Zánik

Zánik https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464197/bmid_zanik-bQF-464197.jpg 4 317 317

Matthew Shardlake série

Píše sa rok 1537 a krajina je rozdelená medzi tých, ktorí zostávajú verní katolíckej cirkvi, a tých, ktorí zachovávajú vernosť kráľovi a jeho novozaloženej národnej cirkvi. Keď v kláštore na južnom pobreží Anglicka dôjde k brutálnej vražde kráľovského komisára, obávaný Thomas Cromwell, generálny vikár kráľa Henricha VIII., poveruje vyšetrovaním Matthewa Shardlaka, človeka rovnako zanieteného v otázkach cirkevnej reformy. Shardlake a jeho mladý chránenec sú na stope sexuálnych deliktov, sprenevery finančných prostriedkov i velezrady, a keď odhalia ďalšie dve vraždy, musia sa vrhnúť do akcie a vrahovi včas skrížiť plány.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Aktuell

Dissolution , 2003

Ellierick
04.11.2012 4 z 5

Naprosto fantasticky chytlavý děj , který Vás pohltí od prvních stránek. :) Doslova Vás chytne a nepustí

Lenny33
03.11.2012 4 z 5

Dobře napsaná kniha s napínavým dějem. 4*

cori
30.03.2012 4 z 5

Román mi trochu místem děje připomněl Jméno růže. Příběh je dost napínavý a mrtvoly se pozvolna kupí, nechybí ani zákulisní machinace mocných. Všem, kteří čučí v telce na Tudorovce, doporučuji.

Ula
16.02.2012 5 z 5

Je to opravdu velmi čtivé, navíc poučné, neboť děj se odehrává v pozadí skutečných historických událostí.Mně osobně zaujalo (teda kromě poutavého příběhu), že "tunelování" bylo už tehdy na velmi vysoké úrovni :-)

derminator
18.08.2011 3 z 5

Na to že nemám rád historické romány je to čtivé 65%.