Anecca Anecca komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

připadá mi, že tyhle velkolepý témata se často zvrhnou do takový podivný roviny, kdy už toho začne být příliš, zbytečně se to obkecává a komplikuje, ztrácí to na údernosti. dočetla jsem tu knížku do poloviny a přišlo mi, že všechno bylo řečeno. ačkoliv ten náběh na začátku mě rozsekal:P
nechci tim tuhle bibli nijak schazovat, chyba je dost mozna na my strane:P

Oblíbená hra Oblíbená hra Leonard Cohen

hej, zapomněla sis trochu vůně na mym palci..-)) vyborna zalezitost

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

na mě až jaksi zbytečně ženská a snaživě dojemná kniha. vůbec se mnou nepohlo když je na konci zasypal ten kostel:P přeskákala jsem tam spoustu sladkobolných pasáží a nelíbilo se mi to, ale každýmo podle jeho gusta -))

Zámek Zámek Franz Kafka

no, kafka je mrtev, a tušim že není tak důležitý, co tím chtěl básník říci, jako co si v tom kdo najde:P

minimalne já, ať premyslim jak premyslim, si neumim dost dobre představit do ceho presne je tam naboženství promitnuty? jaksi mě to s náboženstvím až tak moc nekoresponduje (nemůžu si pomoct, ale jiný připodobnění než ta nedosažitelnost zámku - potažmo boha(?) - tam není tak nalehavy jako ta bezvýchodnost situace při odsouvání do neurčita (at uz zamku ci potrebnych papiru). rozhodne je vic po ruce.
nu coz, byrokracie, náboženství, cokoliv - bylo to příjemný čtení (jakože doporučuju) :))

30.11.-0001 3 z 5

Poloviční bratr Poloviční bratr Lars Saabye Christensen

měli jsme větší hodnotu protože máme vadu?
tak neuveritelne citlivy a krehky rodinny drama, ze by se clovek u kazdyho konce kapitoly skoro rozbrecel.
"a nebe nebylo vetsi nez krabice od bot"
pecka nejpeckovatejsi :) vau, jestli si nekdy nekdo neco chtel precist tak by mel zacit timhle

30.11.-0001 5 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

neverim na tak extremní depresi úplně ze všeho, prislo mi to jako poza, mozna program pro prezivsi, ale tohle me moc nedostalo

30.11.-0001 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

taky nemám moc ráda tyhle příběhy stylizovaný do jaksi kdysi současný mluvy (myslim takovy tý frajerský řeči viz třeba mechanickej pomeranč nebo můj strýček osvald) a ze začátku jsem se na to chtěla vykašlat, ale pak se to v nějakym bodě přelilo a úplně mě to dostalo-)) přes všechnu tu hrubost a tupost je to citlivej, až svym zpusobem moudrej a dojemnej příběch malýho kluka, kterej musí vyrůst. navíc je to pár stránek:P doporučuju

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

ačkoliv se vlastně nic nestane, dá se to přečíst jedním dechem.:)