Ana72154 Online Ana72154 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech Povídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech Josef Čapek

Knížka, kterou četl snad každý. Ráda se k ní vracím :-)

16.09.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Příběh opět super. Alex jsem měla zase chuť zaškrtit, vraha jsem uhádla správně.

26.06.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá knížka. Bavila jsem se od začátku až do konce. Pro srovnání, jsem koukala i na seriál, který je téměř na chlup stejný, jenom bylo asi pár odlišných momentů, oproti knize. Určitě si ji přečtu znova.

17.09.2018 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum jsem ráda četla v dětství. Teď jsem se vrátila ke čtení v rámci výzvy.

13.11.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná, ale velmi smutná kniha. Na Louise se mi líbilo, že ač to měla těžké, tak se nevzdávala, i když původně chtěla. U Willa se mi líbilo, že chtěl, aby měla lepší budoucnost a splnila si své sny.
Kdo mi naopak vůbec nesedl byla Louisinna matka (kvůli penězům) a Patricka (nejen kvůli jeho posedlosti sportem a jeho chování jako kdyby neexistuje nikdo jiný než on).
Jsem zvědavá na pokračování.

25.10.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Od knihy jsem očekávala zklamání, protože severské krimi mě nikdy nebavilo, a thrillery nevyhledávám a knihu jsem potřebovala do výzvy. Opak byl ale pravdou.
Začátek se trochu táhl a uvažovala jsem, že knihu odložím, dala jsem tomu ale šanci. Děj mě najednou vtáhl a já se nemohla odtrhnout. Posledních 150 stránek, jsem si říkala: dočtu jenom ještě do konce kapitoly (bylo cca 23:00), poté byl další konec kapitoly a takhle se to opakovalo, až jsem dočetla celou knihu a zjistila, že je půl třetí ráno :-D
Nevím přesně, co mně na knize nejvíce líbilo, jestli skvělá zápletka, styl psaní, vyšetřovatelka Thulinová a Hess, množství údajných vrahů, nečekané zvraty nebo konec (čekala jsem, že to dopadne jinak- to mám z těch románů pro ženy :-D).
Doufám, že bude pokračování.

20.09.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem začala číst v 9 letech, jenomže mi dělala problém četba textu, a tak jsem ji odložila. Znovu jsem se k ní vrátila v 14, ale bylo to stejné. A teď ve 21 letech jsem rozhodla překonat se a pustila si ji jako audioknihu. Hned jsem se zaposlouchala a začala mě bavit.
Je to taková klasika, ale znám spoustu lidí, kteří měli problém též s její četbou.

31.10.2019 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Sotva jsem začala číst, byla jsem na konci. Super oddechovka.

12.09.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 8 let. Znovu jsem si ji přečetla až teď ve 20 letech. Dříve jsem si myslela, že je to pohádka pro děti, dokud jsem ji nezačala číst znovu. Jsou zde zastoupeny některé špatné lidské vlastnosti (byznysmen- chamtivost) a činnosti, které jsou špatné (pijan- neustále pije), jak se na věci dívají děti (Malý princ) a jak dospělí (letec). Kniha je vhodná pro všechny věkový kategorie. Rozhodně by si jí měl přečíst alespoň jednou za život každý člověk.

18.08.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha opět úžasná, jenom nevím co bylo více zvrácené...

15.05.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Měla jsem svůj tip na vraha, který se potvrdil jako správný. Ale ten konec? Páni... Už se těším na další díl.

11.05.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná kniha s tragickým koncem. Knihu jsem si vybrala k maturitě a rozhodně nelituji, že jsem ji četla.

05.01.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět čteno jedním dechem. Toho, kdo za tím stál jsem neodhadla, ale tušila jsem že tam bude něco navíc...

21.05.2022 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Měla jsem problém zorientovat se v množství postav, čímž jsem si pomohla vypsáním jejich jmén na papír+ informace o nich. Poté už se četla velmi snadno.

12.11.2021 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Jak já milovala Broučky jako večerníček, ale tahle kniha je pravý opak. Hlavně teda ten konec.

19.12.2020 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tento díl se mi líbil o hodně víc než předešlý. Akorát ten počet stran mi dal trochu zabrat :-D

08.11.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

I když vím, že jsem ostuda, ale Dášenku jsem četla dnes poprvé. Ale je to moc hezké a srandovní vyprávění pro děti.

30.09.2020 5 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Při čtení jsem se bavila, občas mi něco přišlo přitažené za vlasy, ale jinak příjemná oddechovka.

11.06.2023 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Je neuvěřitelné, že mě tato série velmi baví. Tento díl opět nezklamal.

13.06.2022 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kvůli negativní kritice, která proběhla ve všech možných médiích po vydání knihy, jsem knihu původně nechtěla číst.
Kniha byla překvapivě velmi čtivá. Já osobně sport nesleduji a nijak se o něj nezajímám, ale v této knize je vidět, co vše je za oponou skryté a co nevidí běžný divák nebo fanoušek. co vše musí poctivý sportovec dokazát a přetrpět, aby se mohl dostat vysoko a vyhrávat.

04.02.2022 5 z 5