Ála41 Ála41 komentáře u knih

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Moje druhá kniha této autorky. Po knize Příliš tenkej led jsem se trochu obávala, ale musím říct (napsat), že Bílá tma je mnohem lepší. Bavila, držela v napětí. A vraha jsem tipovala špatně,za což jsem ráda. Když je to jasné od půlky knihy, je to naprd. Konec trochu divoký, ale ne tak prdly jako v Příliš tenkej led. Kdo nevyhledava vyloženě kvalitní detektivku,plnou různých dejovych linii a postav, tak tuto knihu doporučuji.

11.03.2021 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Ani moc nevím, co ke knize napsat. Některé rozhovory mě číst vyloženě nebavily, třeba ten poslední. Také bych někdy kladla tázanym jiné otázky. Asi to všechno bylo pojato jinak, než jsem si představovala...můj pocit nejde tak úplně vysvětlit. Paradox... Sotva jsem knihu zaklapla, přišel můj 9 lety syn, zda může,, byt,, na nejmenované sociální síti a mě polil studený pot a asi moje razne NE trochu nechápal. A ještě bych k jedné z dotazovaných dodala, že se mi otevírá kudla v kapse nad tím, jak někdo není schopný se poučit.

15.12.2020 2 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Mám z knihy rozporuplné pocity.... Někdy jsem Liz úplně chápala a cítila s ní, jindy jsem byla úplně mimo.... " Itálie a Bali úplně skvělé čtení, Indií jsem se těžce prokousavala, ale to je tím, že duchovno a jóga nejsou moje parketa. Nicméně určitě to čtenáře obohatí. Koukla jsem i na film, libil se mi, kniha ale trošku víc jak film.

01.11.2020 3 z 5

Vůně prázdnin Vůně prázdnin * antologie

Knihu jsem si,, vypujcila "na dovolené v knihobudce, nic,, lakavejsiho" tam nebylo. Je to pěkné čtení, kdybych měla dospívající dceru, urcite bych jí knihu doporučila. Líbil se mi poslední příběh,, Ostrov mého otce,,. Povídky jsou z různých míst, z hor i měst, jsou převážně o prvních láskach, ale také o přátelství a odvaze. Kdybych se vrátila v čase, měla by kniha čestné místo v mé knihovne, ale protože už nejsem teenager,,, pošlu "knihu zase dal. Snad někomu zpříjemní den či dva, neboť se kniha čte opravdu velmi rychle.

25.07.2020 3 z 5

Jak dokázat lásku Jak dokázat lásku Meg Cabot

Tak nevím, četla jsem skutečně stejnou knihu, jako ostatní v komentářích? Mě prostě vůbec nepřišla skvělá, ani dobrá. Spíš poradna blbost. Musím přiznat, že přečíst šla velice rychle. Děj na 300 stránek by šel zhustit klidně na 10 a starosti 30lete Američanky bych fakt,, chtela mít,,. Konec byl jasný od počátku a dost laciný. Mě se knížka nelíbila.

23.07.2020 2 z 5

Kruh života Kruh života Lenka Vrbová

Málo hvězdiček dávám jen proto, že je to teda fakt nevesele až pesimisticke čtení se smutným koncem. Až mě po docteni mrazí nepříjemně v zádech a fakt mi není hezky. Dojem, který kniha zanechala, není vůbec příjemný. Jinak se kniha čte velmi dobře, myslím, že je i dobře napsaná a postavy hluboce promyšlené, skvele vykreslene. Ale víckrát ani náhodou a ani radši nedoporučuji.. Kvůli tomu smutnemu dojmu po docteni...

04.05.2020 2 z 5

Muž pro jisté chvíle Muž pro jisté chvíle Evelyn Holst

Kniha se četla dobře a stránky rychle ubyvaly. Až ke konci knihy začal nějaký děj, který sotva se rozjel, byl konec. Kniha je tedy více méně o ničem, ke konci náznak něčeho... Není to úplně tragická kniha, ale prostě čtenáři asi vůbec nic nedá. Docte se, zaklapne a co... Nic. Nic ve čtenáři prostě nezůstane, žádný dojem, pocit, zážitek...

23.04.2020 2 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Mně se kniha velmi líbila a moc mě bavila. Nevím, zda se pustím do čtení dalších dílů, nemám zrovna dobre zkušenosti se čtením dalších dílů... Ale tahle kniha je podle mého názoru ctiva, zajímavá, napínavá. Já doporučuji.

14.04.2020 5 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Kniha se mi prostě líbila, byla,, jednoduchá,, a v té své jednoduchosti má svoji krásu... Baví dospelaka stejně jako se do ní zacte 12ti lety kluk. A fakt nadherne fotografie.

01.03.2020 5 z 5