Záblesk

Záblesk https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76923/zablesk-76923.jpg 4 381 381

Zář série

Hoci sa v ospalom mestečku Venus Cove nikdy nič zvláštne nedeje, práve sem sú vyslaní traja anjeli – bojovník Gabriel, liečiteľka Ivy a neskúsená Bethany, aby plnili svoje poslanie na Zemi a postavili sa proti silnejúcim temným silám. Bethany je z trojice anjelov najmladšia a viac než silám Zla musí čeliť volaniu vlastného srdca, ktoré ju priťahuje k mladíkovi Xavierovi. Láska anjela k pozemskému chlapcovi však porušuje všetky zákony neba a ani nebesá nie sú nekonečne trpezlivé. Navyše sa v mestečku nečakane zjavuje tajomný študent a každému pripomenie, že nadprirodzené sily nebývajú len láskavé a dobrotivé. A čo je najhoršie, zálusk si robí aj na Bethany, ktorá sa tak ocitá v smrteľnom nebezpečenstve.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Halo , 2010

Viviana-Mori
09.09.2016 3 z 5

Kniha je opravdu pouze oddechové čtení, žádný hlubší zážitek z toho člověk mít nebude, pokud není hodně mladý teenager, který miluje klišé, protože přesně to tato kniha je. Přijde mi, že autorka se spíš zaměřovala na neustálé popisování dokonalosti Xavierových partií a naprosto dokonale popsala nikoliv lásku, ale posedlost a citovou závislost. Úplně by mi tento díl stačil, další snad ani nebyly třeba. Twilight v bleděmodrém, na konci příběh potemněl, což jsem ocenila, jinak mám trochu rozporuplné pocity. Nemohu úplně říct, že by se mi to nelíbilo, ale přitažené za vlasy to je a to opravdu né kvůli andělům. Uvidím, jestli další díl bude lepší, nebo stejný. Když už to mám z té knihovny půjčené, tak to dočtu. :)

ladyfromskye
02.08.2016 5 z 5

Ano, je to slaďoučké počtení, ale jak již bylo několikrát zmíněno, velice milé počtení. Na to, jak je autorka mladá, je nejen ona, ale také její knížka neuvěřitelně vyspělá (není pochyb o tom, komu je určená, má jasný ideový směr, zabývá se tématy, která jsou pro danou věkovou skupinu a dané pohlaví důležitá, v ději nenaleznete jedinou nesrovnalost, ...). Pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih v žánru, pokračuji ve čtení série a těším se, až jednou budu moci Zář i její dvě pokračování předat své dceři, kterou mi všichni stále předpovídají :)

warca
13.06.2016 3 z 5

Pěkné, ale trochu nudné... A ohrané téma

CHESS
04.06.2016 5 z 5

Je naprosto neuvěřitelné jak je Beth nezkažená a sladká až z toho trnou zuby :) Ale myslím to v dobrém :)

jukanek
31.05.2016 5 z 5

Holcici sladarna, ale moc pekna. Cetlo se to dobre.

Madlenkačte
16.05.2016 5 z 5

Vztah Bethany a Xaviera byl hodně přeslazený, také tam nebyla skoro žádná akce až na pár stránek na konci knihy. Ale nemůžu dát méně než 5 hvězd, protože se to krásně četlo a bylo to fakt sladký :) A Gabriel je největší fešák, jsem zvědavá, jestli se nechá od nějaké holky svést :)

makyna03
14.05.2016 2 z 5

Nevím co napsat, snad jen to že fantasy na tohle téma jsem četla i lepší

Ebony
02.04.2016 5 z 5

Kniha byla nesmírně čtivá a hlavně moc hezky promyšlená. Postavy měly jedinečný charakter a nesmírně jsem si oblíbila Molly s Gabrielem (tvořili totiž vtipnou dějovou linku) a Ivy s Xavierem (byli to ti správní klaďasové kteří bojují za dobro svých blízkých) hlavní hrdinka ale pro mě nebyla nějaká originalita co se týče hlavních hrdinek. A docela mě zklamalo že jakmile přistáli na zemi tak se Bethany okamžitě vžila do role smrtelníků a ihned se zamilovala. Chápu že není Archanděl nebo Léčitel a že v nebi bylo jejím hlavním posláním pracovat s lidmi ale přišlo mi to moc unáhlené. Ale ke konci je to vysvětleno proč má tak blízko k lidem takže tenhle maličký nedostatek ráda přehlédnu. Takže knihu doporučuji : )

