432830 432830 komentáře u knih

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

(SPOILER) Mne se povidky libily moc, paradoxne tedy nejmene hlavni a nejdelsi povidka Zarlivost, ktera mi prisla trochu jako klise (zamena dvojcat). Vetsina ostatnich mela prekvapive rozuzleni.

09.01.2022 5 z 5

Propasti Propasti Arnaldur Indriðason

Postradala jsem napeti a touhu odhalit vraha. Vice me zajimal Andresuv pribeh, ktery se vsak poradne ani nerozjel. Taktez jsem si nezvykla na islandske tykani, cimz padem jsem mela dojem, ze jde stale o nejakou partu kamaradu.

05.10.2020 2 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Po zkouknuti recenzi zde na databazi jsem cekala vetsi pecku. Historicky roman fajn, rekla bych prumer. Od druhe poloviny uz to autor vzal smahem, prokresleni postav se nejak vytracelo, takzez dialogy nemely takovou hloubku jako na zacatku. Co se tyka faktu, s romany o Borgiech si nedelam iluze, je zde velky prostor pro fantazii, a prave proto z toho mohl Puzo vykresat vic. Vydani, ktere jsem cetla, obsahovalo neuveritelnou spoustu chyb a preklepu, nejvice me vsak dostal popis Lucrezie, ktera mela na jedne strane oci oriskove hnede a za par dalsich stran oci modre, ktere ji ladily s atlasovymi saty. Tak nevim, kde se stala chyba a jak vlastne Lucrezie vypadala.

20.08.2019 3 z 5

Požehnáni ti, kdož žízní Požehnáni ti, kdož žízní Anne Holt

Skoda, ze autorka svuj potencial nerozvinula..severske krimi laka samo, pribeh nebyl spatny, styl psani me takzez bavil, nicmene kdyby bylo pridano o alespon 100 stran vic a vrah i se svymi pokrivenymi motivy byl vzat na musku detailneji, uroven knihy by razem o dve hvezdy stoupla...chybel mi nejaky aha efekt na konci, taktez duvod, proc vrah spojoval vrazdy se sobotnimu masakry, zdalo se mi to jaksi neukoncene, jako by pulka knihy proste chybela

15.07.2019 3 z 5

Do spárů Natbehu Do spárů Natbehu Jaroslav Ježek

Tak asi jsem tuto knihu nepochopila, protože jinak si nedokážu vysvětlit těch 90 % tady...Je fakt, že žánr sci-fi mi není úplně blízký, nicméně jsou knihy, v nichž i tento styl dokážu ocenit...ale tahle kniha k nim opravdu nepatří

16.02.2019 odpad!

Kudy šel anděl Kudy šel anděl Jan Balabán

Kniha je pomerne kratka, a nerozviji se tu tedy nejaky uceleny pribeh...jde spis o utrzky, zaznamy ze zivota nekolika hlavnich postav, o pravdepodobne klicove momenty (ale i vsedni situace) jejich zivota..v knize me zaujalo jen par mist, ktere me primely nad necim se zamyslet..konec neni nijak vypointovan, jedna se o existencionalni knihu, o implicitni uvahy o smyslu zivota..ja nejsem fanda existencionalismu, protp tak slabe hodnoceni

06.01.2019 2 z 5

Zhubněte jednou provždy - Najezte se do štíhlosti Zhubněte jednou provždy - Najezte se do štíhlosti Antónia Mačingová

Recepty jsou snadné a chutné

31.12.2018 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Knihu jsem musela číst kvůli vysoké škole do předmětu Literatura pro děti a mládež...kdybych byla mladší, zcela jistě by se mi kniha moc líbila a vychutnala bych si ji...takto jsem ji četla z povinnosti a za boha jsem ji nemohla rychle dočíst...proto tak málo hvězdiček, ale rozhodně tím nechci nikoho odradit!!!

31.12.2018 3 z 5

Údolí Vlčinec Údolí Vlčinec Františka Pecháčková

Nejlepší kniha od Pecháčkové, co jsem četla. Autorka se vcítila do postav, pocity vraha, který zmařil nejeden život, jsou zde dobře vyjádřeny. Kniha má spád, čtenář čeká, co se nakonec stane, zda vraha odhalí, nebo se sám přizná.

29.07.2016 4 z 5

Věrnost Věrnost Františka Pecháčková

Úvodní a závěrečná část knihy byla nejpoutavější a nejdramatičtější. Dílo je vcelku nadčasové, pokud se žena zamiluje do jiného, nikdy to nedělá dobrotu. Líbila se mi nářeční slova, části krojů a kopaničářské zvyky, na tom celém je asi kniha založená. Děj nejde nijak dynamicky vpřed, prostřední část trochu stagnuje a vcelku nic podstatného se tam neděje, ale jinak charakteristiky hlavních postav zajistily vcelku čtivý celek.

07.07.2016 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Františka Pecháčková

Ačkoli se kniha dobře četla, nějak mi zapadá do schématu socialistického románu. Kladná hrdinka, která ví, co je správné, obětuje svou lásku, aby nerozbila cizí manželství. Popravdě mi hlavní hrdinka Martina nebyla zrovna sympatická, asi pro tu svou uvědomělost a vzornost.

07.07.2016 1 z 5