Ženy bez slitování

Ženy bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431701/bmid_zeny-bez-slitovani-qBl-431701.jpg 4 343 343

Tři mrtví manželé = tři osvobozené ženy? Ingrid se vzdala slibně rozjeté kariéry, aby podpořila svého manžela. Teď však zjistila, že ji podvádí. Birgitta se vyhýbá lékařským prohlídkám. Jen tak si nikdo nevšimne modřin, které na jejím těle zanechaly manželovy rány. Viktoria se přestěhovala z Ruska, aby si vzala muže, kterého potkala na internetu. Její nový manžel je ale úplně jiný, než čekala. Tři různé ženy, tři manželství plná chladu a násilí. Vyřeší to tři dokonalé vraždy?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Donne che non perdonano , 2018

alnahu
13.06.2020 3 z 5

Krátký, jednoduchý příběh, tří žen, které nutně potřebují vyřešit svoji životní situaci.Každá z nich si prožívá v manželství své peklo, z některých situací až stydne krev .Kniha je čtivá psaná v krátkých kapitolách,což je docela příjemné.

gordon13
13.06.2020 5 z 5

Krátké, výstižné, aktuální a skvěle napsané...kdo někdy poznal "mužskou" lásku, pochopí a porozumí...

ctenarkaEva
05.06.2020 2 z 5

Krátký příběh o zoufalých ženách. Chyběla mi větší propracovanost, hlavně ve druhé části knihy, a také vysvětlení některých souvislostí. V porovnání s jinými knihami této autorky mě tato kniha vůbec nezaujala.

ennlady
05.06.2020 3 z 5

Opět jsem tak trochu na rozpacích. Téma již několikrát použité, ale to by mi zase tak nevadilo. Líbila se mi sonda do životů jednotlivých postav - zoufalých žen, které dělají zoufalé věci. Všechny byly popsané tak věrně, že jsem si je mohla dobře představit a pochopit i jejich rozhodnutí a konání. Co se mi moc nelíbilo, bylo takové nějaké odbyté vyústění všech tří příběhů, přišlo mi, že s druhou polovinou knížky si mohla autorka víc pohrát, možná ji i trochu víc protáhnout. Ale celkově to nebylo špatné díky vypravěčskému umu autorky. Není to sice její klasická detektivka, je to zase něco jiného, nicméně za mě lepší průměr.

Mermaida
29.05.2020 3 z 5

Mě se to celkem líbilo, nebylo to špatné, ale thrillerem bych to nenazvala! Bylo to zajímavě vymyšlené a propletené. A že to byla jednohubka o 130 stránkách bylo prozíravé. Já to považuji za dobrý tah.
Krátká, rychle ubíhající a navíc čtivá kniha.

Dada077
25.05.2020 5 z 5

Správne krátke, výstižné, dobre čitateľné. Taká cigaretka na dva ťahy. Oceňujem, že som nemusela na dvesto stranách čítať ako pekne na jar rašia listy na stromoch a kvitnú záhony, kým by na zvyšných dvesto šiel dej, výsledok ktorého by bolo rozčarované rozjímanie nad skutočnosťou, že autor zrejme myslel podanie a dopad vážne.
Téma týraných žien sa v Läckbergovej románoch objavuje od začiatku, iba podaktorým čitateľom zrejme prekryl pohľad na ňu romantický vzťah Eriky a Patricka, plus dvojčatká a malá Maja. Ale tváriť sa, že temná stránka mnohých mužov neexistuje len preto, že máme pri popisovaní trápenia nepríjemný pocit je hlúpe. Zdá sa mi, že sexuálne harašenie na pracoviskách je najmä v Amerike úplne vyšpikované a miestami priam neznesiteľné, ale koľko príčin rozbitých rodín, nešťastných partnerov a detí, poletujúcich medzi rodičmi ako tenisáky začalo práve tak.
Dobre utajená osoba, či sieť, ktorá by teda za spasením týraných žien vo Švédsku mohla stáť, by zaujímala aj mňa. Či je iba fantáziou autorky, alebo sa niečo o nej zakladá aj na pravde.
U mňa plný počet hviezdičiek. Nesklamala ma.
"Vilové čtvrti byly ženské věznice beze zdí, ženy zde držela láska a povinnost vůči dětem."
"Dopadla první rána - zaťatou pěstí, na stejné místo jako minulý týden. Birgitta se zhroutila na podlahu. Jacob se na ni díval. Tiše a nehybně."

Lie
08.05.2020 1 z 5

Ani nevím, za co dávám jednu hvězdu, ale odpad prostě nemám ráda. Každopádně tohle není žádný thriller, ale manifest pomatených švédských feministek, takže pokud jste na ně a na #metoo stejně alergičtí jako já, raději to nečtěte, mohli byste se osypat. Pokud vám však připadá v pořádku vyhodit chlapa z práce, protože sem tam plácne kolegyni přes zadek, pak je to tedy asi kniha pro vás. Každopádně jsem teď zas o něco raději, že nežiju ve Švédsku.
Jen hodně málo žen umí psát a tato autorka k nim zjevně nepatří.

