Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Zajímavá kniha, která je čtivá, má spád a napětí. Tři časové linky dodávají příběhu autentičnost a uvěřitelně posouvají děj. Bavila jsem se a přečetla jedním dechem.

13.09.2023 4 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Nechápu to vysoké hodnocení. Vyprávění příběhu je takové odosobněné, jen klouže po povrchu, nic nejde do hloubky, nemá to náboj. Pokud se objeví nějaké zápletky a zvraty jsou předvídatelné, vše vlastně tak nějak dopadne, rozhovory jsou strojené a málo uvěřitelné, takže ani kulisy staré Anglie to nezachrání. Historické romány mám moc ráda, ale tohle je zklamání.

09.06.2023 2 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Kniha se mi líbila. Film, který mám moc ráda se od knihy téměř neliší, ale něco navíc tu samozřejmě je. Skvělá práce s češtinou. Vtipná, milá oddechovka.

27.04.2024 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Milá a čtivá pohádka. Příjemná oddechovka.

14.01.2024 3 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Moc hezký výběr detektivek. Ocenila jsem stručný životopis každého autora před jeho povídkou. Bavila jsem se.

02.03.2023 5 z 5

Kletba podle Justiny Kletba podle Justiny Lydie Romanská

Poutavý a čtivý příběh. Tragické události a tajemná rodinná kletba rozehrává velmi smutné vyprávění. Škoda toho uspěchaného konce, ale určitě stojí za přečtení.

26.05.2024 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Výborný druhý díl, který byl možná ještě lepší, než díl první Příběh služebnice. Díky pohledu tří hlavních hrdinek je zde možno nahlédnout víc pod pokličku fungování státu Gileád. Doporučuji.

05.03.2024 5 z 5

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Nejsem úplně fanoušek fantasy žánru, ale tohle mě bavilo.

03.06.2023 4 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Pozoruhodné, čtivé vyprávění, které popisuje putování krásnou přírodou a předává mnoho zajímavých informací o způsobu života v Tibetu. Bavilo mě to.

26.05.2024 4 z 5