Ženy, které běhaly s vlky

Ženy, které běhaly s vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13315/bmid_zeny-ktere-behaly-s-vlky-Gl0-13315.jpg 4 372 96

Mýty a příběhy archetypů divokých žen V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti zcivilizovat nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmito divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Je to obohacující a životodárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše. Tato kniha nám připomíná, že jsme stále nespoutanými a že obnovení této vitality nás samo o sobě postaví přímo do světa. Práce ukazuje čtenáři, jak úžasné je být odvážnou, starostlivou a jak je úžasné být ženou. Ten, kdo umí číst, by si měl tuto knihu přečíst.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Mytologie
Vydáno: , Pragma , Knižní klub

Women Who Run With the Wolves , 1992

Tatsume
27.05.2016 5 z 5

Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Očekávala jsem, že to bude spíše kompilace příběhů o "rebelkách" typu Johanka z Arku, Mulan, a pod., a že to bude hodně feministické dílo (ač žena, o feminismu - zvláště v jeho extrémní podobě - si myslím svoje). Dlouho jsem se knize vyhýbala a číst ji nechtěla. Nakonec ale zvítězila zvědavost a kniha mne velmi nadchla, je to jednoznačně kniha pro ženy, ale ne feministická. Doporučuji k přečtení všem ženám, které si myslí, že když mají nesnadný život, je chyba v nich. Tato kniha dokáže, že není.

Jediné, co mi na knize vadí, jsou odfláknuté korekce - občas chybí interpunkce, slova jsou občas ve špatném pádu, narazila jsem i na vchybu ve shodě podmětu s přísudkem. Je to škoda, knize to hodně škodí, zvláště, když se taková hrubice objeví v místě, kde je text náročnější na porozumění.

LelaR
28.07.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala před několika lety. Odložila jsem ji do knihovny s tím, že snad někdy, až budu mít chuť, si ji přečtu. Bohužel jsem po ní sáhla až v okamžiku, kdy jsem už neměla možnost za ni poděkovat. Není to kniha na rychlé čtení bez přemýšlení. Chce to čas a tu správnou náladu. Po jejím přečtení jsem pochopila, proč mi byla darována.

Allia
11.05.2015 4 z 5

není to špatná kniha, myslím si, že každá žena pozná čas, kdy po ni sáhnout. Jsou ale v ní pasáže se kterými ne zcela mohu souhlasit. Nediktuje jak a co máme dělat, ale ukazuje cestu, jak by to šlo dělat, pak už je na ženě, zda se s tím ztotožní, či nikoli. Řekla bych, že tuto knihu je lepší číst postupně, kdy je pravý čas ;-)

Ronny
06.05.2015 5 z 5

Krásná hluboká kniha. Nedá se číst jako román. Musí se člověku dostat do rukou v určitou správnou dobu, kdy ji žena pochopí, dozraje k ní a určitě to není kniha pro každou. Je dobré ji mít doma a hledat v ní útěchu a posilu v těžkých časech.

kadgam
04.01.2015 4 z 5

Asi všetky staré kultúry sveta mali svoje hovorené príbehy ako začiatky svojej literatúry pre zábavu aj pre poučenie. Vo tme, pri ohni si ich podávali generácie po stáročia.
Príbehy hovorili o hodnotách, morálnych kvalitách a pripomínali poznatky a skúsenosti.
Nie je to ľahké čítanie , ako by sa možno zdalo. Je to vedecký výskum ľudského charakteru.
V knihe spoznáme niektoré rozprávky, ktoré nás spravádzali detstvom, niekedy až s prekvapivo odlišným výkladom.

Angel_Castiel
20.12.2014 5 z 5

Krásná, magická a hluboká kniha. Její poetický a mystický styl se mi hodně líbil. Kdo má rád Junga a navazující proudy, příběhy, archetypy atp., tomu kniha určitě sedne. Podle mě není (čistě) pro ženy, spíše pro určitý druh lidí.

knihovnice
13.11.2014 5 z 5

Kniha, ke které se stále vracím, která mi pomáhá pochopit některé nepochopitelné věci v osobním životě, pomáhá mi vyrovnat se s chybami a křivdami, pomáhá mi zvládnout tu nikdy nekončící bolest duše, pomáhá mi věřit v osobní sílu a lepší zítřky.......
Teprve až jsem ji 3x celou přečetla, tak jsem se z jiných zdrojů dozvěděla, že jsem se narodila v totemu vlka.

