Žena obchodníka s kořením

Žena obchodníka s kořením https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308336/bmid_zena-obchodnika-s-korenim-L80-308336.jpg 4 76 76

Kate s napětím očekává návrat svého manžela Roberta. Domluvený sňatek s bohatým obchodníkem s kořením jí měl zajistit spokojený a šťastný život, po kterém tolik toužila. Radost z jeho příjezdu a vidina šťastné budoucnosti je však zničena obrovským požárem, který s sebou vezme všechen Robertův majetek. Loď naložená vzácným zbožím lehne popelem, zůstane po ní jen vůně spáleného hřebíčku a skořice. Robertovi nezbývá než začít tvrdě pracovat. Lákavá nabídka jistého Hacketta, který plánuje vybudovat na troskách spáleniště nový Londýn, se ukáže jako špatné rozhodnutí. Robert je nalezen mrtev. Kate nevěří, že její muž spáchal sebevraždu. Během pátrání po podezřelých okolnostech manželovy smrti začne jít o život i jí. Zdrcená a zcela bez prostředků nalezne útočiště v rodině slepého výrobce parfémů Gabriela. Vrah jejího muže ji však pronásleduje až sem…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Spice Merchant's Wife , 2013

Smisinka
19.03.2017 4 z 5

Romantický příběh, jak se z vyšší třídy dostat až na dno. Kniha se dobře četla.

cérka
24.02.2017 4 z 5

Romantický příběh jehož děj se odehrává v období velkého požáru Londýna.
Začetla jsem se velmi rychle a ač jsem věděla od prvních vět k jakému konci příběh spěje, moc jsem si ho užila. Ach, bylo to moc pěkné, konec jako v pohádce :-).

orinka3
09.01.2017 4 z 5

Milé, příjemné čtení o ženě, která se pustila do boje s nepřízní osudu a přitom zůstala dámou za každých okolností. Je to možná trochu červená knihovna, děj se dá uhodnout, ale přesto knížku doporučím, protože to určitě není škvár. Napsaná je kultivovaně a velmi dobře se čte. .......... Po letech jsem se ke knize znovu vrátila. A napadlo mi - toho 17. století tam vlastně ani moc není? Požár Londýna a katastrofální následky jsou popsané velmi dobře. Ale veškeré další dění by se mohlo klidně odehrávat i ve století devatenáctém. To je to, co mi na knize trochu vadí. Chybí mi dobové reálie.

Londýn historické romance

Autorovy knížky