Amneris Amneris komentáře u knih

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí stejnojmenného filmu. A velmi mě překvapila, četla se dobře. Pan Vondruška středověku zkrátka rozumí.

07.12.2019 5 z 5

Lásky šlechtické Lásky šlechtické Zuzana Francková

Příběh pěti žen, které neunikly trestu smrti, tentokrát ze šlechtického prostředí.

23.03.2021 5 z 5

Lidová architektura v Československu Lidová architektura v Československu Václav Mencl

Skvělá kniha o lidových stavbách, jejich rozdělení podle typů domů včetně odborných názvů.

03.04.2020 5 z 5

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Titul jsem si pořídila jako e-knihu kvůli názvu, říkala jsem si, že to bude něco ve stylu Poslední aristokratky. Nebylo to dobré ani trochu, paní markraběnka neustále fňukala a řešila jen sebe, své problémy a chyby. Asi po třetině knihy jsem přeskakovala stránky a knihu dočetla opravdu se sebezapřením.

15.12.2019 1 z 5

Co by rodiče měli vědět o očkování Co by rodiče měli vědět o očkování Marek Petráš

Kniha je velmi stručně napsaná a shrnuje základní údaje o očkování dětí.

27.04.2020 5 z 5

Zázrak zo skúmavky Zázrak zo skúmavky Laura Krauz

Kniha vypráví o dvou ženách, Sabině a Saše, které se dlouhou dobu snaží stát se matkami. Ačkoliv je kniha psaná ve slovenském jazyce, četla se velmi dobře. Líbily se mi rozdělené kapitoly jak z pohledu Saši, tak z pohledu Sabiny. Ne vždy je cesta za miminkem jednoduchá a přímočará... Určitě stojí za přečtení.

29.12.2019 5 z 5

Příručka praktické genealogie - Jak sestavit rodokmen Příručka praktické genealogie - Jak sestavit rodokmen Marie Marečková

Skvělý kapesní průvodce pro genealogy.

20.12.2019 5 z 5

Asistent pedagoga a dítě se zrakovým postižením Asistent pedagoga a dítě se zrakovým postižením Dagmar Moravcová

Kniha je vhodná jak pro odbornou, tak i pro laickou veřejnost. Ne vždy je snadné komunikovat se zrakově postiženým člověkem přesně podle jeho potřeb, a tato kniha se snaží vysvětlit, jak máme s těmito lidmi komunikovat.

18.12.2019 5 z 5

Na shledanou za 100 let Na shledanou za 100 let Eliška Jindrová

Knihu jsem už jednou četla a po letech jsem se k ní ráda vrátila. Regresní terapie je velmi zajímavý prostředek, jak se dostat do minulých životů a vyřešit tak třeba zdravotní problémy nebo partnerské vztahy. Mám pár známých, kteří regresní terapii podstoupili a nemohou si ji vynachválit, protože díky ní vyřešili některé svoje problémy..

17.12.2019 5 z 5

Specifické poruchy učení Specifické poruchy učení kolektiv autorů

Kniha skvěle vysvětluje poruchy učení a dává tipy jak rodičům, tak i pedagogům, jak s takovými dětmi pracovat.

18.12.2019 5 z 5

Vězenství ve střední Evropě v letech 1945-1955 Vězenství ve střední Evropě v letech 1945-1955 kolektiv autorů

Zajímavě sepsaná historie vězeňství v době komunistického režimu.

03.04.2020 5 z 5

Proč a jak se modlit růženec? Proč a jak se modlit růženec? Martin Kvapilík

Skvělá knížka kapesní velikosti, která stojí nejen za přečtení, ale i za zamyšlení.

31.12.2019 5 z 5