Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Velmi zajímavá a poutavě psaná kniha, která je opravdu plná informací. Jen mě tam trochu chyběly fotografie, nicméně si myslím, že by tuto knihu měl číst každý. Všem vřele doporučuji.

17.01.2024 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Čtivý příběh života básníka Francoise Villona, který je plný zvratů. Jeho smutný život je koloběh šťastných i smolných okolností, beznaděje i naděje, přátelství, lásky i nenávisti. Villonovy trefné a nadčasové verše dodávají románu tu správnou atmosféru a autentičnost.

13.05.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Skvělá kniha. Příběh s tajemnou atmosférou, plný napětí a tajemství, který je čtivý a má spád. Velmi mě bavil námět se slovanskou mytologií. Doufám, že brzy vyjde další kniha od této autorky a klidně i se stejným hlavním hrdinou Petrem a jeho psem Imbusem. Vřele doporučuji.

03.02.2023 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasický romantický příběh, který má zvláštní atmosféru. Milé a čtivé, taková pohádka pro dospělé, kdy nakonec vše dobře dopadne.

15.01.2023 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Zajímavá a čtivá kniha, která skvěle spojuje informace o genetice s osobním životem Benedikta Lamberta a jeho předka Gregora Mendela. Příběh nabízí psychologickou sondu do života muže s handicapem, která je odlehčena sarkasmem a humorem vypravěče, má spád i mírné napětí. Kniha mě bavila a určitě si od Simona Mawera přečtu i další.

06.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Taková oddechovka pro pošmourný podzimní den. Zachumlat se do deky a na nic nemyslet, protože od prvních stránek je naprosto jasné, jak se bude příběh vyvíjet. Tři hvězdy za popis přírody Islandu a čtivost.

13.11.2022 3 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Výborný thriller. Napětí od začátku do konce. Skvěle vykreslené charaktery obou hrdinek. Děj má spád, zvraty a zajímavou zápletku. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji.

23.08.2022 5 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Velice příjemné, milé a vtipné čtení. Povídky měly spád, zajímavé a nápadité zápletky i skvělé pointy. Doporučuji.

30.06.2022 5 z 5

Příběh je silný, strhující, cynické chování nacistů hrůzné a A. Lustig to vše vypráví svým klidným a vyrovnaným způsobem. Kniha ve mě zanechala hluboký dojem. Doporučuji.

07.05.2022 5 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběh plný smutku, ale i vlídného humoru, odhodlání, lásky, naděje a fantazie. Spousta látky k zamyšlení. Pro mě překvapivý konec. Kniha mě bavila.

29.04.2022 5 z 5

Děda Děda Jan Novák

Moc hezká kniha. Příběh o útrapách rodiny viděný očima malého kluka je psaný mile a lehce a díky tomu má takovou zvláštní atmosféru. Vyprávění o silné osobnosti dědečka, který bojuje s nespravedlností a lidskou hloupostí po svém, mě bavilo a naprosto pohltilo.

15.11.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Trochu chaotické vyprávění, ale ta chaotičnost jaksi více vykresluje myšlenky, dojmy a pocity žen, které vytrpěly neskutečné hrůzy a bolesti jak fyzické, tak i psychické. Hrdinství zůstat člověkem v nelidských podmínkách. Hrdinství přežít tábor. Hrdinství dokázat se po válce začlenit do života a žít dál. Nemělo by se zapomínat.

22.05.2023 3 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Pěkná detektivka se zajímavou zápletkou, která je čtivá a má spád.

05.03.2023 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Povedená sci - fi. Příběh má zajímavou zápletku, napětí i lásku. Psychologická linie v rámci vztahů a reakcí lidí v uzavřené společnosti je dobře vykreslena a technická stránka je dobře vysvětlena.

06.06.2022 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Výborná detektivka s neotřelým nápadem a překvapivým rozuzlením.

01.06.2022 4 z 5

Vše pro firmu Vše pro firmu Karel Poláček

Příjemné, pohodové a vtipné. Knihy od Karla Poláčka nezklamou.

20.03.2022 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

(SPOILER) Od Kinga jsem četla spoustu lepších knih, ale i Nespavost má své kouzlo. Fajn nápad s důchodci, nespavostí, aurami i holohlavými doktůrky.

02.12.2021 4 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Další skvělá kniha od vypravěče Folletta. Doporučuji.

05.05.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Opět čtivá kniha od mé oblíbené autorky. Trochu zklamání za předvídatelný konec, což jindy u knih J. F. nebývá, ale celkově mě příběh bavil.

16.03.2021 4 z 5

Milá paní Birdová Milá paní Birdová A. J. Pearce

Čtivá, příjemná kniha. Mile mě překvapilo, že se děj netočil jen kolem redakčních dopisů. Příběh byl sice občas předvídatelný, ale vynahradil to humor a atmosféra té doby.

23.01.2021