aninaji aninaji komentáře u knih

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Příběh o tom, zda být, či nebýt. Moc mě bavila retrospektiva, ve které Mia vypráví o svých velkých láskách - hudbě a Adamovi, a hlavně o své rodině. To, jak se měli všichni rádi a jakým způsobem jejich život změnilo pár vteřin, mi nejednou vehnalo slzy do očí.
Dějová linka ze současnosti mě ale neoslovila. Možná je to tím, že jsem podle anotace čekala něco jiného...Překvapuje mě, že existuje film. Až tak výjimečný příběh to opravdu není.

06.02.2022 3 z 5

Přišel jsi, když venku pršelo Přišel jsi, když venku pršelo Sandra Rokosová

(SPOILER) Kniha se mi četla dobře, stránky rychle ubíhaly. Ale zdejší nadšení bohužel úplně nesdílím. Celé mi to přišlo takové nedotažené, zevrubné, málo do hloubky. Např. hlavní hrdince se narodí syn. Těhotenství od jeho zjištění do porodu zabere sotva dvě strany a narození miminka jeden odstavec o třech řádcích. V románu o lásce, navíc psaném ich-formou, je to pro mě docela málo. Důležité mezníky v životech hrdinů jsou jen krátce a nezúčastněně zmíněny pár slovy a jede se dál. Spoustu informací se čtenář vůbec nedozví. Kolik je hrdinům let? Jak vypadají, jak se oblékají, chodí do školy, pracují/už nepracují? Tohle všechno bych se ráda dozvěděla co nejdřív. Když nic z toho nevím, je těžké si hrdiny představit a nějakým způsobem se s nimi ztotožnit. U některých postav to není zmíněno za celou knihu. Věřím, že se najdou čtenáři, kterým vyhovuje skutečnost, že si hlavní hrdiny mohou představit jakkoli. Mně to bohužel brání v hlubším prožitku z příběhu. Děj je popsán jednoduchým jazykem a dialogy občas tahají za uši. Copak dnes se někdo oslovuje "moje milovaná" nebo "drahý"? Příběh sám o sobě je mile obyčejný a uvěřitelný, ale z výše popsaných důvodů ve mně nevyvolal skoro žádné emoce.

01.01.2022 3 z 5

Dívky z Montmartru Dívky z Montmartru Cathy Marie Buchanan

Moc děkuji tomu, kdo zmínil tuto knihu v diskuzi k čtenářské výzvě. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale dalších 300 stránek jsem se nemohla odtrhnout. Autorka odvedla skvělý kus práce! Kdyby to šlo, četla bych pořád dál a dál...Nádhera.

24.08.2021 5 z 5