Zůstaň se mnou

Zůstaň se mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218348/bmid_jestli-zustanu-zustan-se-mnou-RRz-218348.jpg 4 1636 1636

Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce – hudbě –, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra – a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane. Druhé vydání celosvětového bestselleru, který poprvé vyšel česky pod názvem Jestli zůstanu (Ikar 2011).... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

If I Stay , 2009

snílkařka
09.02.2017 3 z 5

Souhlasím jako oddechová kniha dobrý .Pokračování jsem ještě nečetla ale co se týká filmové verze myslím že je zajímavější.

hellena1523
05.02.2017 3 z 5

Moc hezká, čtivá oddychovka...zajímavě pojatý příběh velkého rozhodnutí...Kniha je velmi citlivě napsaná a chvílemi jsem se vážně neubránila dojetí a slzám...samozřejmě, v mnoha ohledech je příběh hodně naivní, ale i tak moc hezký. Autorčin styl vyprávění příběhu mi přišel moc fajn.

Katerinasmoliko
25.01.2017 2 z 5

Jako oddechova knížka, když není co delat, je fajn :) ...

denyjanostik
21.01.2017 odpad!

Zklamání. Pro hodně mladší holky, řekla bych. Nad 15 určitě už ne, prostě pohádka.

sakay
18.01.2017 odpad!

To je hrůza, achjo, vůbec mě to nezaujalo. Námět božskej, ale ta spisovatelka jako by snad ani nebyla spisovatelka! Nebavilo mě to a nic mi to nedalo, čekala jsem trochu víc filozofie (možná?) nebo něčeho hlubšího... Horší rozhodování, něco prostě... Bohužel, za mě fakt nicmoc knížka.

kacenka7206
07.12.2016 3 z 5

Nebavilo mě to, nelíbilo se mi to, přijde mi, že by se do vlezlo všechno do jedné kapitoly, která by měla 10 stran.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Je to velmi hezký a bolestný příběh ..

Katuska88
11.11.2016 5 z 5

Dojemná kniha, posledních pár stran jsem brečela.
Jednoduchá, nenáročná, spíše oddychová četba, která i přesto nese velké poselství.
Četla se velmi lehce.

Doemit
09.11.2016 4 z 5

Jak kniha tam film super, akorát moc krátké. U knihy se mi líbil hlavně začáte :)

Leome
22.10.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala zajimavou anotací a zajímavý se ukázal i děj. Děj se možná ze začátku vleče, ale pak se kniha čte jedna báseň a vy jste rázem na konci. Doporučuji všem, kdo hledají spíše něco oddychového a na kratší dobu. Pět hvězdiček z pěti.

lenkaabooks
22.10.2016 4 z 5

I když je kniha zřejmě cílena na mladší čtenáře - hrdince je sedmnáct - a já mám tuto věkovou kategorii dávno za sebou, příběh se mi líbil. Miin vztah k hudbě a rodině a tragická autonehoda - je to dobře napsané a já se prostě těším na druhý díl.

Echelon
08.10.2016 5 z 5

Za mě..fakt pecka. Krásný děj. Viděla jsem i filmové zpracování a mohu říct, že přesně tito herci mi tam vyhovovali. Velice čtivé a oddechové...❤

vodopad152
29.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila i když jsem už před tím viděla film. Byla to dojemná kniha. Asi popravdě nemám co vytknout.

kyticka152
03.09.2016 5 z 5

Knížka byla dokonalá. První den jsem přečetla hned 100 stránek a nemohla se nabažit příběhu. Pak začala škola a já si nenašla čas k dočtení knihy. Naštěstí přišel víkend. Dočetla jsem všech ostatních 80 stránek a byla jsem tak nadšená, že jsem nemohla dát nic jiného než 5 hvězdiček. Rozhodně doporučuji k přečtení!

DatabazeKnih100
02.09.2016 2 z 5

Dle mého názoru hodně přeceňované dílo. Mám pocit, že jakmile se téma nějakým způsobem dotýká smrti, lidi to dojme a většinou jim to stačí k tomu, aby knihu vychválili a dále nejsou schopni objektivního hodnocení.
Upřímně jsem vzhledem k tématu i názvu (Jestli zůstanu) od příběhu čekala daleko hlubší myšlenky, úvahy. Dočkala jsem se však jen romantických vzpomínek na kluka, se kterým se k sobě ani příliš nehodili. A naopak popis vztahu k rodině a prožívání její ztráty bylo pro mě silně nedostačující.

Zlodějka knih
25.08.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem si dokonce málem koupila dvakrát...měla jsem ji už dlouho předtím než vyšla jako filmové zpracování a když kniha začala znovu vycházet s novým přebalem málem jsem po ní opravdu sáhla dokud mi nedošlo, že ji už dávno mám...když jsem ji poprvé četla nedokázala jsem přestat...chtěla jsem vědět, co se s Miou stane a jak na vše bude reagovat, jak je možné, že vše vidí a přitom leží upoutaná na lůžku a doktoři neví, jak jí mají pomoci....tohle je téma, které mi vždy vrtalo hlavou a teď jsem to měla vše před sebou v jednom kousku...autorka odvedla úžasný kus práce a vyhrála si opravdu se vším...připadala jsem si jako bych s Miou bloudila ulicemi a nemohla najít cestu zpět...a když jsem se dostala na konec a odpovědi se mi vlastně pořádně ani nedostalo říkala jsem si sakra co teď jako a na konci, že se připravuje další díl...a to bylo prostě takové to: "Dělá si ze mě někdo srandu nebo je to jako fakt?"

Alethea_k
13.08.2016 3 z 5

Upřímně, nevím, jak knihu ohodnotit. Byly chvilky, kdy se mi kniha líbila, ale najednou jsem si uvědomila, že je to úplně průměrné. Ke konci mi to přišlo zdlouhavé, i když kniha moc stran nemá.

Glimmer
02.08.2016 5 z 5

Knihu jsem se rozhodla si přečíst proto, protože film patří k mým oblíbeným. Čekala jsem, že se dozvím něco nového a rozšířím si své obzory, ale film byl natočen překvapivě přesně podle knihy.
Někdo tu píše, že na to, o jaké téma v knize jde, se ho to vůbec nedotklo. To pro mě neplatí. I když jsem věděla, co se stane, stejně jsem se od knížky nemohla odtrhnout a hltala každé slovo. Spisovatelka použila zajímavý styl psaní. Děj se chvíli odehrává v přítomnosti, chvíli v minulosti.
Mně to naprosto vyhovovalo a líbilo se mi, jak se postupně dozvídám věci z minulosti Miy i její rodiny.
Každopádně je to hezká kniha, je tenká, takže se dá bez problému přečíst za odpoledne. Mně se, asi i vzhledem k tomu, že sama hraju na hudební nástroj, kniha líbila hodně, ale každému se líbí něco jiného. :)
Hodnocení: 87 %

Lexa123
24.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Rozhdoně doporučuji přečíst. Kdybych neviděla nejdřív film tak bych se v té knížce asi ztratila jak se tam skáče z jedné linie do druhé. Je to dobré na přemýšlení a prožívání všech možných rozhodnutí.

Sabka123
19.07.2016 5 z 5

Krásně napsaná kniha. I když byla Mia v kómatu, tak jsme se postupně dozvídali o jejím životě. Konec byl opravdu napínavý a zajímá mě, jak to dopadne.