alena0268 alena0268 komentáře u knih

Až přejde zima Až přejde zima Kiran Millwood Hargrave

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Spatřuji určité podobné rysy vyprávění a ve stavbě příběhu, což by při dalších knihách už mohlo vzít moment překvapení.
Nicméně i tak to bylo příjemně pohádkové čtení. :) Přišlo mi, že první půlka trošku drhla a místy na mě působila až zanedbaně, jako by se autorka už nemohla dočkat, až bude psát finální scény, které byly opravdu vypiplané. Nicméně to může mít za vinu i skutečnost, že jsem začátek četla přerušovaně v pauzách na zastávce, před zahájením divadla atd. a až posledních sedmdesát stran jsem četla v kuse.
Doporučuji všem čtenářům, kteří chtějí milý a nenáročný příběh. "Až přejde zima" je přesně tou knížkou, kterou si dáte jako odpočinek mezi dvěma psychologicky náročnějšími romány. :) A obzvláště o adventu.

15.12.2019 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Ok, musím říct, že s touhle knížkou to bylo jak na horské dráze.
Začátek těžkopádný, postavy jsem vyloženě trpěla a nelogické skoky v ději mi drásaly nervy.
Pak přišly světlé okamžiky, fantaskní svět, nad kterým jsem sama chvílemi žasla.
Bohužel se mi drtivou většinu knihy zdál absolutně nevyužit. Nebýt posledních padesáti stran, bylo by to smutné hodnocení, velmi smutné.
Mrzí mě, že dějově příběh neodsýpal víc. Finále je krásné, ale většinu času se v příběhu téměř nic neděje a to mi přijde jako velká škoda.
Jelikož jde o první knihu, nad některými věcmi lze přimhouřit oko. Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, jako kdyby závěr napsal ostřílený autor, zatímco první polovinu nesmělý, leč nadaný, začátečník.
Být autorem, dám si pozor na ty skoky v ději, které opravdu ruší a nejsou nijak zvlášť propojeny, objasněny.
Z mého subjektivního hlediska by to chtělo propracovanější ženské postavy, ale možná jsem jen zvyklá na vypravěče z ženského pohledu a mužské povrchové nazírání mi tak úplně nesedí.
Každopádně doufám, že se dočkáme dalších knih. Věřím, že druhý kus už bude delikátní palačinkou. :)

03.12.2019 4 z 5