Akvabela Akvabela komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Klobouk dolů. Kniha byla skvěle a naprosto promyšleně napsaná. Nešlo se od ní odtrhnout.

04.10.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná kniha. Doporučuji k přečtení. Tato kniha mě nasměrovala mimo jiné k přemýšlení o tom, jak se lidem žilo za války a jak ženy neměly zrovna lehké postavení v domácnosti i ve společnosti.

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Hodně depresivní příběh. Byla bych pro šťastnější konec. Po přečtení jsem byla docela otřesená.

05.10.2023 4 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Dětem se kniha moc líbila. Fandili jsme slizu blemcavému, aby se dostal zpátky domů. Krásné ilustrace. Povedená kniha.

14.06.2023 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Originální vyprávění o vodní kapce. Dětem 4 a 7 let se moc líbilo. Mně také. I po grafické stránce moc povedené.

13.12.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Do knihy jsem se pokoušela začíst 2x. Až napodruhé se zadařilo a nelituji toho. Kniha mi úplně nějak vtipná jak píší ostatní nepřišla. Betty neměla zrovna jednoduchý život.

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

(SPOILER) Kniha má pěkné ilustrace, to ano. Četla jsem dětem 4 a 7 let. Jestli jsem to dobře pochopila, tak rodiče Gerdy zabili velrybáři. A na to odkazuje pouze obrázek s krvavým mořem, v textu o tom zmínka není. Děti to nepochopily a ani jsem jim to nevysvětlovala. Závěr - Gerda najde bratra a zmínka o rodičích opět není a Gerda ma radost, že našla bratra a po rodičích se neshání. A mezitím děj takový nijaký. Jako trhák mi to moc nepřijde, čekala jsem víc.

02.05.2023 3 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Chystala jsem se na tuto knihu dlouho. Pak jsem ji začlenila do čtenářské výzvy. Nenadchla mě, k dočtení jsem se musela opravdu nutit.

07.10.2023 3 z 5

Chlapec, moře a hvězdy Chlapec, moře a hvězdy Radek Adamec

Krásné ilustrace, příběh nevím zda byl pro děti úplně pochopitelný a tudíž přínosný.

26.12.2023 3 z 5

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce Stanislav Havelka

Syn (8 let) tyto příběhy miluje. Chtěl by je číst pořád dokola. Já je mám také ráda.

Duna Duna Frank Herbert

(SPOILER) Kniha mě nenadchla. Nebyl to můj šálek kávy. Vysoké hodnocení ostatních opravdu nechápu. Musela jsem se opravdu nutit, abych knihu dočetla. Jsem zvědavá na film. Nejdříve jsem si chtěla přečíst knihu. (Filtršaty mi přišly opravdu nechutné.)

04.10.2023 3 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Opravdu povedené ilustrace. Jen jsem po dočtení stále hledala konec. Přišel mi moc náhlý. Dětem se kniha líbila.

25.04.2023 4 z 5

Hurá na řeku Hurá na řeku Nicholas Oldland

Prohlizeli jsme s detmi po zapujceni v knihovne nekolikrat. Kniha se nam vsem moc libila. Ma krasne ilustrace a je opravdu legracni.

13.12.2022 5 z 5

Nenažraná koza Nenažraná koza Petr Horáček

Velice stručný, ale moc vtipný příběh s trefnými ilustracemi. Jednou přečíst dětem nestačilo :-). Při každém čtení jsme se moc smáli.

13.12.2022 4 z 5

Petr má medvěda nebo co Petr má medvěda nebo co Ludvík Vaculík

(SPOILER) Roztomilý příběh, děti nějak nepochopily, že se nejedná o medvěda :-). Na začátku se řeklo, že koupil medvěda, tak je to prostě medvěd :-D.

04.03.2024 4 z 5

O Spejblovi a Hurvínkovi O Spejblovi a Hurvínkovi Frank Wenig

Dceři 5 let se čtení líbilo. Mně se úplně dobře nečetlo, některé výrazy jsem musela upravovat.

04.03.2024 3 z 5

Strážkyně draků Strážkyně draků Liz Flanagan

Příjemné čtení, děti 5 a 8 let bavilo. Budeme se těšit na pokračování.

13.02.2024 4 z 5

Bílé medvídě Bílé medvídě Holly Webb

Milé počtení, dětem 5 a 8 let se líbilo, mně také. Hezky napsané, četlo se lehce.

23.01.2024 5 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

Krásné ilustrace, příběh má moc hezký nápad. Líbila se.

18.01.2024 5 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Úplně mě kniha nenadchla.

16.01.2024 3 z 5