Zvěrolékař a psí historky

Zvěrolékař a psí historky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25605/bmid_zverolekar-a-psi-historky-rCh-25605.jpg 5 354 57

Zvěrolékař série

< 10. díl

Výběr autorových povídek o psech. Dlouhá léta soužití s vlastními psími miláčky i profesní zážitky z léčení cizích psů poučily, že pro pohodu společných chvil je důležité vědět, že „ze všeho největší štěstí netkví v tom, že zvířata člověka zajímají a okouzlují, ale že jim rozumí a něco o nich ví“. James Herriot o nich věděl hodně – i to, že krátké životy nemusí znamenat pro majitele těchto oddaných čtyřnohých druhů nekonečné pusto a prázdno, dokážou-li si na ně i po jejich definitivním odchodu uchovat dobré vzpomínky.... celý text

Literatura světová Povídky Příroda, zvířata
Vydáno: , Svoboda

James Herriot’s Dog Stories , 1986

Madla111
13.12.2017

Vtipná knížka a zajímavá

Jessybelle
08.10.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem četla poprvé, ale příběhy jsem četla v knížkách o veterináři před téměř dvaceti lety...toto utíká...
Znovu mě uchvátil jeho styl, humor, syrovost a opravdovost příběhů... A to tak, že si musím knihy znovu přečíst...

ŠtěpánkaB.
03.10.2017 5 z 5

Moje zamilovaná kniha od dětství.

kaja5622
20.01.2017 5 z 5

Kočky trochu lepší, ale stejně dokonalá :)

Danae001
14.11.2016 5 z 5

Kniha mne dojímala k pláči, pak zase rozesmívala....je plna nejen humoru, ale hlavně emocí, lásky k našim zvířecím přátelům i k přírodě a člověku samému....odpočinkové dílko, které pohladí po duši i pobaví....mám tohoto spisovatele moc ráda i jeho styl psaní, navíc miluju pejsky, takže tahleta kniha velice roztetelila mou čtenářskou i člověčí dušičku

tereza1198
10.10.2016 4 z 5

Tak nějak mě to zahřálo u srdce. Jsem ráda, že jsem na autora narazila. Určitě vyhledám i další knížky. A ač mám raději kočky, po přečtení bych si ráda pořídila i psa.

Eremites
25.04.2016 5 z 5

Vybrané příběhy napříč celou Heriottovým dílem se psími hlavními hrdiny. Jako vždy - laskavé, úsměvné, dojemné a především hluboce lidské...

Peleus
19.08.2015 5 z 5

Příběhy z veterinární praxe zaměřené na psí pacienty. Přátelský styl vyprávění, čtivé podání, občas se neubráníte dojetí. Pokud máte vlastního psa, rázem mu odpouštíte poslintaný gauč a chlupy na podlaze, kam oko dohlédne, přestože jste celou neděli zasvětili velkému úklidu, který už po dvou dnech není příliš poznat.

jollie
03.06.2014 5 z 5

Moje první knížka od Jamese Herriota. Dostala jsem jí jako dítě.......strašně jsem toužila po pejskovi a rodiče mi místo něj pořídili tyto příběhy.
Po přečtení této úžasné knížky plné vtipných, ale i smutných historek ve mě touha po psím kamarádovi vzrostla ještě více. Už mnoho let zažíváme doma vlastní psí historky, ale k této knize se čas od času ráda vracím :)

Grejsi
24.03.2014 4 z 5

Příjemné čtení, které je zároveň přínosem, zvláště pro přátele pejsků. Poutavé a dobré historky.

učtese
02.08.2013 4 z 5

Jak již zde bylo řečeno, pro milovníky psů krásné počtení. Jen si nejsem jist nápadem shrnout všechny psí příběhy do jedné knihy.Jak se říká, dobrého pomálu a tady je to trochu cítit snahou vytřískat z Herriota co se dá.

hanajm
17.07.2013 5 z 5

Krásná kniha.. smích střídá slzy a čiší z ní autorova láska ke zvířatům a laskavá povaha.. kdo má pejska, musí se ho tato knížka zvlášť dotknout - tak jako mě.. Jsem ráda, že mám téměř všechny Herriotovy knihy před sebou a okamžitě ho řadím mezi své oblíbené autory.

Gizminek
02.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha o pejscích, některé příběhy jsou smutné. Četla jsem jí jako dítě a díky ní jsem si poprvé uvědomila, že na světě mnoho zvířat trpí, protože s nimi lidé špatně zachází.

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Když si člověk přečte Psí historky poté, co prošel celou historií kompletních dílů, nemá to tak úplně smysl :).

Evik1
18.08.2011 5 z 5

Také mám velice ráda pejsky všech ras, proto jsem byla touto knihou nadšená a četla jsem ji jedním dechem. Při některých příbězích jsem si i poplakala. Moc pěkně napsané. Doporučuji milovníkům pejsků.

Ellis
02.05.2011 5 z 5

Kdo má rád psy tak zde si počte, výběr příběhů o pejscích. Některé veselé, ale bohužel i smutné. Knížka je rozhodně hodně čtivá. Právě proto, že jsem mívala nejradši v Herriotových knihách psí příběhy, tak jsem si tuto rozhodně musela pořídit do své knihovny a patří k mým nejoblíbenějším od tohoto autora.

bararich8
30.11.-0001 5 z 5

Tak to je vyjímka (normálně knihy o zvířatech nemám ráda)...fakt skvělá, bavila jsem se , ale ne všechny příběhy skončily dobře.