petaSk
10.08.2014 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky není jednoduchá kniha - je to spíše učebnice duchovna, psychologie, genderu, vypravěčství a mnohem víc. Vím určitě, že mi unikala nejméně třetina významů, které do knihy paní Estés vložila. Ale to není chyba. Toto sama Estés potvrzuje. Knihu nemůžete přečíst na jeden zátah, je třeba ji studovat a vracet se k ní, pokaždé v ní najdete nové informace. V plném užití si knihy mi však bránil můj cynismus. Mnohdy mi připadalo, že paní Estés klade hluboký význam tam, kde není, ale jsem si vědoma toho, že je to jen díky mému životnímu nedůvěřivému postoji. Knihu by si měla přečíst a nejlépe studovat každá žena, ať je jakékoliv povahy.

s.mirka1
14.07.2014 3 z 5

No....četla jsem to rok !!!!!! V polovině knihy jsem to i snad začala chápat.....omluvou mi je barva vlasů .... :)) :)) A ve finále hodnotím jako docela fajn knihu......ale tím,že to píše psycholožka - básník.....jsem musela občas fakt přemýšlet co tím chtěl básník říci ?? :))

tetkavd
20.05.2014 2 z 5

Připadalo mi to trochu jako četba horoskopu, lehce zábavné ale příliš obecné, natolik, aby to pasovalo na každého.

dominika5713
27.04.2014

Jsem opravdu vděčná za tuto knihu. Mě osobně tato kniha moc pomohla, díky ní jsem se osvobodila od svého otce, který mne psychicky týral, zakazoval mi mít osobní život, trávit čas s partnerem a zakázal mi mít děti, protože by jejich matka byla "lempl" a on by si je musel vzít do výchovy.
Nepřeháním když budu tvrdit, že mi zachránila život, protože ne jednou jsem tomu chtěla uniknout tím, že bych si sáhla na život.

Samira
04.04.2014 5 z 5

Netajím se obdivem k této knize, i přes její délku, jsem jí četla již několikrát. Opravdu obdivuhodné zpracování tématu. Jazyková obratnost autorky trošku zaniká vlivem ne úplně dobrého českého překladu, ale mohlo to být horší. Kniha se dá číst celá, nebo jen jednotlivé příběhy zvlášť. Ne všechny se člověka dotýkají osobně, nebo je prožívá v dané chvíli. A některé prožila každá z nás. Nejedna z nás však určitě potkala alespoň jednoho Modrovouse. Vyzdvihuji také pohádku o Bezruké panně. Knihu jsem mnohokrát doporučila a zatím nikoho nezklamala.
Doporučuji!

Candide
24.09.2013

Jenom další kniha, která se mi snaží radit, jaká bych měla být.

Kermisee
15.07.2012 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky nejsou knihou, kterou přečtete za pár dní a jdete zase o knihu dále. Tuto knihu je nutné sutodvat, prožívat a chápat. Je potřeba se k ní postavit ne jako k celku, ale jako jednotlivým příběhům-jednotlivým částem naší-ženské duše.
Je to úžasné duchovní, umělecké i poučné dílo, které jistě pomůže každé z žen. A nejen jim.

Hipi
18.04.2012 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky je stejným dílem psychologická práce jako i duchovní a umělecké dílo, vhodné pro všechny ženy, které se zajímají o dávné mýty a příběhy nebo potřebují jen dodat sílu. Je to velmi "ženská" kniha - pochybuju, že je hodně mužů, které by bavilo ji číst, i když pár by se jich asi našlo- a je značně obsáhlá, ale přitom se příjemně čte, především kvůli jedinečnému, poetickému a mystickému stylu vyprávění. Není snadné ji pochopit napoprvé; je velmi náročná a rozhodně se nehodí k nenáročnému odpočinku někam na dovolenou apod. Lepší je číst ji důkladně, v budoucnu se k ní vracet a přicházet přitom na nové významy a vysvětlení mýtů.

Columba
13.01.2012 5 z 5

Všem ženám,vřele doporučuji.Tato kniha, je jako hojivá náplast pro ženskou duši.