Abroš Abroš komentáře u knih

Thibaultové I Thibaultové I Roger Martin Du Gard

Další moje TOPKA.Román situovaný na předvečer a průběh I.světové války očima dvou bratrů,mladého pacifisty,který umírá při shazování protiválečných letáků z letadla,a je zastřelen jako špeh a jeho staršího bratra doktora,který si zasažen peklem fronty a pomalu umírá na zásah Yperitem.Velké poselství

Elmer Gantry Elmer Gantry Sinclair Lewis

Ha,ha,spása duše za těžké peníze.Am.církve ho za tuhle knihu nenáviděly(vyšlo 1927).Trefil do živého.Chceš spásu tak plať.Román o floutkovi,požitkáři žen a alkoholu,který si plní svůj "americký sen" a proplouvá z jedné odnože církve do druhé.Docela jsem se bavil a vůbec mě nepřekvapuje,že se dá s amer.lidem tak manipulovat.Jak aktuální i v dnešní době.Peníze jsou až na prvním místě.Tenhle nobelovkář se čte velmi dobře

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Realita života sovětského občana v éře ruda i sametu z první ruky.Doporučuji

Belzec, Sobibor, Treblinka Belzec, Sobibor, Treblinka Jicchak Arad

Hodnocení dávám takové,pro téma,které autor zpracoval.Kniha je pro technické zpracování dokonalá.Bylo to potřeba,pro informovanost o holokaustu.Člověk to slovo slyší často ve spojení s Osvětimí.Kdo chce pochopit jak to nacisté opravdu provozovali měl by si ji přečíst.V Osvětimi měli velkou šanci přežít(tímto to nechci nezlehčovat).Tyhle tábory byly jen jatka.Peklo vedle pekla.Ikdyž peklo je slabé slovo.Touhle knihou se kapitola holokaustu pro mě uzavřela.Pro dokonalost informací.Teď když to slovo slyším,už vím a lituji.NEDOPORUČUJI slabým povahám.

15.02.2020 5 z 5

Poloviční bratr Poloviční bratr Lars Saabye Christensen

Pěkná kniha,kde trochu trvá než se člověk do ní dostane.Ale stojí to za to.

15.02.2020 4 z 5