Alseri Alseri komentáře u knih

Konkurz Konkurz L. E. Blair

Tento diel bol jeden z mojich najobľúbenejších. Katie Campbell bola vzorná, systematická a cieľavedomá, čiže presný opak mňa a túto vlastnosť som na nej aj obdivovala :) Pridajte k tomu boj s predsudkami, prekonanie samej seba a triumf v závere a vyjde vám z toho super motivačný príbeh pre mladé puberťáčky. Ach, tie spomienky na základnú školu.

08.08.2018 5 z 5

Jasietka Jasietka Mária Ďuríčková (p)

Rozprávkový skvost. Vždy som si priala, aby vyšla v anglickom preklade a mohla som ju odporúčať aj v zahraničí.

02.08.2018

Tuláčik a Klára Tuláčik a Klára Erik Jakub Groch

Groch má jednoducho dušu básnika. Len málokto vie tak brilantne vyjadriť poetiku všedných vecí, navyše s takou neuveriteľnou nehou a láskou, aká je aj v tejto knižke. Mnoho krásnych myšlienok, pričom ďalšie sa vynárajú pri opakovanom čítaní. Ako bonus knihy sú aj nádherné ilustrácie Ľuboslava Paľa.

17.07.2017 5 z 5

Madonna Madonna Julia Edenhofer

Keď fanúšik napíše knihu o svojom idolovi. Na vedomie treba brať aj rok vydania knihy, kedy mal videoklip v popkultúre ešte silnú moc. Do detailu rozobraté opisy videií už dnes nie sú plnohodnotným informačným materiálom, zaujímavejších častí približujúcich Madonninu životnú púť je však viac. Ako plus môžeme vnímať aj pozitívny vzťah autorky k speváčke. Je to jeden z titulov, ktorý vás opisom naplnenia jedného amerického sna inšpiruje.

14.01.2017 3 z 5

To To Erik Jakub Groch

Musím priznať, že po výborných zbierkach Súkromné hodiny smútku a Bratsestra išlo o značné sklamanie. Práve jednoduchosť a lyrickosť, schopnosť vystihnúť a popísať okamih, ktoré som na Grochových básniach mala najradšej sa kdesi vytratili a nahradili ich pre mňa preprívlastkované, premetaforované výpovede, ktoré ma takmer vôbec neoslovili. S ťažkým srdcom dávam nízke hodnotenie.

13.04.2016 2 z 5

Láska je chyba v programe Láska je chyba v programe Maxim E. Matkin

Ako už bolo vyrieknuté: ľahká, oddychová literatúra, ktorá sa dobre číta, bez väčšej hĺbky či stopy, ktorú by vo vás zanechala. Po pol roku od prečítania si už na obsah ani nespomeniete, jediné čo vám utkvie v hlave je prdelka z obálky :) Svoju cieľovú skupinu si však titul určite nájde, moja šálka kávy to však nie je. Hodnotím ako priemer.

13.04.2016 2 z 5

Ženy Ženy Vladimír Mináč

Obsahuje spoiler! Auč! Tak toto dielko nie je práve najšťastnejšie. Anotácia síce môže navnadiť, rok vydania však prezrádza, ktorým smerom sa tento počin bude uberať. Príbeh Marky Nalezenky, ktorá sa oslobodí od útlaku, nájde svoju budúcnosť na družstve, kde spĺňaním noriem pri dojení kráv získa všetok stratený rešpekt a úctu. Oproti tomu, hrdinka druhej poviedky Johanka z Podlazu pôsobí viac rebelsky a sympaticky. Život na lazoch ju dusí, tu však na scénu vstupuje spisovateľ-intelektuál, ktorý ju ako kladná postava rozumnými argumentmi presviedča, aby vstúpila do strany.
Dôležitou súčasťou knihy novšieho vydania je aj doslov, ktorý približuje Mináčov život, počas druhej svetovej vojny tragicky ovplyvnený koncentračným táborom v Mauthausene a Dachau a z toho plynúce nadšenie pre nový politický režim komunizmus, hlásajúci sociálnu rovnosť pre všetkých.
Ak si knihu prečítate pre pobavenie, alebo ako svedectvo doby, nie je to zlá voľba. Z toho dôvodu hodnotím dvomi hviezdami.

10.04.2016 2 z 5

Orangutan v zajetí má sklony k obezitě Orangutan v zajetí má sklony k obezitě Alžběta Skálová

Nie je nevyhnutné, aby človek vždycky listoval len serióznym "materiálom". Príjemná, fantazijná oddychovka. Pobavilo.

08.04.2016 4 z 5