Zlo pod sluncem

Zlo pod sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13034/bmid_zlo-pod-sluncem-bj4-13034.jpeg 5 613 613

Hercule Poirot série

Tichý ostrůvek na pobřeží Lamanšského průlivu láká každým rokem vyznavače letní dovolené. Společnost se tu tentokrát sešla pestrá, a tak o témata není nouze. Pozornost budí zejména přítomnost elegantního a trochu podivínského muže – Hercula Poirota. Proslulý detektiv se marně snaží ostatní přesvědčit, že se přijel „jen“ rekreovat. Poklidné dny sladkého nicnedělání na pláži však nenávratně změní vražda krásné, provokativní, milované i nenáviděné Arleny Marshallové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Evil Under the Sun , 1941

Jessica007
02.05.2020 5 z 5

Moc pěkná detektivka od Agathy Christie. Autorka prostě nezklame. Vraha jsem si tipla a říkala jsem si - tentokrát správně. Ale mýlila jsem se - samozřejmě. Opravdu pěkné.

tereza1198
06.04.2020 4 z 5

Ani na slunné dovolené nemá Hercule Poirot klid. To se stává všem detektivům. Ze začátku jsem se trochu neorientovala ve jménech, osobách a vztazích. Ale to se brzy spravilo. Příběh jsem si lehce pamatovala ze seriálu, ale opět jsem byla překvapená, kdože je tím viníkem.

pavels36
30.01.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Prostě tohle je paní spisovatelka s velkým S. Velký respekt a úcta k jejím knihám. Hercule Poirot je neskutečně úžasná osoba a detektiv v jedné osobě.Ať filmová,audio či knižní verze jsou ty díla i celá série naprosto dokonalá. Tento díl opět patří ke špičce ,neboť to má úplně všechno.Autorka Vás vtáhne do děje tak, že prostě neodoláte zjistit kdo je vrah a kdo není. Děkujeme Vám paní Christie za všechny Vaše díla!

Vesmich
22.10.2019 5 z 5

Poslouchám nyní některé Agathy jako audioknihy a užívám si je podobně, jako filmové zpracování. Zlo pod sluncem bylo parádní i ve filmu a znovu jsem si vychutnala všechny ty reálie a drobnosti. Plavání před snídaní, celodenní čtení knih prokládané tenisem...všechno tak koloniálně britské...(jak si to tedy představuji :)

petraj30
14.08.2019 3 z 5

Bude to znít hrozně, ale filmová verze se mi líbila o trochu víc

Blondebookdevil
15.07.2019 5 z 5

Mám v plánu se pročíst všemi Agathinými romány, dokud nenarazím na nějaký, co mi nevyrazí dech a závěrečné rozuzlení mi nevyrazí dech. (Zatím myslím, že takový neexistuje.) Myslím, že jsem na tipování vrahů dobrá, ale Agatha a smýšlení Herculea Poirota mě vždy vyvedou z míry. Skvělé, letní vražda na pláži se četla lehce, klasika jako Christie neomrzí.
(Spoiler - můj původní tip - dcera kapitána Marshalla. Avšak skoro vždy je to ten, koho nejméně čekáte...)

4444913
16.06.2019 5 z 5

Mňamka!Super kousek.

Textařka
04.06.2019 5 z 5

Jeden z mých oblíbených seriálových dílů, a proto jsem neodolala, když se mi naskytl i v knižní podobě. Skvělá práce s charaktery podezřelých a zvlášť jsem ocenila část s výletem v závěru knihy, který v seriálu nebyl.

Kopretina
15.03.2019 4 z 5

Není co dodat, myšlení, zápletky a příběh, to nemá chybu. Kéž bych jednou konečně přišla na to sama, kdo je vrah!

JamesHappy
04.02.2019 4 z 5

Nikdy mě nepřestane fascinovat propracovanost příběhu a možnost rozplétat celou záhadu společně s belgickým géniem.

niki-chan
27.12.2018 4 z 5

Velmi dobře zpracovaná zápletky i dialogy. Rozuzlení nečekané.

Knižní střípky
14.10.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

Devorah
24.09.2018 5 z 5

Opět jsem se k této knize vrátila, opět skvělá. Christie měla prostě dar…. dar na psaní, na zachycení charakterů, na poutavé vyprávění a dokonce i sem tam na špetku břitkého anglického humoru, který do této knihy několikrát vpašovala. Zápletka je skvělá, ovšem Hercule Poirot je excelentní. Už jen kvůli němu si stojí za to tuto knihu přečíst!

wiolca
09.06.2018 4 z 5

Příjemné, napínavé čtení. Absolutně jsem netušila, kdo je vrah a pořád skákala z jednoho na druhého. A závěr byl opravdu překvapivý.

konicekbily
20.05.2018 5 z 5

Po mnoha letech jsem se vrátil k této knížce, kdy jsem byl již plně obeznámen s celým příběhem - s cílem najít nějaké nesrovnalosti. Nenašel jsem je tam. Sestavení příběhu je dokonalé a čtenář moc šancí na odhalení vraha nemá. A přece je tam nějaké řešení!

JezinkaJ
11.03.2018 5 z 5

Mistrný příběh skvělé paní Agathy Christie. S takovou radosti čtu dialogy postav, a jsem tam s nimi jako úplně neviditelná figurka, která nikdy nevstoupí do děje. Baví mě drobné postřehy a poznámky hlavních hrdinů, baví mě výborná konstrukce příběhu, baví mě Hercule Poirot i jeho způsoby a lakýrky.

Shui-Xian
06.02.2018 5 z 5

Vynikající díl! Zvlášť v tomto případě rozehrála Agatha svůj jedinečný um vystavět logickou, souslednou a mimořádně nápaditou zápletku, a taky věrně přiblížit pestrou škálu lidských osobností. Psychologie mě na Zlu pod sluncem zaujala nejvíce - Poirot skutečně potrápil své šedé buňky, když zločin vyvodil z detailů a náznaků, které by stěží podnítily k řešení někoho jiného...

Aymira
03.02.2018 4 z 5

Knížka to je výborná, i když já jsem ji kvůli současné osobní a pracovní vytíženosti četla poměrně dlouho a tak se mi děj rozkouskoval na spoustu krátkých období. Je tu znát opět onen starý známý autorčin model, kdy vyšetřování probíhá v uzavřeném kruhu podezřelých a nakonec v závěrečné konfrontaci se všemi dohromady Poirot svým neotřelým způsobem vysvětluje, jak našel osobu vraha. Tu jsem mimochodem ani tentokrát neuhodla. Nevím, jestli to není moji vinou, že jsem tentokrát nedávala tolik pozor, ale unikl mi skutečný motiv, což po dočtení knihy působilo jako rušivý element. I z toho důvodu nehodnotím plným počtem.

mats379
08.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlépe vypracovaných zápletek, několikrát zfilmovaná, prostě vynikajcící

85098211
26.09.2017 5 z 5

Existuje snad nějaká detektivka s Herculem Poirotem, která by nebyla skvělá? Neexistuje! Všechny jsou vynikající - a tato jakbysmet! :-)))