adela2316 adela2316 komentáře u knih

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Těšila jsem se na další díl pavoučka Čendy. To mě prostě děsně baví. Líbí se mi ty bohaté ilustrace krásně korespondující s textem.

03.10.2023 5 z 5

Myšák Kryštof a ponorka Myšák Kryštof a ponorka Iva Hoňková

Příběh je pěkný, poučný, výchovný. Hezké ilustrace.
Malá negativa- mohlo být více obrázků.

26.09.2023 4 z 5

Zlobivé pohádky Zlobivé pohádky Zuzana Pospíšilová

Pohádky pěkné, zábavné, poučné, víceméně každý příběh má hlavu a patu. Některé byly opravdu hodně povedené;-)

14.09.2023 5 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Lucy Kincaid

No musím teda říct, že kdybych se s příběhem Alenky setkala v této knize poprvé, tak bych ji už nikdy více nevyhledávala.
Určitě bych se k příběhu chtěla vrátit, protože mě velice bavila filmová podoba, ale tato kniha mě ( natož dětem) , vůbec nic neřekla, nic mi nedala, bylo to takové jakési strohé, okousane, postrádají smysl...

11.09.2023 3 z 5

O létajících strojích – pohádky z povětří O létajících strojích – pohádky z povětří Jiří Kahoun

Pěkné příběhy i ilustrace, ale možná spíš pro starší děti, třeba školáky. Ja to četla dětem, synovi je 5 (dcera tříletá), a myslím, že některé informace byly pro něj ještě příliš složité- jako jména, letopočty apod.
Při čtení názvů letadel to pro mě nebyl jazykolam, bratr staví modely letadylek, takže jsem byla v obraze ;-)

07.09.2023 5 z 5

Záchranářské pohádky Záchranářské pohádky Zuzana Pospíšilová

Nápad jistě dobrý a zasluzny, ale většina příběhů spíš byla jakoby vařená z vody, nudná. Bylo tam pár lepších ( V pokojíčku, Kufr, Rychlý Jirka), celkově je kniha ale slabší.

02.09.2023 4 z 5

Cesta za Krásným ostrovem Cesta za Krásným ostrovem Stanislava Bumbová

Pokračování loďky Matyldy a její posádky, opět napínavé a dobrodružné.

17.08.2023 5 z 5

Šmalcova abeceda Šmalcova abeceda Radek Malý

Tak toto je opravdu pecka! Jsem z knihy nadšená ja sama a děti též. Nádherné vtipné ilustrace, hádanky (někdy těžší;-)), a bezva básně. Jsem tak ráda, že jsem v mém oblíbeném knihkupectví v mém milovaném Táboře koupila tuto knihu, ač jsem držela původně v rukách jinou, když jsme opět z Moravy vyjeli do Čech na vejlet :-D

15.08.2023 5 z 5

Dopadení piráta Hromburáce Dopadení piráta Hromburáce Stanislava Bumbová

Pirátské příběhy jsou fajn, dětem i mě se kniha líbila. Určitě se chystám půjčit další dva díly.

02.05.2023 5 z 5

Piko Dinosaurus Piko Dinosaurus Leopold Suhodolčan

Líbila se me i dětem, krásné ilustrace.

23.04.2023 5 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Kniha se mi líbila, mnohdy jsem se bavila v absurdnosti situací, ale člověka přejde humor, když si představí, ze se tak dělo. Kapitola o příjezdu delegace z Moskvy byla opravdu vtipná, sice ten nejvíc nejhlavnejsi člověk se vůbec neorientuje v knihách, ale to nevadí, hlavně že tam sedí profilově. A ty situace, kdy se přepisují dějiny a mění se historie, jen aby se to soudruhum líbilo, jen proboha žádné zmínky o kapitalistech a podobných zivlech. Vtipne psaná kniha o nelehkem období 50.let...
Při čtení jsem se musela velmi soustředit, občas si nějakou větu přečíst i víckrát, řekla bych, že styl autora je pro mě trochu hůře čitelný. I přesto se mi kniha líbila.

17.01.2023 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Velice silný pribeh. Musím se přiznat, že se běžně nekoukam na konec knihy, udělala jsem to asi 3x, ale tady jsem už ke konci knihy nevydržela to napětí a musela jsem se přesvědčit, jestli dojde k usvedceni Eliota či ne.
Můj tip na Eliotovu manželku byl teda nakonec správný:-)
Catherine a Liam jsou moc sympatické osoby.
Docela zajímavá pasáž byl výslech Eliota, kde už vše bylo jasne a patrné, podle jeho odpovedi, to byl pěkný spád.
Zaujaly mě otázky na konci knihy, možná bych tam jednu přidala, a sice jak se na to všechno divala Eliotova vnučka Jennifer?

10.11.2022 5 z 5

Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Petra Hřebíková

Precteno asi během tří poobedovych chvil, kdy se jedno dítě ještě neprobudilo a druhé šlo spát :-)
Mám teď trochu cteci krizi z nedostatku času a toto jsem přesně potřebovala, abych se nakopla znovu intenzivně číst. Nedávám plne hodnocení, ale kniha pobaví, hezky se čte, je nenáročná.

27.11.2020 4 z 5