allart allart komentáře u knih

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Fantastické čítanie. Ľudská hlúposť a chamtivosť v plnej nahote, inak to, ako svetovou katastrofou ani dopadnúť nemohlo. Našťastie osud i odvaha hlavných hrdinov zariadili ,aby ľudstvo prežilo. Obdivujem autora, keď dokázal napísať takúto skvelú trilógiu opisujúcu množstvo postáv, i rádovo stovky rokov trvajúci príbeh. Nechýba akcia, hororové situácie, ani trochu romantiky, či strachu i smútku so slzičkami v očiach. Z obsažnosti diela ako aj z pútavého príbehu mi padla sánka a v poslednom diele som tak trochu aj očakával nejakú čerešničku na torte a autor nesklamal... zimomriavky sa dostavili :). Ak sa podarí sfilmovať tento námet, bude to určite trhák, ale kniha je kniha, tú ešte žiaden film neprekonal.

03.01.2021 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Veru, žiadna nuda. Napriek časovým skokom, množstvu postáv, je to ľahko zapamätateľné a tie postavy si jednoducho obľúbite (hlavne tie kladné :) ) Nechýbajú ani citové vzťahy, ani akčné scény, že sa vám zdvihne adrenalín. Dlhé, obsažné knihy bývajú niekedy nudné a človeku sa ani nechce ich otvoriť. No v tomto prípade to nie je pravda a teším sa na poslednú z trilógie.

11.12.2020 5 z 5