afinabul afinabul komentáře u knih

Omylů svůdná zahrada: Alchymické písemnictví do konce 18. století Omylů svůdná zahrada: Alchymické písemnictví do konce 18. století Rafał T. Prinke

Kokos ty scholastici sa hádajú, ale toľko roboty na viacmenej zbytočnej knihe by si nikto nedal ... Alchymistov síce nepoteší, preklady sa obmedzujú na state ktoré nie sú pre praktiku dôležite, ale o "tučnom" a "chudom" Paracelsovi som doteraz nepočul. Hneď ma napodol príklad T.G. Masaryk, ten je na Slovensku chudý, ale v krajine Czechia tučný.

28.04.2020 4 z 5

Posvátná a léčivá bylinná piva Posvátná a léčivá bylinná piva Stephen Harrod Buhner

Toto je tak inšpirujúca kniha. Autor si dal dostatočnú prácu s vysvetlivkami a návodmi, prekladatelia s dodatkami. Je nádherné to čítať, a ak naozaj pochopíte, čo vlastne čítate tak o včely, vres, slad, kvasinky ... budete mať väčšiu starosť, ako o Grétku.
PS - Pre budúce generácie: V roku 2019 vznikla móda - korporácie a vlády sa "vzdali" profitu, aby jedno dievčatko, podporované mainstreamom, vedcami falšujúcimi údaje o globálnych teplotách, bankami zdvihli dane plebsu a luze.

07.10.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhe I. Egypťan Sinuhe I. Mika Waltari

Keď som ju čítal po prvý krát, mal som 11 rokov. Odvtedy som ju prečítal možno 4x, netušiac, že život https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/sinuhet-134175 ako najstarší životopis sa skrz Waltariho premietne aj do môjho života. Ja SOM tiež Sinuhet!

17.08.2019 5 z 5

François Rabelais a lidová kultura středověku a renesance François Rabelais a lidová kultura středověku a renesance Michail Michajlovič Bachtin

Naozaj som prekvapený, som v polke, autor rád prízvukuje povedané, ale moje odhodlanie prečítať si /mám toto vydanie/: https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/gargantua-a-pantagruel-svazek-1-kniha-prvni-az-treti-123680 to značne zväčšilo. Fajnšmekrom doporučím aj https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/fulcanelli-10550, kde sa venuje argotu, žriebäcej kabale a reči vtákov.

01.07.2019 5 z 5

Planeta, která neexistovala (I) Planeta, která neexistovala (I) Philip K. Dick

Náboj Pána PKD, už začína byť zreteľný.

17.04.2019 4 z 5

Člověk a jeho symboly Člověk a jeho symboly Carl Gustav Jung

Paracelsica Nás nadchne, ale chcete knihu pre Vašu animu? TO JE ONA!

10.06.2018 5 z 5

Anděl blažené a žalostné smrti Anděl blažené a žalostné smrti Ivo Purš

Donútilo ma to hľadať a hladieť na sochy.

14.12.2023 4 z 5

Román o Růži Román o Růži Guillaume de Lorris

Ako suflér som si myslel ... Naozaj

24.10.2023 4 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Na Slovensku sa to volalo curak alebo buzna. Buzna bolo niečo so spasiteľským komplexom ...

24.10.2023 5 z 5

Rozšíření a ochrana nalezišť nickamínku Rozšíření a ochrana nalezišť nickamínku Antonín Pakr

K tejto knihe som sa dostal iba tak, je tam veľa - pre mňa - balastu, ale čo sa dozviete:
Vápnik? Huby? Vie jaskyňa sama vytvoriť dážď? Kyseliny a soľ? Krátky dážď po jasnom nebi je iný ako búrka.
PS: Kniha je viacmenej nedostupná, ak by ste chceli skeny ...

01.09.2023 4 z 5

Věčně zelené naděje Věčně zelené naděje Josef Jonáš

Dnes som sa do toho tak začítal, že som zmeškal zástavku a musel som sa po práci 3 km vracať, ale nevadilo mi to, šiel som popri potoku, všímal si rastlinky a zhlboka sa nadychoval nosom. Neskôr dodám do zaujímavostí obsah, popisujem si v knihe záložky a v knihe obsah nie je.

