Anne95 Anne95 komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha byla poutavá a příběh poměrně dobře utíkal, ale první díl mě bavil víc a i se mi četl lépe. Příběh ještě o něco více šokující. 4*

18.12.2017 4 z 5

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Nesuď knihu podle obalu...
No ano, čekala jsem víc. Na tuhle knihu jsem narazila jen díky obalu, který mě zaujal a po přečtení anotace jsem si ji i objednala. To, co daly do obálky, tam ubrali v knize. Nečekala jsem naivní knížku pro náctileté, která začíná tím, jak to vlastně všechno bylo. Chybí jen otřepaná fráze Ahoj, jmenuji se... Ocitáme se v mateřské škole a doputujeme až do sedmnáctim hlavní hrdinky Raven. Ze začátku to vypadá, že hůř už být nemůže, ale to je chyba. Vždycky může být ještě hůř, ne??

Konverzaci zahajuji... upíry...
Ghotička Raven a její kamarádka Becky, co nemluví o ničem jiném, než jsou upíři a doufají, že se jednou stanou jedním z nich. Ano, velice otřepané, ale jak říkám, vždy může být ještě hůř... Do strašidelného sídla na konci města se přistěhuje...?? Ano, upíří rodinka. A do koho se zamiluje jejich syn?? Samozřejmě, že do Raven... Kdo čekal něco jiného, má smůlu. Tahle knížka je plná otřepaných klišé. Abychom jí tak nekřivdili, tak párkrát je tam nějaká ta vtipná fráze, ale to je tak všechno. Co dodat?? Ke 158 stránkové knížce už nic moc, snad možná jen to, že konec je další otřepaná upíří fráze: "Dělám to pro tvoje dobro!" A vám nezbývá nic dalšího, než jen čekat na další díl a předem se modlit, aby nebylo ještě hůř.

26.08.2017 2 z 5

Trest a smrt Trest a smrt Mats Olsson

Knížka mě velmi zaujala a těším se na další příběhy tohoto nevšedního novináře.

26.08.2017 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

No není to ten nejlepší díl, ale je to Harry Hole a ten nikdy úplně nezklame. Ten dlouhý konec mě úplně nebavil, dlouhý rozhovor s vrahem a celkově je konec takový utahaný. Jinak co se týče příběhu a vražd samotných, tak opět originální, a až do konce člověk netuší, kdo opravdu vrahem byl. Obzvláštnění v podobě špinavého poldy dodalo příběhu na dramatičnosti. 4*

26.08.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě nic moc. Na to, jak je kniha populární, jsem čekala něco lepšího. Kniha je čtivá a člověk ji přečte jedním dechem, ale příběh není nijak zajímavý. Naprosto zjevné věci trvají hlavní hrdince poměrně dlouho, než ji dojdou, ale co bychom od alkoholičky čekali. Kniha není nijak dlouhá a vzhledem ke konceptu, jakým je psána, nezabere moc času.

24.08.2017 3 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Hodně zvláštní kniha. Konec jsem vůbec nechápala, a až na konci se vše vysvětlilo, ale stejně mi to přišlo zvláštní. Kniha mě úplně nebavila, ale vzhledem k délce jsem ji dočetla. Znovu si ji určitě nepřečtu.

24.08.2017 3 z 5