Alteriol Alteriol komentáře u knih

Carl Ransom Rogers a jeho teorie Carl Ransom Rogers a jeho teorie Ladislav Nykl

Jedna z knih o PCA, kde se dočtete vždy to samé - život a dílo C.R.R., vymezení termínů a ujasňování základů teorie. Pro pochopení přitom postačí originální text viz:
Rogers, C. R. (1959). A theory of therapy, personality, and interpersonal relationships: As developed in the client-centered framework (Vol. 3, pp. 184-256). New York: McGraw-Hill.

23.01.2020 2 z 5

Jak selhat jako terapeut Jak selhat jako terapeut Bernard Schwartz

Kniha se zabývá nejčastějšími chybami u začínajících (alespoň doufám) terapeutů. Pro nové psychoterapeuty a poradce super.

23.01.2020 4 z 5

Výživa a psychické zdraví Výživa a psychické zdraví Slávka Fraňková

Škoda času, v celé knížce se nedozvíte téměř nic zajímavého, co by se dalo aplikovat do vlastního života. Ušetřím Vás čtení, jediná užitečná informace v knize - u úzkostných jedinců je vhodné navýšit příjem vápníku, který je nadměrně spotřebováván v důsledku hyperventilace.

23.01.2020 2 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Zbyněk Dach

Lepsi gamebook jsem nehral, je to zradlo. Pribeh poutavy, obtiznost snesitelna, volby logicke.

10.12.2019 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Tak tuhle knihu jsem hltal a četl ji, kdykoliv byla trocha času a energie.

12.10.2019 5 z 5

Zenová mysl, mysl začátečníka - Všední hovory o zenu Zenová mysl, mysl začátečníka - Všední hovory o zenu Šunrjú Suzuki (p)

Zajímavá kniha, jednoduše pochopitelná, popularizačně vysvětlený/nevysvětlený zen („Nikdy byste neměli říct „Vím, co je zen.“ - strana 25). Příjemné čtení.

26.12.2018 5 z 5