AnnaSk AnnaSk komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Má můj styl humoru. Nejlepší postavou je babička, která ráda chodí na východ :-)

13.09.2012 5 z 5

Haprdáns Haprdáns Ivan Vyskočil

Velmi vtipné nedivadlo. Doporučuji též zhlédnout představení...

Za humny nejsou lvi Za humny nejsou lvi Milena Holcová

Tahle kniha mě změnila. Tím nadhledem, tolerancí, jinakostí... Je moc pravdivá, prolog skvěle napsaný!

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Je to vskutku zajímavá kniha a stojí za přečtení, zvlášť protože je celkem tenká a jazykové provedení vybroušené.

Konec nylonového věku Konec nylonového věku Josef Škvorecký

Tak trochu mi to připomínalo Hemingwaye... škoda, že se takovéto knihy moc nečtou. Myslím, že by byla čtivá i pro dnešní teenagery, ale je nějak zapadlá. Nikdo o ní moc neví.

04.08.2012 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Mám všeobecně ráda knihy z tohoto století, takže jsem jí byla už od začátku příznivě nakloněna. Myslím si, že Tolstoj je výborný vypravěč a problémy, které řeší postavy (postoj k náboženství, vztahy mezi blízkými lidmi, vztah jednotlivce a společnosti), jsou mnohdy aktuální i pro dnešního čtenáře. Samozřejmě každého neosloví dlouhé trochu rozplizlé pasáže o Levinově hospodářství a tehdejších ruských společenských poměrech... :-)

Pro mě nejsilnějším okamžikem byla asi Vronského situace po Annině smrti. Jeho smutek a tragédie toho, že jedině svou šílenou smrtí ho dokázala přesvědčit o tom, jak hluboce ji miloval. Vlastně nevím proč, nějak mě jeho tragédie zasáhla nejvíc, i když jsem k němu po většinu knihy nechovala žádné velké sympatie.

Nakonec mě napadlo, že celá kniha je vlastně o lidské neschopnosti vzájemně si porozumět. Od Karenina, který nikdy Annu a její touhu po lásce nechápal - až po Levina, který vlastně nechápal asi nikoho :-)

03.08.2012 5 z 5

Malé dějiny lingvistiky Malé dějiny lingvistiky Jiří Černý

Překvapivě čtivé a inspirativní :-)

29.07.2015 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Anna je docela sympatická obyčejná hrdinka, děj pěkně plyne... ale trochu mi tam chybělo více austenovské ironie.

17.10.2012 4 z 5

Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) William Shakespeare

Prostě Shakespearovy sonety... Komentář Martina Hilského si také zaslouží pozornost.

Český román Český román Olga Scheinpflugová

Je velmi působivá. Bylo mi neuvěřitelně smutno, když zemřel Karel Čapek.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Upřímně nechápu, co všechny postavy tolik vzrušuje na těch metličkách :-)

Nový Ikaros Nový Ikaros Konstantin Biebl

Kdo má rád Apollinaira, určitě se mu bude líbit i Nový Ikaros.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Má prostě své kouzlo.