17.06.2022 5 z 5

Židovský bojkot nacistického Německa 1933 - 1941 Židovský bojkot nacistického Německa 1933 - 1941 Tomáš Jiránek

Mne tam proste chýba ten hrdý nápis v novinách: Judea Declares War on Germany 1933, ako sa budeš tváriť keď ti niekto vyhlási vojnu? Nie Tebe aka nacisticko-socialistickému nemcovy, ale NEMECKU? Sharp, Demeš to o cca /nechcesamipocitať/ 60 rokov povedali: nenásilný protest je pokračovanie vojny

27.11.2021 3 z 5

Devět bran / Talmud Devět bran / Talmud Jiří Langer

Jiří Mordechaj Langer sa zamýšľa, prečo je Talmud tak neznesiteľný pre kresťanov. Vybral citáty o mierumilovnosti, akoby chcel moslim dokázať mierumilovnosť Koránu.
Kresťania, buďte vďačný za Nový Zákon, také kľučky sa v ňom nedajú prevádzať.
PS: je tam stručné vysvetlenie ústnej tradície, rozdiel medzi Talmudmi, kedy sa má čo čítať a kedy čo to nečítať.
Je šabat, človek leží v jame, dáš mu rebrík?

06.08.2021 2 z 5

Clavicula Salomonis Clavicula Salomonis Samuel Liddell MacGregor Mathers

1, Pajcneme texty, ktoré sú oveľa staršie
2, Vypálime knižnicu
3, Predložíme pajcnuté texty, ako vyvolené
Toto nie je o preklade, ale o Mojžišovi -chlapík čo vyšiel na horu, rozbil tabuľky od BOHA, prepísal ich a dokazoval, že sú pravé-
Keby sa ž/Židom chcelo robiť, tak by zrejmä "vypálili" aj pyramídy.

28.07.2021 1 z 5

Božská magie Božská magie Doreen Virtue

Čo je tá dívná nádoba, či nádrž, ktorá ma všetko v sebe? Kto chce ísť hlbšie doporučujem:
Tým, ktorý EŠTE uvažujú nad nejakou náhodou, či šťastím, vytvorili tým niečo?

13.07.2021 4 z 5

Odhalený Hermés Odhalený Hermés Cyliani

Existuje iba málo kníh, ktoré v stručnosti dajú v mále tak veľa, existuje kniha o malej násobilke a toto je knižka o malej alchýmii. Už z kontextu viete, že idem písať o tom, ako malá násobilka vplýva na teóriu chaosu, vyššiu matematiku ... Proste vyblatbotal by som toho dosť.
Fulcanelli o nej píše na str. 17,21,130,166 + 107,176,177,239,270,273 + 36,75,76,106,126,154
Ak ste ešte v živote nevideli dub nad 500 rokov, tak si urýchlene nejaký v okolí bydliska nájdite a skúste posedieť.

12.07.2021 5 z 5

Evoluční fytoterapie: Věda, spiritualita a léčba z hlubin přírody Evoluční fytoterapie: Věda, spiritualita a léčba z hlubin přírody Sajah Popham

S mužom sme sa presťahovali na dedinu, budem zbierať bylinky.
Ak je toto Váš život, tak Táto kniha nie je pre Vás, je to kniha, ktorá Vám pomôže až keď začnete tolerovať ranné vtáctvo.

31.05.2021 5 z 5

Magické houby v náboženství a alchymii Magické houby v náboženství a alchymii Clark Heinrich

Jung by povedal, že ich premohlo podvedomie - vzhľadom k alchýmií. Ale číta sa to ako dobrodružná knižka.

15.04.2021 3 z 5

Herbář neboli Bylinář III. Herbář neboli Bylinář III. Petr Ondřej Mathioli (p)

Tretí diel sa od predchádzajúcich líši dodatkami o pálenej vode a peciach. Rastlinky nájdete kdekoľvek v prírode, ale pece sú dôleźité.

24.03.2021 5 z 5

Pantagruelská Pranostyka Pantagruelská Pranostyka François Rabelais

Kráľ Igor Matovič I. a jeho hradná stráž sa bude mať lepšie, poddaný budú trpieť viac a viac. Morové vápenné jamy budú kopané a aj zakopané. Nehnuteľnosti pôjdu hore. Lekári si budú pomáhať pri zabití pacientov. Svoloč sa bude búriť, polícia bude behať a strieľať. Obchody budú mať viac potravín ako poľnohospodári. Mobilné telefóny pôjdu na dračku.

01.03.2021 5 z 5