Ženy z Bohnic

Ženy z Bohnic https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450721/bmid_zeny-z-bohnic-qw4-450721.jpg 3 290 290

Autorka strávila pět měsíců v léčebně v Bohnicích, kde si prošla elektrošokovou terapií, spolykala tunu léčiv a zažila nekonečno hodin psycho sezení. Kniha Ženy z Bohnic těží z této tristní zkušenosti a líčí příběhy dvanácti žen, jež se také octly za hranou „normálního světa“. Nebere si servítky a ukazuje lehkost i tíži reality za mřížemi nemocnice.... celý text

xolee
17.01.2021 2 z 5

Jedna hvezda za ilustrace! Druha za slovo zaverem od Terezy Slane. Bohuzel mi nesedl styl autorky, ackoliv je to ctive, ale mela jsem pocit zahorkosti, negativity (nekdo je bohaty - je spatny, nekdo objima stromy - je spatny, atd.). My, co nemate takovou zkusenost, ocekavame nejake pribehy a drama, ale v realite asi neni o cem psat, proto je skoda, ze se autorka nezamerila vic sama na sebe.

jitka7326
15.01.2021

Přečteno v rámci ČV 2021. Knihu doplňují zajímavé ilustrace. Asi jsem měla trochu jiná očekávání. Samotná autorka svůj příběh zmínila letem světem.

haannyys
14.01.2021 4 z 5

Struktura příběhů pro mě byla zajímavá. Uchvátily mě krásné ilustrace. Pojmenování postav zaujalo, ačkoli působí pejorativně, což se ale dá pochopit, autorka to tak prostě vnímala, a vysvětluje to i ke konci knihy. Měla jsem rozporuplné pocity, ale jak tak dávám dohromady hodnocení, vlastně se mi to dost líbilo. Je to jiné, neotřelé, drzé, ale svým způsobem intimní. Neztotožňuji se s jazykem, jakým je kniha napsaná, ne že bych tak nedovedla mluvit, ale v knize to nepotřebuji.

ava.s
13.01.2021 2 z 5

Čekala jsem mnohem víc, přesto jsem za knihu ráda. Je zajímá, čtivá, stojí za přečtení, na druhou stranu vám moc neřekne. Jak tu psaly jiné čtenářky, příběhy a zkušenosti by bylo dobré trochu víc rozvést...

Žirka
11.01.2021 4 z 5

Střípek do mozaiky, jak více chápat duševní nemoci. Styl psaní se mi zamlouval, byť to bylo kratinké.

zdenka0588
05.01.2021 2 z 5

Od knihy jsem čekala více. Škoda, že autorka více nerozvedla svůj vlastní příběh, z pěti měsíců pobytu by se dalo určitě udělat zajímavé čtení.

Kirtans
02.01.2021 4 z 5

Líbilo by se mi větší rozvedení příběhů, komplexnější. Nejvíce ctivy je pak osobitý závěr, dala bych mu větší prostor.

Elefkaa
31.12.2020

Bohnická miniatura - to je přesně ten výraz! Je to překrásné. Přečetla jsem již dvakrát. Některá spojení a popisy jsou neskutečné. Sama autorka tvrdí, že: "Opravdu nejsem spolehlivou průvodkyní po tour de Bohnice, já vás varovala."

LenkaKT
30.12.2020 4 z 5

Krásná, přesná a drsná bohnická miniatura. Dvanáct životů na jeden nádech.

BarboraFCS
27.12.2020 5 z 5

Nikdy jsem nečetla knihu takového typu vycházející z reálných postav. Přestože bych ocenila větší popis samotného fungování oddělení nebo mezilidských vztahů, tak chápu, že takhle kniha být koncipována neměla. Za mě je skvělé, že se o tématu psychických onemocnění píše a třeba se dočkáme i dalších děl autorky. Díky za knížku bez balastu.

Petraxxx
24.12.2020 5 z 5

Dovoluji si jen napsat děkuji.

Karimah
21.12.2020 5 z 5

Líbilo se mi to moc a myslím, že tyhle archetypy žen se zdaleka nevyskytují jen za zdmi Bohnic, ale jsou naprosto univerzální, takovou Psycholožku, Věčnou oběť nebo Krev a mlíko zná ze svého okolí určitě každý. Kanárek zas nemá daleko k typické panelákové Pejskařce.
Docela mě zarazil popis Bohnic, 12 pacientů na pokoji, to bych teda v dnešní době nečekala!

Cajda
17.12.2020 3 z 5

Jako...já vlastně nevím... No, to je tak, když člověk NĚCO očekává. Dobře mi tak.
Těšila jsem se... Knihu jsem přečetla a pouštím dál. Není z těch, které doma MUSÍM MÍT.
Sice zajímavá, ale vlastně nic neříkající... Souhlasím s Blaufik -viz níže- že je škoda, že osobní příběh autora není podrobnější. Na druhou stranu i chápu.

Blaufik
05.12.2020 3 z 5

Možná je škoda, alespoň dle mého názoru, že autorka příběhy, alespoň ten svůj, trochu více nerozvinula. Mě osobně by její příběh zajímal i blíže. A to nejen díky tématu, ale také díky čtivosti, s jakou Edna Nová píše.
Třeba autorka zkusí v budoucnu sepsat i něco dalšího z tohoto mrazivého prostředí.

Při čtení Žen z Bohnic jsem se však nemohla ubránit pocitu, že autorka svůj příběh vzala tak trochu "letem, světem".

I tak se však jedná o dílko, kterému byste měli věnovat svou pozornost a pokud vás Ženy z Bohnic zaujaly, tak neváhejte.