Argony Argony komentáře u knih

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Četlo se dobře. Je to opravdu jen duchařská detektivka. Kniha obsahuje dost překlepů.

Samotný příběh se pomalu rozjíždí - první půli se vlastně nic neděje. Úplně bych vynechala části o seznámení a vztahu s Geraldem - na příběh nemají vůbec vliv a jsou tam zcela zbytečné. Od poloviny se příběh rozjede dle předpokládaného schématu a vlastně čtenář ani není moc překvapený z jeho rozuzlení.
Kniha by se dala scvrknout na polovinu, je to zbytečně roztahané.

05.11.2021 4 z 5

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Dneska už klasika pro děti. Přesto, pro ty kteří čtou všechny díly, už je to na jedno brdo. Tento díl je ideální na dovču nebo na koupák.

19.07.2021 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Četla jsem po Haně, dost mi ji to připomínalo. Nejvíce se mi líbil nejstarší příběh. Ten nejnovější mě naopak neskutečně nebavil, tedy slušně řečno. To jako fakt takhle lidi mluví?

19.07.2021 3 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Super, lepší než předchozí díl. Žel opět spousta textových chyb.

25.01.2021 5 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Taková rychlovka na večer s happy endem. Všichni prachatí, žádné existenční starosti. Akorát mě neskutečně štvaly neustálé popisy jídel.

18.08.2017 3 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Těm, kterým se líbili rybaříci, doporučuji podobnou knihu - Potulný lovec. Obě patří mezi hezké čtení pro děti.

04.10.2016

Pojď si na to hrát Pojď si na to hrát Jana Štroblová

Velmi zajímavá kniha, doporučuji ji do MŠ nebo maminkám na mateřské. I po těch letech jistě najde své čtenáře.

16.09.2016 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Ke knize mě přilákala obálka a anotace, ale už během čtení přišlo velké zklamání. A konec to dorazil. Možná budou žrát knihu puberťáci, ale jinak asi ztráta času. Na 15-16leté to jsou docela ťulpasové. Sedmiletej skautík by si asi počínal lépe.

Také mě dostával špatný překlad nebo jestli chyby tisku - ocitli se ve svrabu, Occamova bitva ...

23.08.2016 2 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko James Herriot (p)

Nádherná knížečka nejen pro děti. Pokaždé si pořvu, ale s úsměvem na tváři.

09.08.2016 5 z 5

První čtení První čtení Ladislav Pokorný

Je mi divné, že něco takového prošlo do tisku - v roce 1969. Ikdyž, se vypustil Pán Bůh z názvu (oproti předchozímu a následujícímu vydání).

23.05.2016

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Některé scény trošku brutální, ale jinak doporučuji.

01.01.2016 4 z 5

Těhotenství a porod Těhotenství a porod Magdalena Mikulandová

Doporučuji všem nastávajícím maminkám. Velkým plusem je to, že je napsaná dle českých poměrů. Najdete zde postupy a vyšetření, která čekají každou budoucí maminku. Srozumitelně podáno. Určitě lepší než často kupovaná Velká kniha o matce a dítěti od zahraniční autorky.

15.09.2015 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Hrůza. Nepředstavitelné.

19.08.2015

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Velmi zajímavá kniha, ale ten překlad nebo spíš neschopný korektor?!

13.08.2015 4 z 5

Řemesla Řemesla Klára Smolíková

Super kniha vhodná jako dárek pro děti, ale hezky si počtou i dospělí. Doporučuji lidem pracujícím s dětmi, vhodné k tvorbě kvízů apod. Autorka má nejen ode mne za 1. Jen tak dál.

01.09.2014 5 z 5

Druhá zpráva o nemocech slavných Druhá zpráva o nemocech slavných Ivan Lesný

Krátké příběhy o slavných. Současná věda objasnila mnoho podivných úmrtí a nemocí.

15.08.2014 4 z 5

Příliš přešívaná vévodkyně a jiné causerie Příliš přešívaná vévodkyně a jiné causerie Alex Koenigsmark

Čtěte raději v klidu, ať si můžete jednotlivé příspěvky urovnat v hlavě a spojit s událostmi.

14.03.2014 5 z 5

Dobrodružný příběh, klasika. Tehdy povinná četba pro pátou třídu. Řešili jsme, co je to Aguti, které tam chytá. Potom v loutkovém filmu běhala přerostlá krysa a já volala - hele to je určitě to Aguti. A prej, že kecam :-) Měla jsem raději jinou dobrodružnou literaturu, ale taky dobrý.

26.02.2014 4 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Překvapivě rychle se čte. Jistě by šel příběh více rozvést. Přijde mi, že se vše stalo moc rychle. Válka je hnus.

22.11.2013 3 z 5

Lupiči a Čárytužka Lupiči a Čárytužka Jurij Družkov (p)

Moc pěkné čtení pro děti. Tento první díl se nám líbil víc než pokračování.

08.11.2013 4 z 5