Lenishka
29.01.2016 5 z 5

Kniha se mi dobře četla a byla to pěkná série, líbila se mi jména postav, dále pěkné obaly knih. Celkově to je jiný šálek kafe než čtu, ale zařadila bych si jí do své domácí knihovny. Celkové hodnocení je Dobré++++

Sabii14
24.01.2016 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky kvůli začátku knihy který mě moc nezaujal.
Ale věřím že u druhého dílu už dám knížce hvězdiček pět protože konec knížky mě zaujal a velmi se mi líbí láska mezi Beth a Xavierem..

viki.jp
21.01.2016 4 z 5

Knížka je velice čtivá, takové typické "lehké čtení" před spaním, ale děj je dost předvídatelný.

TheMelorry
29.11.2015 3 z 5

Trvalo docela dlouho než se kniha pořádně rozjela... Opravdu zajímavé byly až poslední kapitoly. Doufám, že další díl bude lepší...

1259
24.11.2015 4 z 5

Dobrá knížka. Už se těším na druhý díl do kterého se hned pustím.

DajaF
14.11.2015 2 z 5

z knížky jsem hodně zklamaná! Kniha má krásnou obálku (ano kvůli tomu jsem si ji kdysi koupila) ale obsah hodně mně nebavil. Kniha je velmi čtivě napsaná, ale řeší jen krásné Xavierovy oči a boj dobra se zlem, který jsem tam čekala se objevil jen na konci, aby se neřeklo. Chtěla jsem si přečíst celou sérii, ale ještě uvidím jestli to nebude jen ztráta času.

ivzu77
30.10.2015 4 z 5

Přečetla jsem první díl série knih, kterou jsem si popravdě vybrala hlavně podle obálek. Většinou jsem četla pouze knihy o padlých andělech, chlapských postavách a nějak jsem chvilku bojovala s tím, že toto vypráví dívka. Ale vše se rozjelo, její poznávání světa, jejích pocitů a zkušeností .....
Sice se mi zdá, že Bethany řeší pouze svůj vztah ke Xavierovi a nemá čas na to, proč byla na svět poslána. Uvidíme v dalším díle. Jak to bude s Jakem? Temná postava to trochu opepřila.....

Love-Angel
24.10.2015

S podobným obsahem jsem se setkala v knize Nadpozemská je to též o andělech tohoto typu....

Natyyy4444
12.08.2015 5 z 5

Prostě úžasný.S takovým dějem jsem se setkala poprvé,a líbil se mi! Spisovatelka měla všechno promyšlené,taky se mi líbila,protože se u hlavní hrdinky nemusím plácat do čela a trpět nad její hloupostí.Velké překvapení to pro mě bylo.:)

michaela9784
10.07.2015 3 z 5

Přečtený jsem to měla za chvilku. Příběh se mi líbil, ikdyž to byla slaďárna. Hodně předvídatelný děj, ale to mi nijak nevadilo. Bethany a Xavier byli rozkošní a takovou lásku by mohl člověk pouze závidět.

Norea
31.03.2015 3 z 5

Ja som túto knihu pomaly čítala vždy pred prácou, je to môj budíček, ktorý funguje lepšie než káva a zbožňujem tento typ knižky, ktorý sa veľmi dobre číta, ľahko a vznášajúce sa pierko. Kapitoli nie sú dlhé, dej roztrapatený, milé postavičky, klasický protivník a malá ba nebadaná potýčka, ktorá mohla byť o trošišišičku viac zvýraznená. Nemám favorita, páčia sa mi tam väčšina postáv a tiež by sa mi páčilo byť v koži mladej, zailovanej a okrídlenej Bethany :) sen každého osamelého človeka.

TheB
19.02.2015 3 z 5

Kniha je hrozně hezky napsaná, nevím jak to říct, prostě tak "čistě".
Líbila se mi, dobře se mi četla. Jenže se tam vlastně nic moc nestalo, všechno jsem předem čekala. Příběh je takovej průměrnej.
No, vlastně jí ani nemám moc co vytknout, ale ještě bych tam něco přidala, ten příběh už byl takovej zdlouhavej :)

australská literatura andělé

Alexandra Adornetto