Ramsay

Ramsay https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496448/bmid_ramsay-P1b-496448.jpg 4 234 55

Znamení lásky série

< 7. díl

Pro Lydii De Havillandovou je návrat Brogana Ramseyho šok. Před lety mu ublížila a zradila ho. Brogan už však není tím zakřiknutým, citlivým chlapcem, kterého znávala. Dospěl v nádherného, mocného muže a chce se pomstít. Brogan Ramsay nedokáže Lydii odpustit, jak krutě se kdysi zachovala jak k němu, tak i k jeho rodině, která kvůli ní zůstala bez peněz. Teď chce její rodinu zničit, stejně jako ona kdysi zničila tu jeho. Jenže z dívky, která mu před lety tak ublížila, je dnes žena, jež mu bere dech. Ramsay je příběhem o zradě a hněvu, výčitkách a síle odpuštění a o tenké hranici mezi láskou a nenávistí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Ramsay , 2016

princesse
02.12.2022 3 z 5

Ale tak jooo. Oddech zaručen. Některé pasáže, myšlenkové pochody apod. na mě tedy už moc naivní, neuvěřitelné, přihlouplé, přeslazené ... Ale četlo se to svižně a opravdu jsem si u četby odpočinula. Takže by to šlo. Ale z tohoto žánru a i od této autorky jsem určitě četla povedenější.

Myška43
22.11.2022 5 z 5

,,Jestli chceš, aby tě milovala, musíš její lásku opětovat, a pro lásku boží, musíš v sobě začít vidět i to dobrý. Přestaň se mučit, mo chara. Odpusť jí a odpusť i sobě.“

Moc jsem se těšila na další knihu od mé oblíbené spisovatelky a jako vždy musím dát pět hvězdiček. Moc krásný emocemi nabitý příběh, při kterém nezůstane jedno oko suché.

,,Život je plný překvapení a zrovna tohle konkrétní bych v životě nečekala."

KleaM
21.11.2022 4 z 5

Prostě Mia, krásné, milé, oddechové čtení

maafa
15.11.2022 5 z 5

Mia Sheridan patří mezi mé nejoblíbenější autorky, a tak je jasné, že hodnotím plným počtem. I tento romantický melancholický příběh mě zaujal. A kromě krásného pohádkového příběhu v něm padlo i spousta hezkých myšlenek. Třeba že když je člověk v jádru dobrý, moc dobře mu nejde někoho dlouho nenávidět. Nebo že někdy člověk soudí ostatní moc tvrdě, a přitom jde třeba jen o nedorozumění.
Každopádně pokud se chcete dojmout a na chvíli věřit v dobré konce, tak je takový příběh přesně pro vás:).

Janulkaxxx
14.11.2022 5 z 5

Kniha se mi moc libila, dobre se cetla, zadne zbytecne dlouhe myslenky.

havrmoni
14.11.2022 3 z 5

Knihy této autorky jsou vždy o emocích a tragédiích a smutných osudech. A jak jsem psala u jiné její knihy i tady toho bylo na mě moc. Brogana jsem celkem chápala tedy zpočátku pak se choval jako každý zamilovaný, který pro tu svou udělá všechno možné i nemožné. To s Lydií jsem měla větší problém, stále mi připadala naivní a taaák hodná až jsem jí měla plné zuby. O chování k bratrovi a přehlížení jeho chyb a o té omílané větě ,,je to přece můj bratr" , ani nemluvím. Víc mu tím ublížila než pomohla. Sice jsem neměla pocit, že tu knihu nedočtu a odložím, ale ani jsem jí nezhltla jako ty ostatní od této autorky.

happy19
01.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Autorka je má oblíbená už několik let!
Příběhy mě vždy chytou za srdce:-*
Tady to nebylo jinak a bože Brogana určitě miluji!
Scéna"karty"je famózní,-)
Neváhejte se čtením!Já si rozhodně dám časem rereading ;-)

