Zaříkávačky

Zaříkávačky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472108/bmid_zarikavacky-NjH-472108.jpg 4 83 83

Lékařka Sara Romaniová se po letech vrací do starobylé vesničky v srdci emilských Apenin. Místo, jež si pamatuje z dětství, se však změnilo, když jím otřásla série záhadných zmizení. Tamní obyvatelé, žijící v zajetí minulosti, skrývají mnohá tajemství - a aby je odhalila, bude se muset vypořádat i s vlastními potlačenými vzpomínkami...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Le segnatrici , 2020

terryaknihy
29.09.2021 4 z 5

Další psychologický thriller, který mě od nakladatelství Metafora velmi mile překvapil! Protkání zaříkávání a forma uzdravování se mi velmi líbil a celkový nápad na příběh byl super. Kniha se line ve dvou časových liniích. Sledujeme hlavní postavu Sáru teď a v době, kdy byla malé dítě. Postupně se nám odkrývají různá tajemství a seznamujeme se s podivnými postavami. Upřímně ty mi dělali v knize celkem problém. Bylo jich tam docela dost a vyslovování jejich jmen byla fuška :D. I když jsem konec vcelku odhadla, tak Zaříkávačky beru jako jeden z velmi dobrých psychothrillerů pro podzimní dny :).

bookcase
27.09.2021 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka, napínavá od začátku až do konce. Bez hluchých míst, pořád si držela svoje tempo.

bookbug_cz
20.09.2021 3 z 5

Další ze série skvělých psychologických thrillerů, které jsem poslední dobou četla. Anotace slibuje příběh lékařky Sary Romaniové, která se po letech vrací do vesnice z dětství v srdci emilských Apenin. Tohle místo ale otřásá tragédie – série záhadných zmizení mladých dívek. Sara se do pátrání sama vloží a postupně odkrývá nejedno tajemství.

Kniha je napínavá od začátku až do konce – což je dneska na knižním trhu docela vzácnost. Setkáváme se zde i s kapkou mystiky, nechybí magické umění léčitelství a zaříkávání. Příběh má několik částí – zavede vás do současnosti, ale i do minulosti, a to díky Sařiným vzpomínkám na dětství. Atmosféra (jak jinak) ponurá, máte pocit, že je všechno špatně. Hloubáte se v dávné minulosti, o které si myslíte, že je dávno v hlubinách temnoty. Takže nic pro romantické duše.

Nemohu prozradit nic bližšího, protože pak by tohle všechno, co autorka vytvářela, ztratilo svůj smysl. Čeká vás ale mrazivá atmosféra, tajemství staré magie, různých rituálů a obřadů, vnitřní psychologie hlavní postavy.

Katania
08.09.2021 5 z 5

Tohle mě opravdu okouzlilo. Pachatele jsem sice odhalila celkem brzy, ale příběh byl opravdu krásný a poutavý.

Jajiinka
01.09.2021 4 z 5

Začátek příběhu byl pro mě trochu zdlouhavý a natáhnutý, kniha nemá kapitoly, je rozdělena na čtyři části – což mi osobně nějak nevadilo, ale chápu, že u někoho to může být překážkou. Velice se mi zamlouvala krajina, do které byl děj zasazen. Hory a lesy, úplně jsem se dokázala tou představou doslova živit a najedou hned i kniha a postavy v ní měly své obrysy. Mysteriózní nádech tomu dodával dokonalost, kterou dokreslovala i historie a tradice. Klidně bych tam toho snesla i více, dozvědět se o magičnosti samotné vesnice a jejich obyvatel do hloubky. Charakter postavy Sáry s ohledem na její minulost je .........

------- více v recenzi "Mysteriózní thriller postavený na historii a tradici ZAŘÍKÁVANÍ", která se nachází v záložce Recenze ----------

baji42
31.08.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, velmi pěkně je zde popsáno neobvyklé prostředí italských hor, nepříliš reálný příběh působí mysteriózně, ale autorka umí psát a ráda si od ní něco dalšího přečtu.

astra3
29.08.2021 5 z 5

Tak to bylo zajímavé
Začátek trochu pomalejší. Jinak děsivé šílenství.