MiroslavKutík
08.05.2020 4 z 5

Má první kniha od této autorky.
Kniha byla krátká, dobře napsané a čtěte se velmi pěkně a rychle.
Ale mohlo to být ó pár stránek delší ❤️

c.svetlana
02.05.2020 3 z 5

Jak už tu bylo x krát zmiňováno, mohlo to být delší. Ráda bych věděla,jak se vůbec ty ženy domluvily, kde se vzaly instrukce, jak se potom setkaly, trochu vic myšlenek a úplně nejvíc bych chtěla vědět, jak dostala Julie za vyucenou. Epilog bych taky chtela delší..co se které z nich stalo a nestalo...no, četlo se to ale svižně, příjemné dvě hodiny:)

zuzana2599
29.04.2020 3 z 5

Známá švédská autorka nás překvapila tentokrát teňoučkou knížkou s příběhem tří žen, které neznaly slitování s chováním svých manželů. Poradily si sami se vzájemnou pomocí.
Tak nevím, snad má tento minipříběh nějaké poselství, máme ho chápat jako vzkaz všem týraným ženám? Jinak se příběh četl dobře a lehce, byl nenáročný, snad bych knížku doporučila všem začínajícím čtenářům a čtenářkám :-)

iška
25.04.2020 3 z 5

Camilla Läckberg patří k mým oblíbeným autorům a na každou její novou knihu se vysloveně těším. Ale tohle mi přišlo tak nějak odbyté.

Ajina76
18.04.2020 5 z 5

Precteno za necele dve hodiny. Nevim, zda by ve skutecnosti bylo tak jednoduche zbavit se neverneho, nasilneho, hrubeho manzela. Asi ne. Kniha me ale zaujala. Zadne tezke cteni. Doporucuji.

happy-smile
17.04.2020 4 z 5

Délka knihy je velmi střízlivě zvolena. Dobře se mi to četlo a téma bylo zajímavé. Camilla teď evidentně přesedlala z detektivek na knihy o ženách, které chtějí ukázat svým tyranským manželům zač je toho loket. Osobně jsem preferovala předchozí zaměření. Ale musím uznat, že tahle kniha mě narozdíl od Žen bez slitování bavila. To jsem tedy zvědavá, kam se bude Camilla literárně ubírat dále?

pavčape
15.04.2020 2 z 5

Že by to ve Švédsku bylo až tak jednoduché?...
Kraťoučká knížečka, kraťoučké kapitolky, naivní děj. Na tohle u Camilly nejsem zvyklá. Její série s Erikou a Patrikem je něco úplně jiného, tam to vypadá jakože autorka přemýšlela, než knížku dopsala, tady mi to přišlo takové nějaké odflinknuté a naivní. Ale jo, těm chlapům jsem to přála, ovšem ten happy and?... No nevím, tak maximálně dvě hvězdičky s přimhouřenýma očima...

111moni
13.04.2020 3 z 5

Taková oddechovka,nic velmi složitého a trošku mi to přījde ,jako by to i autorka psala pro svou zåbavu,něco jako,dneska mě ten chlap tak naštval.No upřímně, která z nás si aspoň v duchu neřekla,
Prima čtení na neděli.

renca5386
12.04.2020 4 z 5

Přečteno na jeden zátah. Autorku mám ráda a přesto nebo právě proto si připadám v této knize o něco ochuzena.

raty
07.04.2020 3 z 5

Tak nevím. Spíš povídka na dvě hodiny, než thriller. Čtivá to určitě ano, oddechovka taky ano. Ale kam se poděla propracovanost a smysl pro detail, které mám u této autorky tak ráda?

Illaa
05.04.2020 3 z 5

Jako taková jednohubka to nebylo špatné. Kdyby byl příběh rozsáhlejší a podrobnější, bylo by to určitě ještě lepší. Takhle to byl takový nástřel k dobré knize nebo filmu. Námět děje byl vymyšlený zajímavě, jen trošku naivně. Zkrátka nebylo zacházeno do detailu, takže nevíme, jak například probíhalo vyšetřování atd.

Polinka92
05.04.2020 4 z 5

V prvních stránkách jsem byla na vážkách. Nechápala jsem, jak to někdo mohl vydat... Pak jsem se ale pročetla a byla mile překvapena, jak se příběh odvíjí.

Danago
04.04.2020 3 z 5

Příběh se dobře a velice rychle čte. No možná až příliš rychle... Nikdy bych nevěřila , že toto řeknu, ale tentokrát to trošku té omáčky asi chtělo. Moc jednoduché, průhledné, naivní . Záletka byla slabá, nepropracovaná, šíleně předvídatelná Bylo to tím, že knížka byla moc krátká, kdyby autorka příběh trochu víc zamotala, bylo by to mnohem lepší.

thrillery pro ženy

Camilla Läckberg