„Nenávidíte-li mě, těší mne to stejně, jako byste mě milovali, neboť je to důkaz toho, že nejsem lhostejný vašemu srdci.“

pocketka
29.10.2022 2 z 5

Jsem vcelku v rozpacích. Už u prologu jsem myslela, že číst dále nebudu. Jako by knihu psala nějaká puberťačka s bujnou fantazií. Absolutně nereálný příběh, Brogan je samozřejmě velice zajištěný muž, který se z bezdomovce vyšvihne na milionáře. Lydia překrásná žena, bez jediné chybičky charakteru a samozřejmě na svůj věk velice vyspělá, moudrá a sexuálně nezkušená... Ale no tak... Asi nyní sáhnu po nějaké kvalitnější vážnější četbě, abych si napravila skóre, protože toto bylo zklamání na plné čáře a přitom to je tak skvěle hodnocená kniha. Škoda.

NikolaSkop
27.10.2022 4 z 5

Mia je jedna z mych oblibenych autorek. Vzdycky je v jejich knihach prekvapeni, cit a hlavne silny pribeh. Bohuzel tato kniha je dle meho nazoru jedna ze slabsich.

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Mia Sheridan patří mezi mé oblíbené autorky a pokud už jste od ní četli nějakou knížku, tak víte, že jsou plné emocí. Jsou to příběhy, které vás zlomí a protáhnou emocionální smrští a ani tato knížka není výjimka.

Ramsay je krásný a dechberoucí milostný příběh. Je plný utrpení, bolesti, zrady, pomsty ale i uzdravení, odpuštění druhým a nakonec dání šanci lásce.

Brogan irský kluk z dělnické třídy, který se snaží udržet svou rodinu nad vodu. Pracuje se svým otcem jako zahradník a je zamilovaný do Lydie, která je bohatá, naivní a je dcera jeho zaměstnavatele.
Jeho život je už tak dost komplikovaný, ale jednoho dne se mu obrátí vzhůru nohama a stává se jeho osobním peklem a to jen proto, že se zamiloval a důvěřoval dívce, které neměl.

O několik let později se vrací zpět, aby se pomstil tomu, kdo ho v mládí zradil a kdo mu v životě nejvíce ublížil. Mezitím se Lydiin život rozpadl a z rozmazlené princezny je skromná, nebojácná a inteligentní žena, která bojuje o to málo co jí zbylo.

Brogan a Lydia. Dvě spřízněné duše, které byly rozděleny. Ale i navzdory času a nedorozumění postupně zjišťují, že patří k sobě. Dokážou však vše překonat?

Příběh mě od první stránky naprosto uchvátil a moje srdce se během čtení několikrát roztříštilo, tajila jsem dech a cítila všechnu bolest, beznaděj ale i lásku Brogana a Lydie

lusitta05
23.10.2022 3 z 5

Áno,bol to vyložene emocionálne ladený príbeh, ale tentokrát ma až tak nedostal. Nie som úplne spokojná, ale Brogan sa mi páčil.

narisa
23.10.2022 5 z 5

Autorčiny knihy mám velice ráda, vždycky jsou plné emocí a pěkně se mnou zamávají. Tato kniha není vyjímkou. Je to krásný romantický příběh o první, skutečné a jediné lásce v životě hlavních hrdinů. Brogan mě úplně fascinoval. Hlavně svou inteligencí, hypersensitivitou a neuvěřitelným srdcem a obětavostí. Lydie mi zpočátku byla sympatická, ale hlavně ke konci mi vadilo, jak se k Broganovi zachovala, ztrácela hlavu a moc se nechala ovlivnit. To bych klidně z textu vypustila. Jinak jejich vztah byl úžasný a jako na houpačce, prostě emocionální smršť. Postavy, které jsem fakt nesnášela byly Courtney a Stuart.
Velice mě potěšila slovíčka a věty v gaelštině.
Krásné čtení, vřele doporučuji.

