aquaver aquaver komentáře u knih

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Ani poslední díl nezklamal, dokázal překvapit a byl stejně dobrý jako předešlý. Budou mi chybět jak Kellen s Reichysem, Ferius, Nephenie, dokonce i Shalla, ale i další postavy. Konec příběhu se mi líbil, úplně se k této sérii hodí. Po této sérii se mi bude stýskat a rozhodně se k ní někdy v budoucnu opět vrátím. Celou sérii doporučuji, určitě za to stojí.

03.08.2021 5 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Další pokračování, které bylo srovnatelně skvělé jako předešlé. Stránky rychle ubíhali a než jsem se nadála byl konec. Bylo celkem překvapení, když se znovu objevilo pár postav, doufám že v dalších dílech se taky třeba někdo objeví. Těším se na další dobrodružství Kellena a Reichise, jen škoda, že tam asi nebude další oblíbená postava (ale třeba překvapí a objeví se tam).

03.06.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Celá tato trilogie mi zabrala necelé tři dny a trochu mě mrzí, že jsem to měla přečtené tak rychle. Vím, že se mi po tomto světe plným intrik a kouzel bude stýskat, to samé po postavách, které jsem si během jejich příběhu oblíbila. S koncem jsem jakž takž spokojená, i když mi přijde, že tento díl byl malinko urychlenější. Určitě doporučuji celou sérii. A i když jsou podle mě přeci jen lepší série, tak se k této někdy v budoucnu snad vrátím.

03.06.2021 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl byl podle mě lepší jak ten první. I sem tam dokázal překvapit, jako třeba ten konec... i když malinko se nedivím, že to tak dopadlo (protože jak je to přísloví... Kdo chce víc, nemá nic). Ale rozhodně to byl konec se zajímavým zvratem. Skoro celou knihu jsem si říkala, proč ten název knihy... no ten konec to vysvětlil. Co se mi na tomto díle líbilo, byl ten podmořský svět, bylo to něco zase z toho světa nového.

03.06.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto sérii jsem měla v plánu si přečíst už delší dobu a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Neměla jsem od ní ani malá, ale ani velká očekávání a tím pádem mě ani nezklamala, ale ani zase tak moc nepřekvapila. Hlavní postava mi, až na pár maličkostí, byla sympatická. Možná to má pár nedokonalostí a trhlin, ale i přesto doporučují dát této knize šanci.

03.06.2021 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Chvíli mi ze začátku trvalo se začíst, ale nakonec to bylo opět skvělé. Jen mě v tomto díle lezla Eden trochu na nervy, a taky se mi nelíbilo, jak se zachovala k Deanovi (bylo mi ho moc líto). Naopak co se mi velmi líbilo, tak to byly nové postavy (Snake a Emily) a nové prostředí.

12.04.2021 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Tak tento díl se mi líbil dokonce o malinko víc než předchozí. Líbili se mi ty zvraty a ten konec... byl napínavý, i když dost i předvídatelný, a proto jsem se pustila hned do závěrečného dílu. Taky tu přibylo dost nových postav. Císaře jsem nemohla doslova ani vystát, Verexe jsem si oblíbila, na Rošara jsem si musela zvyknout a na Tensena jsem se chvíli na konci i zlobila. Kestrel a vlastně i Arina mi tu bylo opravdu hodně líto. Druhý díl můžu doporučit, stejně jako ten první.

20.11.2020 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Tuto sérii už jsem objevila dřív, ale stále jsem ji odkládala z obavy, že mám třeba od ní až moc velké očekávání. A jsem ráda, že se tak nestalo. Obě hlavní postavy jsem si celkem rychle oblíbila. Vlastně jejich charaktery jsem byla mile překvapena, obzvlášť tedy Kestrel. Kniha se četla rychle, nešla skoro vůbec odložit (dokonce jsem kvůli ní po dlouhé době ponocovala :D), s koncem jsem byla taky spokojená a musela jsem hned jít na druhý díl.

20.11.2020 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Moc pěkně zpracovaná knížka s úžasnými a nádhernými kresbami. A i když jsem se tam z informací o světě HP nedozvěděla v podstatě nic nového, protože přeci jenom celou sérii jsem četla několikrát a filmy jsem viděla nespočetně, ty nádherné ilustrace mi to rozhodně vynahradili. Každou stranu jsem zkoumala do detailu.Za mě je to zatím asi nejlepší doplňková kniha se kterou jsem se setkala. Knihu mohu jen doporučit a to nejen fanouškům HP.

19.05.2024 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tady jsem se za polovinou knihy trochu více sekla a dostala jsem se do opravdu velký čtecí krize, z který jsem se nějak nemohla vyhrabat a strašně dlouho mi trvalo než jsem knihu dočetla. Možná to bude i tím že je to už častěji z vícero pohledů než jen Claire nebo Jamieho, a nebo jestli to bude tím že jsem přečetla první čtyři díly hned za sebou (a to nejsou zrovna nejtenčí knížky)... netuším. Takže proto si teď dám asi menší pauzu než se pustím do pokračování. Přesto tuto sérii doporučuji. Ať už těm kdo mají rádi téma cestování časem, nebo pořádné romantické linky, dlouhé série či jen rádi porovnávají film nebo seriál s knihou (za mě je to celkem dobře povedené zpracování a to se mi dost často po přečtení knihy ty filmy či seriály pokazí. Jen bych tedy řekla že tady u Bubnů se to už přeci jen trochu začíná víc lišit).

19.05.2024 4 z 5