annes annes komentáře u knih

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Děj celkem splnil má očekávání. Kouzla, knihy, statečná hlavní hrdina, trocha romantiky, zajímavé zvraty a rozuzlení. Dala bych i pět hvězd, ale po přečtení mi tam chybělo nějaké ách, cože nebo páni..

06.07.2021 4 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Chyběly trochu verše a zaklínání, ale dějově šel díl rozhodně nahoru (a teda jako barda mi bylo trochu líto, ale chápu, že takhle dostal svůj srdceryvný příběh), hlavně poslední část Princ z proroctví! A teda taky super, že přibyla mapa. A taky to vypadá, že bude aspoň ještě jeden díl a doufám, že brzy, protože mě vážně zajímá, co se bude dít dál

18.06.2021 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Po shlédnutí seriálu mi bylo jasné, že když je do ČV kniha z lékařského prostředí, chci poznat Mel i knižně...opět jsem nestíhala koukat co všechno si do seriálu přimysleli :-D
Za mě rozhodně kniha poskytuje oddech a romantiku (za mě) s až moc ideálním mužem :-D. Jako asi bych se po přečtení klidně přestěhovala do nějakého malého městečka uprostřed lesů s příjemnými sousedy. Třeba jednou takový "Melin domeček" taky zabydlím ;-)

23.03.2021 4 z 5

Severské mýty Severské mýty Raymond Ian Page

Všema deseti doporučuji všem, kteří mají zájem o severské mýty. Dočtete se o původních pramenech, historii i o samotných příbězích. Pěkné shrnutí :-)

07.01.2021 5 z 5

Proč jen jsem to odkládala tak dlouho? První příhěm jsem četla hned, jak jsem knihu dostala. Pak přišel nákup dalšího a dalšího a dalšího dílu, i když jsem neměla přečteno. Do vánoc rozhodně všechny přečtu, protože Hilda (jejíž jméno se mi fakt nelíbí :-D) je prostě skvělá :-) i ten svět a vůbec :-) zkrátka za mě skvělé!

20.12.2020 5 z 5

Ruslan a Ludmila Ruslan a Ludmila Alexandr Sergejevič Puškin

Jéé, jak já dlouho nečetla nic od ruských autorů, které mám tak ráda...Bylo to pro mě velmi příjemné čtení. Částečné odkazy na ruské pohádky/báje a navíc mám opravdu ráda, když je kniha opatřena doslovem ve kterém se člověk dozví něco z doby vzniku díla a další zajímavosti. Rozhodně si od Puškina v blízké době zase něco přečtu :-)

"Přes hory, doly poklusem,
z hlubin noci v bílý den." - krásný popis cestování

22.11.2020 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Od autorky jsem četla už Ostré předměty, ale i tak mě překvapilo první pár vět, než mi došlo, že je to pro autorku skoro typický rys, mít v díle něco trochu "přisprostlého". Stejně tak jsem si po přečtení uvědomila, že i topodávání dvojstranných infromací (možná i více) je pro ni typické a proto se mi to asi tak dobře četlo. Nejen že je knížečka útlá, ale i pěkně designově vybavená červení ;-)
Jako bonus jsou tu zmíněny jména knih Žena v bílém a ještě něco - do čv 2018 ;-)

06.08.2020 3 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Musím říct, že Agatha opět nezklamala. Znala jsem film a kniha je úplně něco jiného. Na začátku jsem díky tomu byla dost zmatená, čekala jsem příběh z filmu, ale on ten originál je mnohem zajímavější a propletenější...A představa Nemesis jako staré dámy v růžovém plédu je vskutku překvapující..,,

18.03.2020 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Na začátku to bylo trochu klišé - s největší nepřítelkyní spolu na tu školu? To jako vážně? Ale nakonec se z toho vyklubalo příjemné čtení. Okurka je úplně nejvíc. Jsem docela zvědavá, jak bude dobrodružství pokračovat a hlavně jestli Poppy a Logan až vyrostou budou spolu.
Na konci knihy jsem se dočetla, že autorka je paní učitelka a všechno začalo dávat smysl :-D to školní prostředí, zlobivé děti, holky co se rozhádají atd. Řekla bych možná denní rutina při tomhle povolání.