Miliamka
23.10.2022 3 z 5

Většina knihy je výborná, napínavá, zábavná, nutí číst dál. Ale pak se všechno zhroutí, místo, aby si hrdinové v knize promluvili jako normální dospělí lidé, tak se týrají a izolují. Pak najednou během dvaceti minut Lydie dospěje, u Ramseyho to trvá i pár facek dýl. Konec je tak sladký, že jsem vážně ráda, že to skončilo..
Přemýšlím, kde jsem udělala chybu, ale já prostě nevidím to úžasné poslání této knihy o odpouštění.. Je jen jako jedna z mnoha knih, co jich na trhu je. A to přitom Sběratel přání byl úžasný a jiný.

senoritar
22.10.2022 5 z 5

Další krásná kniha od Mii. Jak tu někdo zmiňoval, že byli mladí, já bych řekla, že těžké životní zkušenosti donutí člověka rychle vyspět a autorka toho našim hrdinům naložila požehnaně. Nechci moc prozrazovat, ale určitě stojí za přečtení.

bosorka382
22.10.2022 3 z 5

Prva polovica bola dobra,kym boli v dome,bolo to sexy aj zabavne. Potom do toho zaplietli mafiu a uz sa to hrotilo do nerealnych rozmerov. Ked som si k tomu domyslela ich vek tak ma to prestalo bavit. Skoda. A ten preklad...neznasam vulgarizmy v romantike. Som si ista,ze sa to dalo prelozit aj inak

Raislin
20.10.2022 5 z 5

Tak takové knihy mám ráda. Krásně se četla a příběh byl moc hezký. A i když je příběhů na toto téma opravdu hodně, přesto mě moc bavil. Oddechovka ke sklenice vína, když se chcete zasnít a zmizet do světa romantického příběhu. Za mě jednoznačně stojí za přečtení.

MichaelaJan
18.10.2022 3 z 5

První polovina knihy byla skvělá! Bavila mě, příběh byl napínavý a vzrušující. Ale potom to začalo slábnout. Brogan mi přišel v jednu chvíli jako duševně nemocný, lehce ovlivnitelný, snadno zmanipulovatelný. Jako hlavní hrdina mi úplně nesedl. Za to Fionn toho jsem milovala od první jeho věty ! Škoda, že byl jen vedlejší postava. S Lydii už to bylo krapet lepší. Zápletka s Courtny mi přišla strašně zbytečná a taková nijaká .
Nemůžu o knize říct, ze by to byl úplný propadák, ale už bych si ji ani znovu nepřečetla.

Trošku mě to mrzí, protože třeba Archeruv hlas byl naprosto boží!

Aja39
13.10.2022 5 z 5

Zase jedna výborná kniha kde jsem našla přesně to co od knihy čekám. Moc se mi příběh líbil a to jak člověk v sobě bojuje jestli věřit tomu druhému nebo to raději vše vzdát .

Andrejka91
07.10.2022 5 z 5

Tahle kniha mě opět vzala za srdce. To byl tak krásný příběh. Do Brogana jsem se naprosto platonicky zamilovala.
Kniha se mi trefila do vkusu, bylo tam vše co mám v knize ráda a nemám co vytknout.
Děj byl plný překvapení a zvratů a nutilo mě to číst dál a dál.
Podobný příběh už tu párkrát byl od jiných autorů ale to mi vůbec nevadilo.
Lydia mi ze začátku přišla jako rozmazlená princezna ale v průběhu se mile proměnila.
Brogan sice chvilkama zlobil, ale jinak jsem ho obdivovala za jeho velké srdce, pomoc těm co to potřebovali a že i přesto, že byl bohatý mu to nestouplo do hlavy a uměl se rozdávat.
A ten epilog? Hezké zakončení.
Tohle je kniha, kterou si za čas ráda přečtu znova a doporučuji všem.

hana1039
06.10.2022 5 z 5

V knížkách od M.Sheridan vždycky najdeme hodně emocí, pro mě to byla jednoznačně Archerův hlas... kniha Ramsey není výjimkou...je čtivá, dokonce jsem se i zasmála,, irským lekcím,, které dával Fion Lýdii...je to skvělá oddechová četba, kéž by nakladatelství kupovaly více jejich knížek...