Žalář nejtemnější

Žalář nejtemnější https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530519/bmid_zalar-nejtemnejsi-65aa7c980c277.jpg 4 215 215

Sebevědomý mladý venkovský úředník komisař Mach, který má krásnou ženu, po náhodném zranění oslepne. Se ženou se odstěhuje do Prahy. Ve své slepotě, kterou se snaží fyzicky překonat, je mučen žárlivostí a podezřívavostí. Slepota se stala katalyzátorem jeho vrozené žárlivosti, která nyní přerůstá v nesnesitelnost. Je přesvědčen, že ho všichni podvádějí, především jeho krásná žena...... celý text

lik009
17.05.2015 5 z 5

Naprosto strhující psycho! Kniha, která vás donutí se nad mnohými věcmi zamyslet. S napětím jsem nustále otáčel jednotlivé strany abych se dozvěděl více a více.

panjan
04.04.2015 5 z 5

Ani nevím, jestli to je kniha dobrá nebo nikoliv, zda psychologický román Olbrachtovi sedl. Ale jisté je, že je skvěle napsaná. Olbrachtova čeština, jeho metafory jsou ryzím skvostem a nakonec i těch pár povídek, jimiž toto vydání končí jest příjemnou záležitostí.

Freedee
17.09.2014 4 z 5

Po této knize jsem sáhl náhodně, když jsem potřeboval něco na čtení do vlaku. K mému překvapení jsem se začetl a kniha sama mě hnala dál a dál. Tuto knihu by si měl přečíst každý. Když ji uvidíte v nějaké staré knihovně, sáhněte po ní, nezabere moc času a stojí za to.

Atuin
17.06.2014 5 z 5

Velice dobře napsaný psychologický román, naprosto mu nemám co vytknout. Celé je to napsané neuvěřitelně sugestivně, obratně a přesvědčivě, nemá to hluchého místa a mě to doslova napínalo na skřipec.

cmelak
06.03.2014 5 z 5

pan komisař Mach je velmi nesympatická, a odpudivá povaha, Která se nakonec nepřízní osudu, a shodou okolností uleptá ve svých vlastní neopodstatněných domněnkách a paranoie (o čemž svědčí i bizardní rozhovor s fiktivním soudcem v jeho hlavě) .....skvělý román od pana Olbrachta

Andulino
27.11.2013 4 z 5

Kniha utekla jako voda a pro mě to bylo fajn čtení. Uvědomila jsem si, jak těžký je život slepce, jak někdy osud dokáže změnit celý život, ale také jak přemýšlí chorobný žárlivec a jak si všechny svoje činy a myšlenky ospravedlňuje. Jelikož jsem ale (trošku) znala pozadí autorovy tvorby, snažila jsem se hledat v knize i náznaky oné buržoazní společnosti, která byla v období 1. světové války značně kritizovaná. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Ivinho
30.04.2013 5 z 5

Kniha mi tak plynula a plyna až najednou přišel konec, který byl opravdu strhující. Výborný psychologický příběh.

poetree
12.02.2013 5 z 5

opravdu hezky napsaná a propracovaná kniha, psychologická novela.. mohla by se spolu s Othelem doporučovat těm, co mají co do činění s žárlivostí či žárlivcem...

seiwaa
15.04.2012 5 z 5

Psychologický román jako vyšitý, úžasně zpracovaný a vskutku zajímavý. Opět nejednoznačný konec, který vás donutí přemýšlet ještě dlouhou dobu po přečtení. Četlo se to opravdu jedním dechem!

joehot
30.11.-0001 4 z 5

Pana Olbrachta jsem před tím nikdy nečetl, ale tato kniha mě vážně dostala natolik, že jsem jí přelouskl během jediného dne, takže to budu muset napravit.
Skvělý psychologický příběh, v němž (s rukou na srdci) v některých chvílích nacházím i sám sebe.