ančapanča ančapanča komentáře u knih

Když jsem slyšela některé komentáře od svých přátel, nevěděla jsem, co si o tom mám myslet a nijak zvlášť jsem to číst nechtěla, ale co se nestalo, dostala jsem tu knížku pod stromeček, řekla jsem si "tak si ji hold musím přečíst" a víte co? Ono to až tak hrozné nebylo - čekala jsem větší katastrofu, ale myslím si, že by bylo lepší, kdyby to napsala Rowlingová a to jako normální knížku, mám pocit, že tahle hra se nedá stejně nikde hrát jenom tam u nich. Chyběli mi tam sourozenci Albuse, přišlo mi to, jako by se o svého sourozence ani o svou rodinu nijak nezajímali a nikdo se nezajímal o ně.
Ale několik scén bylo prostě úžasných: ta s tou paní, která ve vlaku prodává jídlo - to jsem nečekala, potom taky to jak se vrátil Voldemort, pak dojemná scéna s Albusem Brumbálem a Harrym, dojatý Severus Snape a pár dalších scén... Ale na úroveň všech sedmi knih Harryho Pottera to prostě nemá, ale i tak jsem byla smutná, když přišel konec, alespoň na chvíli jsem se mohla vrátit zase do Bradavic :)
Váhám kolik mám dát hvězdiček přemýšlím mezi čtyřmi a třemi... No tak to je jasný dávám tři a půl hvězdičky :D

26.12.2016 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Knihu hodnotím tak nějak půl na půl, některé části se mi zdáli absurdní a nudné, už ten začátek se mi moc nelíbil, omlouvám se lehký spoiler: jak se ten "elf" začal hned líbat s nějakou holkou jenom proto že byla "krásná" a měla styl. A jak se k Felicity chovala její matka a její divně pošahaný příbuzný. Možná, že se tak nějací lidi chovají, naštěstí jsem zatím žádné takové lidi nepotkala, a to jsem potkala dost divných lidí.
Ovšem po dosti zdlouhavém a nudném začátku se konečně dostavil zvrat, který byl skvělý a dost vysvětlil.
I když se mi zdá, že si autorka vždycky nechávala nějaké vrátka otevřené, nacházela jsem tam místa, která se mohla dál rozvinout, ovšem mohla by změnit směr děje. Možná že to bude jenom můj názor, ale prostě jsem z toho měla takový pocit.
Nicméně už jenom pro ten konec, kdy se ta kniha zlepšila, si chci přečíst i další díl a doufám, že mě příjemně překvapí.

19.03.2017 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

První díl byl úžasný, i další díly, ale skončila jsem asi u šestého dílu, už mě to pak nějak přestalo bavit, ale i tak dávám 5 hvězdiček :)

26.11.2016 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Pokračování příběhu o Eragonovi se mi líbil, ale v některých částech jsem se hrozně nudila, ale strašně jsem chtěla vědět, jak to dopadne a tak jsem četla dál a jsem za to ráda, protože se to pak konečně pořádně rozjelo :D. Ale asi bych řekla, že první díl byl o trochu lepší. Dávám čtyři a půl hvězdičky :)

26.11.2016 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Všechny díly o Percy Jacksonu jsem přečetla dá se říct na jeden nádech o letních prázdninách a hrozně jsem se do těch knížek zamilovala. A od té doby, co jsem si knížky přečetla upřímně nenávidím ty dva filmy, stejně jako film Eragon.

26.11.2016 5 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

No jo, knížka z mého dětství, měla jsem jí hrozně ráda, jenom škoda, že už je na mě moc dětská, takže si další díly už asi nepřečtu, možná až budu mít svoje děti :)

15.11.2016 5 z 5