amejzlík amejzlík komentáře u knih

Odysseia Odysseia Homér

S knihou jsem se střetla díky povinné četbě. Ze začátku jsem se trochu zdráhala ale, nakonec jsem byla mile překvapena. Odysseus a Penelopa mi byli už od začátku velmi sympatičtí. Dobrodružstvími, která Odysseus zažíval ať už na moři nebo mimo něj, jsem byla uchvácena. Penelopiny nápady jak zdržet nápdníky byly také zajímavé.

05.10.2018 4 z 5

Princezna nevěsta Princezna nevěsta William Goldman

Příběh byl dobrý, ale hodně mi vadily Goldmanovi náhlé vstupy do děje. A jeho vykládání o osobním životě. Připadalo mi jako by se Beruška a Westley pořád jenom hádali a neměli se vůbec rádi. Dodatek Beruščino dítě mě neoslovil vůbec. Tohle je jeden z velmi mála případů kde se mi film líbil více než kniha.

20.08.2018 3 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Samotný nápad byl dobrý, ale mám pocit že děj se točil spíše kolem života na amerických středních školách a k hlavní zápletce jsme se dostali až skoro na konci knihy. Hrdinka se chová celou knihu divně a na mě působila zatrpkle a byla mi nesympatická. Důvod jejího počínání mi celou dobu nebyl jasný, až do chvíle kdy se ukázaly její vzpomínky. Myslím že autorka měla dát na začátek knihy nějaký prolog, aby čtenářům bylo od začátku jasné proč se hlavní hrdinka chová divně. Oceňuji však snahu napsat knihu na téma o kterém se ostatní bojí mluvit.

14.07.2018 2 z 5

Obecná blbologie Obecná blbologie Oldřich Hein

Knížečku nám věnoval náš pan učitel biologie na rozloučenou. Nic jsem od ní neočekávala. Překvapila mě. Téma blbosti bylo podáno na pár stránkách hodně vtipně a ironicky. Některé věci byly ovšem veliká pravda. Fajn čtení na půl hodinky.

24.05.2022 3 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Příběh rodiny Bornovy a Nedobylovy se mi líbil. Jak žili Češi za Rakouska-Uherska jsem znala z dějepisu a bavily mě osudy hlavních postav a příběh jako takový. Vadilo mi vlastenectví Jana Borna. Myslím si, že se takovým velmocím jako je Německo, Francie, či Anglie vzhledem k událostem následujícím po II. světové válce rovnat nikdy nebudeme. Politické hovory o tom, jaký má Česko potenciál mě nudily a nezajímaly. Rovněž promluvy o rozmachu socialismu byly nezáživné.

26.07.2021 3 z 5

Příběhy písní: 1919–1960 Příběhy písní: 1919–1960 Josef Vlček

Knížka se mi opravdu líbila. České písně mám velmi ráda a dozvěděla jsem se o jejich autorech spoustu zajímavých informací. Jsem moc ráda, že ji mám ve svojí knihovně a mohu ji jen doporučit.

26.05.2021 5 z 5

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Kraťoučká velmi užitečná knížka. Moc se mi líbila. Měla jsem pocit, jako kdybych procházela Londýnskými ulicemi se svou paní učitelkou angličtiny, kterou mám velmi ráda, a která mi tuto knihu půjčila. Naučila jsem se spoustu nových frází, takových, jaké vám neposkytne žádná školní učebnice. Vřele doporučuji každému, kdo miluje angličtinu a chce se dozvědět něco nového.

14.11.2020 5 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Ke knize jsem se dostala opět díky povinné četbě na SŠ . Bohužel mě žánr tragédie nijak neoslovil. Všech postav kromě krále mi bylo líto. Tragédie byla jinak brilantně napsaná.

28.10.2018 4 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Knihu jsem četla na doporučení sestřenice, která ji měla moc ráda když ji bylo osm let. Mladší čtenářky by nejspíše nadchla. Už jsem asi mimo věkovou kategorii. Postavy mi přišly plytké a nevytvořila jsem si k nim žádný vztah. Bylo mi docela jedno co dělají a jestli zemřou. To by tak být nemělo. Příběh mě taky moc nezaujal. Připadal mi takový jednoduchý a tuctový. Další díly nejsou přeloženy ale, i kdyby byly už bych po nich nesáhla. Jediné co mne trochu zaujalo byl boj s čarodějnicí na konci. Ale i ten by se dal lépe rozvést.

31.10.2020 2 z 5