07.02.2020 5 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Za mě určitě bylo lepší Na lovu, i když Mariana je taky moje oblíbenkyně. Nicméně, jak už tu bylo psáno, ty překlepy jsou vážně hrozné! A navíc jsou opravdu prostoupeny celou knihou. Co se týče převyprávění, líbí se mi pojetí Hooda, jako osoby i jak jeho přízvisko vzniklo. Ovšem Marian a její progress byl pro mě trochu nesympatický, nějak mi přišlo jaksi umělé její pouto s Gisbornem už na začátku. Dle mě by se hodilo více stran a lepší propracování myšlenek/postřehů, ne jen letmé zmínky.
Jinak ale dobrý a doufám, že autorka přijde s dalšími převyprávěními. Čte se mi dobře se známými jmény, neznámý příběh ;-)

15.01.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Čekala jsem něco jiného, ale...odnesla jsem si velmi silný zážitek z celého čtení. Na PCT si léčit své bolístky nepůjdu, ale na něco menšího určitě ;-) Velmi jsem ocenila seznam věcí do batůžku na konci knihy :-)

13.06.2019 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Při rozbalování na Štědrý den sem si nebyla tak úplně jistá že to zvládnu přečíst, ale teď jsem ráda, že jsem tomu dala šanci a neskočila hned na druhý díl, Kdybych nebyla informovaná předem o stylu, jakým je to napsané a že to nemám vzdávat, asi bych to četla tak půl roku. Knihu jsem otevřela jen doma, aby nebyly rušivé elementy, protože třeba v šalině do práce s tím ruchem sem se nezvládala soustředit a za půl hodiny sem přečetla třeba jen pět stránek...Doporučuji vytrvat ! Ty zvraty a propojení příběhů a hlavně epický ples (ale na něm bych být teda určitě nechtěla ;-)) za to stojí! ...Jo a kdybych měla vstoupit do armády, tak jedině k Paličům mostů!!!

03.03.2019 4 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Na začátku člověk nemá ani Artuše ani Merlina a skoro všechna známá jména nějak chybí či jsou popřeházeny a máte pocit, že je to tak nějak divně špatně...pak ale čtete dál a začíná to všechno dávat smysl a pak je to napínavý a rychle čtete dál, abyste už věděli jak to dopadne...Až bude čas určitě si přečtu další díl!

28.11.2018 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Knihu jsem vydržela přečíst jen díky sledování příběhu Roberta a Marii.

01.03.2018 4 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Rosse jsem si prostě musela přečíst po shlédnutí seriálu. Musím říct, že postavy jsou v knize mnohem lépe propracované a dějové spojky lépe vysvětleny. Pokud máte rádi romantiku a anglickou přírodu/prostředí vřele doporučuji.

28.06.2017 5 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Dunwichská hrůza byla opravdu děsivá. Poté co jsem xkrát hrála deskovku na toto téma a moc strašidelné mi to nepřišlo, tak po přečtení tohohle (byť krátkého) díla mi to bohatě stačí a vím, že do Dunwiche či do Arkhamu bych se nechtěla dostat ani za bílého dne. Doporučuji pokud máte rádi strašidelné mysteriózní příběhy či okultní záhady.

22.06.2017 5 z 5

Věčný luňák Věčný luňák David Gemmell

V tomto díle sice už nevystupuje hrdinka, kterou sem si oblíbila, ale zato se objevily nové (řekla bych skoro zajímavější a snad i lepší) charaktery. První je šlechetný správňácký chlap, který zachrání mladého, statečného a chytrého jinocha a obou se na konci prostě nechcete vzdát... Je škoda, že nejsou další díly...Každopádně doporučuji, určitě stojí za to si knihu přečíst:-)!

31.03.2017 5 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Tohle byl pro mě asi nejslabší díl z celé série. Začátek, než se dorazilo do města byl fajn. Rozuzlení s Jarošem na konci taky ;-)
Zápletka zneužívaní mladíků mi vůbec nesedla a byť mě rozuzlení překvapilo, nenadchlo mě natolik, aby si díl zpravil reputaci.
Samozřejmě se těším na další díly i další knihy autora, jen tenhle si podruhé vážně nepřečtu.

14.02.2024 3 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Jo, tohle čtení jsem si užila. Autorka skvěle píše a i když vyměnila hlavní hrdinku a jejího svůdníka, vůbec to neuškodilo. Tématicky se drží ve stejném čase se stejnými přítelkyněmi, takže už to není tak neznámé, ale příběhu a romantice nemůžu vytknout ani ň.
P.S. do ČV 24 se může Lucie hodit jako milovnice koček a samozřejmě do knihy s podtitulem :-)

04.12.2023 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Byla jsem zvědavá, jak autorka zvládne navázat na předešlý ukončený díl. Pokračování s mladší generací - chytrý tah - otevřely se nové možnosti a autorka toho skvěle využila. Perfektní, milé, trochu "cizinkovské" a rozhodně příjemné čtení se severskou atmosférou.

15.11.2023 5 z 5