Aneon Aneon komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Dočteno, ale byl to boj. Oproti předchozím dílům, mi děj přišel plytký a zdlouhavý. Pro připomenutí jsem si přečetla Faju, ato jedním dechem. U tohoto dílu jsem se do něj nemohla začíst. Pořád jen samé otázky, čísla, záhady bez konce, prasečí řitě. Hlavní hrdinka mě už svým chováním a nekonečnými otázkami začala nudit. Naprosto zbytečné pasáže žárlivost k rudovlasé ženě, jsem nepochopila, myslím, že děj by se obešel bez nich. Buni se v knize objevil jako klíčová postava, která však, podle mého, nebude mít žádné vysvětlení. Čísla sice hrají v knize roli, ale myslím že 25 bojovníků, je zbytečně moc, stejně se většina nedostane ke slovu. Jak už napsal i zlovlk, postavy jsou bez vývoje a stále stejné.
Autorka má plno skvělých nápadů, svět se mi líbí, pro mě už je to však zbytečně překombinované a příběh by bylo dobré ještě, jak už jiní napsali, dobrousit.
K sérii se určitě vrátím, ale už s menším nadšením, s jakým jsem čekala na třetí díl.

06.07.2021 3 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem poslední dobou četla. Teď jsem ji četla podruhé (kvůli vycházejícímu 4. dílu), a stále stejně napínavé!

28.09.2020 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

První knížka od autorky. Hned mě chytla. Pro mě krásné oddechové čtení.

19.08.2020 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jak jsem si přečetla komentáře, tak jsem na tom dost podobně. Je to asi má 5. kniha od Nesba a musím říct, že mě baví míň a míň. A musím říct, že kromě první si ani moc nepamatuji o čem byly. No asi si teď rozmyslím, jestli si vezmu další:).

25.04.2020 2 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Ač je knížka hezky psaná a má místy zajímavé a vtipné části, nedočetla jsem ji. Dočetla jsem ji do půlky a to stěží. Odložila ji, že se k ní vrátím, ale nakonec mě to už vůbec nelákalo se k ní vracet.

28.05.2020 2 z 5