HanulkaK.
28.08.2021 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale neustále se mi pletla jména vedlejších postav. Hlavní hrdinka působila chvílemi docela nereálně.

zuzana2599
19.08.2021 5 z 5

Také mám ráda les, který je dokonce hned u našeho domu. Ráda se procházím v listí a občas se mi zdá, že les zpívá... Úplně stejně jako Saře.
Na Zaříkávačky jsem se hodně těšila a také jsem hodně očekávala. Jisté je, že italská autorka Emanuela Valentini mé touhy naplnila. V tomto psychologickém thrilleru jsem našla prakticky vše, co mám ráda. Krásně tajemnou atmosféru horské vesnice, zločiny, jejichž kořeny sahají do dávné minulosti, sympatickou hlavní hrdinku a jako bonus zaříkávačky, které jsou spjaté s minulostí a hlavně s tradicí.
Tento vynikající thriller ráda doporučím všem milovníkům kvalitního čtení !!

lena.o.knihach
13.08.2021 5 z 5

Kdo jsou ti lidé na obrázku?
To jsou ti, co jsem je zabil.
Vždyť je ti teprve osm...
Zabil jsem je, když jsem byl velký.

Takhle začíná thriller Zaříkávačky. Zní to skvěle, viďte? Už od první strany si mě kniha získala a vydrželo ji to až do konce.

I když jsou zmizelé dívky ohrané téma, v Zaříkávačkách měly něco navíc. Hlavní hrdinka nebyla žádný detektiv, neznala žádné profesionální postupy, řídila se jen svým instinktem a já jsem ji od začátku fandila.

V celé vesnici se obyvatelé chovali jako svatoušci, ale vy jste i přesto měli tušení, že to nemůže být jen tak, že se jejich pravá tvář ještě ukáže. Moc mě bavilo, že jsem nevěděla, kdo je ten zlý a kdo hodný.

Mrazivá atmosféra a prostředí lesů a hor mi chvílemi připomínalo thriller Za dveřmi tma. Mystické prvky zaříkávání tomu však daly úplně jiný level. Bylo to napínavé, překvapivé, a když se člověk začte, jen stěží knihu odkládá.

Mandlevest
05.08.2021 5 z 5

Napínavý příběh, odehrávající se v úchvatné horské přírodě v srdci emilských Apenin. A musím říct, že právě atmosféra knihy, tajemně strašidelná s mystickými prvky povyšuje případ o ztracených dívkách k nejvyššímu hodnocení. Mladá lékařka Sara se vrací do vesničky v srdci nádherné, ale drsné přírody na pohřeb své kamarádky, která zmizela před mnoha lety. Ale i nyní zmizí další dívka a Sara se snaží, i s ohledem na to, co se kdysi stalo, dívku najít a odhalit mnohá tajemství, která sahají právě do minulosti. Výborný příběh, má spád , i počtem stránek není zbytečně natahovaný ani zbytečně brutální. Tajemnou atmosférou, která Vás pohltí, připomíná knihu Ilarie Tuti Květy nad peklem a já ji určitě doporučím.

Marekh
27.07.2021 5 z 5

Psychologický thriller od italské autorky. Kniha má 4 části. Hlavní postavou je lékařka SARA ROMANIOVÁ, která se vrací do vesničky svého dětství a na vlastní pěst začne pátrat po zmizelé jedenáctileté dívce Rebecce.. Líbilo se mi její odhodlání a vytrvalost při vyšetřování případu. Jestli se Saře podaří nalézt dívku a odhalit pachatele se dočtete v této knize. Oblíbil jsem si také Sářinu babičku. Knihu hodnotím na 100 %.

Autorka pěkně popsala místa, ve kterých se děj odehrává – italské Apeniny včetně popisů lesa. Dočteme se také nějaké informace o praktikách lidových léčitelek, kterým se říká zaříkávačky, ale spíše okrajově. Možná těchto částí mohlo být více.

Zpočátku jsem si nebyl jistý, jestli bude tato kniha pro mě to pravé ořechové. Rozjezd knihy je pomalejší, ale do příběhu jsem se nakonec začetl a byl jsem zvědavý, jak to všechno dopadne. V knize se vyskytovaly překvapivé zvraty a bylo to pěkně zamotané. Pochopitelně během četby jsem si vytvořil různé teorie, kdo by za tím vším mohl mít prsty..

