Zvířecí statek

Zvířecí statek https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491286/bmid_farma-zvirat-LaO-491286.jpg 5 10136 10136

Jedna z nejznámějších knih literatury 20. století! Zvířecí statek (někdy též Farma zvířat) ukazuje formou bajky vztahy mezi lidmi. V příběhu se objevuje skupinka zvířat, která se vzbouří a vyžene lidi z farmy, na které žije, a vede ji sama. Jejich vláda se však postupně zvrhne v brutální tyranii. Ačkoliv kniha nebyla po svém vydání příliš úspěšná, dnes je jedním z nejznámějších děl literatury 20. století.... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , CooBoo

Animal Farm , 1945

Rockwood
07.12.2010 5 z 5

Knihu jsem přečetl během chvilky, na jeden zátah. No skutečně zajímavá kniha, ba dokonce úžasná, třebaže tématikou, nebo respektive samotná náplň úžasná nikterak není. Ale máli tohle být odraz totalitních režimů, pak si nedovedu představit, proč jsem v té knize viděl i dnešní dobu.

Dovolím si citaci z knihy, kterou jsem už napsal i paulhunter, ale která mě skutečně dostala. Tomuhle já říkám třešnička na dortu, luxus.

"Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo, a všechny si byly podobné. Teď už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se něco stalo. Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasat na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Běžel mi mráz po zádech, ale četla jsem a četla až do konce. Pesimistický obraz společnosti.

Pájuš
30.11.-0001 4 z 5

skvělá knížka, příklad toho jak se dokážou někteří povyšovat nad druhým...

Gooverka
30.11.-0001 5 z 5

Orwell - naprosto geniální autor a Farma zvířat jen dokazuje jak byl úžasnej a jaké skvělé nápady měl

JohnCoffey
30.11.-0001 5 z 5

Kniha, která popisuje typické lidské žvanění a neplnění slibů, akorát v kůži zvířat. Z ušlechtilých ideí se stávají nesvobodné výhružky a tak se to stupňuje až do úplného hladu a znouovládnutí farmy. Úžasné!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Kdyby tak všichni pochopili, že se jedná o Farmu lidí ... skvělý Orwell.

Komnenos
30.11.-0001 5 z 5

Ťažko povedať, čo je lepšie, 1984 alebo Zvieracia farma. Oba sú klenoty svetovej, jak sa hovori, spisby.

paulhunter

iarro
30.11.-0001 5 z 5

...aneb Nástin ranných dějin Sovětského svazu vyprávěný formou bajky.
George Orwell brilantním způsobem popsal říjnovou revoluci v Rusku a následující události. Závěr knihy - v podstatě s otevřeným koncem - je velice působivý. A nic mu neubírá ani fakt, že my už dnes víme jak příběh skončí.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Všachna zvířata jsou si rovna, některá jsou si ještě rovnější, aneb komunismus v praxi.. Bravo pane Orwell..