AbbyWolfhard AbbyWolfhard komentáře u knih

Černooká Černooká Anna Musilová

(SPOILER) Dělí se to zde na dva tábory a to na lidi, které ta kniha absolutně nezaujala, nebo na lidi co do knihy pronikli a procítili každý její kousek. Já patřím do toho druhého. Nemám slov, kniha je geniální, pořád ve mně doznívají poslední věty epilogu a autorce mohu jedině vystřihnout poklonu. Kniha má dokonalé, krásné popisy, do kterých se dá krásně vžít. Kniha je pro lidi, co už mají něco načteného a jsou schopní vnímat těžší popisy a celkově knihy, u kterých je třeba se trošku zamyslet. Příběh krásně plyne, ukápla mi nějaká ta slza, popisy jsou geniální a ještě po přečtení doznívají v hlavě a zpětně odhalují svůj význam. Smrt matky, setkání s černookou, myšlenky, to vše bylo popsané skvěle. Podobnou knihu jsem nikdy nečetla a hodlám si ji přečíst ještě několikrát. Ačkoli kniha vlastně vypadá, že nemá šanci na šťastný konec, tak po přečtení člověku dochází, že skončila happyendem, Viktorie udělala správné rozhodnutí a osvobodila se, i když by si člověk spíš říkal, že to bude naopak. Všem co mají rádi psychologické, smutné, young adult knížky, mohu jedině doporučit!

21.01.2022 5 z 5