Kniha je hodně obsáhlá, ale celkově se četla dobře. Když se do příběhu začtete, těžko se vám bude od knihy odcházet, dokud nezjistíte, jak to skončí. Autorka pracovala na knize rok a půl. Kniha je propracovaná a myslím si, že tato kniha je dobrou volbou pro všechny čtenáře, kteří mají rádi kvalitní thrillery.

Přebal knihy je moc pěkný.

Knižní střípky
20.07.2021 5 z 5

Tak tento kousek měl úžasnou atmosféru. Ze začátku může někomu chvíli trvat se začít, ale vydržte, prosím. Za počáteční trpělivost budete odměněni. Nevím, jak bude kniha působit na poněkud skeptického čtenáře, ale já tato témata miluji. Sára byla jak buldok, který se zakousne a nepustí, měla srdce na správném místě. Je toho tolik, co bych vám chtěla prozradit, ale nemůžu. Nechci ani nic naznačit, ať vás nepřipravím o moment překvapení. ZAŘÍKÁVAČKY jsem hltala a ani nedýchala a dost často jsem měla krásně nepříjemný pocit v zádech. Knihu doporučuji všem, kteří si zamilovali knihy o našich žítkovských bohyních a jejich mysl je přístupná starým tradicím, byť poněkud pohanského rázu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

nada3314
16.07.2021 5 z 5

Opět kniha s nádhernou obálkou. Poslední dobou mám fakt štěstí na příběhy. Hezky se mi střídají i země, ve kterých se děj odehrává. Tento příběh je vsazen do Italských hor, trochu změna po severských thrillerech.(Dokonce jsem se i koukala na mapy, kde Emiliánské Apeniny leží.) Ale musím říct, že parádní změna! Kniha se četla sama. Já jsem se začtením problém vůbec neměla, hned na prvních stranách mě rozbrečela - (stalo se tam něco, na co jsem hodně citlivá)…. Ale oklepala jsem se a četla dál…

Autorce se podařilo si mě přitáhnout k ději hned od začátku, příběh plyne svižným tempem, kdy prostě chcete - musíte vědět, jak to všechno bylo. Hlavní hrdinka Sára – svobodná, nezadaná velmi uznávaná lékařka z nedaleké Bologni – toho času na dovolené, co by „vyšetřovatelka“ byla pro mě také příjemná změna.

Když Sára poprvé přijede po hodně letech do vesničky, důvodem je pohřeb její kamarádky z dětství. Tohle místo zná, trávila zde prázdniny u své babičky. A zjistí, že se zde podezřele a po dlouhá léta ztrácejí Zaříkávačky - staré, tak mladé. Nedá jí to, v práci si vezme dovolenou a začne na vlastní pěst vyšetřovat. To se někomu nelíbí a zkouší ji zastrašovat. Celý příběh je šíleně napínavý. Moc se mi líbila atmosféra knihy, jedná se asi o detektivní – thriller s prvky italských tradic, celou knihou na mě dýchalo misteriózno. Moc doporučuji!

Danago
09.07.2021 5 z 5

I když mi trvalo asi 80 stránek než jsem se začetla a zorientovala se v postavách, knížka byla strhující.
Originální, tak trošku misteriózní detektivní zápletka se autorce opravu povedla. Příběh starobylé vesničky, kde hrstka obyvatel žije v zajetí minulosti, která skrývá nejedno tragické a bolestné tajemství. Tajemství a potlačené vzpomínky se začínají odkrývat, když zmizí jedenáctiletá holčička a hlavní hrdinka Sara pocítí povinnost vrátit se do míst svého dětství a vypátrat pachatele.
Když jsem se do knihy začetla , už jsem se od knížky nedokázala odtrhnout. Autorka dokázala ve mě vytvolat neuvěřitelné napětí. Každou chvíli jsem svá podezření měnila. A konec byl pro mě rozhodně překvapením.
Atmosféra italské vesničky a zaříkávaček je temná a dokonale vykreslená.
Za mě velice dobrá kniha.

léčitelství italská literatura tajemství zmizení lidí

Autorovy knížky

2021  78%Zaříkávačky