Amica Amica komentáře u knih

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Prvních sto stránek: Ty číčo! Nedokonalá hlavní hrdinka! Dokonalý upír! Oni se muckaj! Nějaké chytré literální vsuvky! Námluvy dlouhé jako Brno!
Zbytek knížky: Zase říká, že je nedokonalá? Ještě to pořád neudělali? Aha už jo. Hm, jak "legendární". Né zas tak chytré literální vsuvky.

Po dočtení knížky jsem se cítila lehce narušená. Může být knížka zároveň chytrá i blbá? Ano může! Kniha měla vcelku zajímavý děj. Sice špatně napsaný, ale pořád tam byl. Obě hlavní postavy mi byly sympatické až na pár přehnaných ukázek Ravenina ochranitelského pudu. Občas jsem si pomyslela: Vždyť William není zas tak silný a děsivý! Jak se tato postava mohla stát florentským princem?
No...knihu jsem nevyhodila jen kvůli prvním kapitolám a pár scénám. Kniha je ideální na letní bezmyšlenkové čtení a možná by se také šikla na zapálení táboráku, ale to je jenom můj tip ;-)

11.06.2017

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Kniha super...ale....Scarlet mi přirostla k srdci ze všech hrdinek nejvíc. Nejspíš proto mi tento příběh přišel tak nějak nedokončený. Všechny scény Scarlet x Vlk byly strašně krátké, kvůli tomu mi vztah těchto postav přišel až moc zrychlený a málo pravděpodobný. Narozdíl scény ve kterých se objevovala Cinder byly pomalé,dlouhé a přistihla jsem se při tom, že je raději přeskakuji. Místy jsem uvažovala o tom, proč se kniha jmenuje Scarlet, třeba název: Cinder 2: Útěk z vězení + pár krátkých s novými hrdinami, by se hodil víc. V celé sérii mi přišla Scar jako člověk navíc. Cinder je strašně mocná a chytrá. Cress je nejlepší hecker. Winter je nejkrásnější a všichni jí mají rádi.
Ták.....teď jsem si vylila svoje srdíčko bolavý a přestanu tuto knihu hanit :-) Marissa Mayerová je sympatická spisovatelka a ví o čem píše. Postavy jsou propracované a tzv se "nemění". Nestane se, že by se z postavy tiché a milé stala na konci příběhu postava drzá a zlá, toho si cením. Měsíční kronika je jedna z mála sérií, která vás chytne a nepustí.A to není jen nějaká slovní hříčka, sérii jsem dočetla za deset dní :-). Knihu vřele doporučuji a těším se na další knížky této téměř dokonalé spisovatelky.:-)

11.06.2017