adriane9 adriane9 komentáře u knih

VILLA TUGENDHAT. 1980-1985 VILLA TUGENDHAT. 1980-1985 Iveta Černá

Jedna z posledních knih o nádherné vile Tugendhat, která mi v knihovně chyběla. Veškeré informace o první a stěžejní záchraně vily jsou v této knize naplněny. Osobně je těžké se vyjádřit k investorovi, který se zasloužil o nejedno zničení originálního prvku ve vile, s cílem paradoxně nahradit rozbité "novým a hezčím". Socialistický režim v této době byl otřesný nejen k lidem ale i k památkám a nezbývá než se to snažit pochopit a děkovat za určitou průbojnost projektantů vily. Každopádně díky této první "záchraně" tu vila stále je a já k ní mám velmi silnou citovou vazbu.

13.06.2016 5 z 5

Už tě nemiluju Už tě nemiluju * antologie

Z edice česká povídka dle mého nejlepší knížka. Nutno vyzdvihnout povídku od Alexandry Berkové ta mě chytila za srdce nejvíc a krom ní je to velmi oddechové čtení. Doporučuji pro nenáročné

27.04.2016 4 z 5

Slavné brněnské vily Slavné brněnské vily Jan Sedlák

Nejlepší z celé série knih slavných vil je právě tahle. Protože Brno je Brno a to tam nežiji :). Rozhodně stojí ještě za přečtení Vily Olomouckého kraje, je to nádhera!

11.02.2016 5 z 5

Psychologie vrstev duševního dění osobnosti a jejich diagnostika Psychologie vrstev duševního dění osobnosti a jejich diagnostika Otto Čačka

Rozhodně bych neuváděla to, že je kniha vhodná i pro ostatní zájemce o problematiku psychologie. Kniha je dle mého velice náročné čtení a i se slovníkem psychologických výrazů jsem se dost ztrácela. Věřím ale že pro studenty tohoto oboru bude kniha velice užitečnou publikací. Pokud máte zájem o základech psychologie vědět více doporučuji velice jednoduchou a přesto obohacující knihu od Aleny Plhákové Učebnice obecné psychologie.

07.02.2016 3 z 5

Čas ujmutý i podvázaný Čas ujmutý i podvázaný Richard Ulman

Velmi krásný výběr poezie i mini příběhů, až mě neskutečně mrzí, že kniha je neprodejná a je k sehnání pouze v knihovnách.
Moc se mi líbil úryvek od Libuše Frantové:
Dnes vzdychám sama na lůžku, odvržená, osamělá. Nic jiného už mi nezbývá než toužit a těšit se, že možná příště zatoužíš po mém náručí a přijdeš, abys mne zahrnul polibky na tváři, po vlasech i po horkém těle. A teď tedy, když už svítá a já vím, že nepřijdeš, objímám polštář promočený slzami a oddávám se snům, které jsou sladší, nežli skutečnost...

08.01.2016 5 z 5

Ransom Riggs měl výborný nápad doplnit knížku těma nádhernýma mystickýma černobílýma fotkama. Působí to už pro oko záhadně a přitáhne to pozornost. Obsah knížky mě zaujal stejně jako fota a ačkoli je to možná řazeno spíš pro mladší čtenáře, tak už teď vím že Sirotčinec a i jeho další díl bude mít navždy místo v mé knihovně. Srdcovka!

Ve jménu módy Ve jménu módy neznámý - neuveden

Dle mého jedna z nejlepších knih o módě co mám, především se spousty zajímavostmi, které v jiných nebyly (zbytek knih se dost opakuje řekla bych, že i doslovně kopírují od sebe), najdete tu i to, co nejde na českém webu nedohledat. Naopak pokud jdete spíše po obrazové stránce knihy, není tato pozadu ale rozhodně ji převyšuje další skvělý titul Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu.
Citát od Oskara Wilda z této knihy:
"Ti, kteří nacházejí krásné významy v krásných věcech jsou kultivovaní. Pro tyto lidi existuje naděje."

Věchýtek Kasandřin Věchýtek Kasandřin Pavel Josefovič Hejátko

Právě díky Holanovi a Kainarovi jsem tohoto básníka zkusila, mám přečtené jeho tři sbírky a tato je pro mě tak nějak srdcová. Pokud vás jejich tvorba zaujala možná zaujme i Hejátkova. Ve spoustě básní jsem se zde našla, přesně tak jak to s poezií má být.

úryvek:
když ty jsi na konci
světa zakletá
v cínovém zvonu...

Dokonalý make-up - Škola líčení Dokonalý make-up - Škola líčení Jemma Kidd

Ze spousty knih o make upu a postupů líčení doporučuji právě tuto, je nadčasová, netíhne k určitému stylu, ale ukazuje možnosti a různé rady pro začínající i již zkušenou vizážistku. Oceňuji že si kniha zakládá spíše na fotografickém postupu než slovním.