku 1926 můžeme najít v minimálně šesti různých deskách-obálkách. Přitom je stejný ilustrátor i nakladatel.

29.02.2016

Zvířata Austrálie Zvířata Austrálie Andrea Bempensante

Krásné ilustrace. Primárně určeno pro první stupeň a předškoláky.

11.01.2016 5 z 5

Říkačky o autech a strojích Říkačky o autech a strojích Renata Škaloudová

Super, u dětí má obrovský úspěch. Určeno především pro školkové děti. Ne každá říkanka je perla, ale celkově hodnotím velmi dobře.

Drž se u mě Petro, už nám jede metro :-)

Správně je myslím: auto, autobus, tramvaj, metro, motorka, vlak, mašina, policie, sanitka, hasiči, náklaďák, míchačka, bagr, válec, traktor, popeláři, kamión, vůz kropící, veterán, loď, letadlo, vrtulník, balon, odrážedlo.

11.01.2016 4 z 5

Pavlík sám na světě Pavlík sám na světě Jens Sigsgaard

Tedy dostala mě změna jména chlapce. Proč zrovna Míťa? V novém vydání už je to Pavlík, který se podobá originálu i překladu do němčiny (NJ - Paul a v originále Palle). Holt když už překlad ze západu, tak alespoň poruštit hlavního hrdinu.

03.12.2015