Věž vlaštovky

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o... celý text

Čtvrtá část ságy o Zaklínači.

Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí…

Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných…
Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni…

A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.71435

Zaklínač (6.)

Wieża Jaskółki (1997)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

LadyAlis

Konečně jsem dočetla tenhle díl a tedy nechápu proč mi to trvalo tak dlouho :/ Ten konec jsem hltala jedním dechem a pokaždé, když se zdálo, že se Ciri něco stane, tajila jsem dech dokovaď jsem si nebyla jistá, že to zvládne.

Kraken84

Parádička. Děj neomrzí díky neustálým skokům mezi postavami a skoky v čase. Styl psaní je jakoby místní - protože i vypravěč používá přirovnání a popisy, které jakoby vypadly z úst některé z postav. Každý charakter má svůj slovník, je znát rozdíl když mluví prostý chasník, sadistický lovec lidí nebo vzdělaný a urozený vladař. Začátkem mě autor zaujal zvláštním použitím epického refrénu, který přidal na dojmu, že prožíváme legendu.

Heisenberg

Jen jedno slovo: perfect! Díl, ve kterém se opět děje hodně událostí, a je zde hodně pamětihodných momentů. Za mě je nejlepší moment knihy určitě "krasobruslení", kdo četl určitě pochopí :) Sapkowski je pro knižní kulturu takovej machr, jako Spielberg pro tu filmovou.

zpevSusannah

Sapkowski a jeho vypravěčský talent snad ani nejde ještě více vychválit. Vše už bylo řečeno v předchozích komentářích. Já můžu už jen uctivě mlčet, zhluboka se poklonit a zatleskat jako malá holčička, která konečně dostala pod stromeček vysněnou panenku :-) Geralt a jeho příběh je mojí panenkou. Jsem nadšená, že toto brilatní fantasy můžu prožívat vkuse už několik týdnů. Sice se občas malinko ztrácím v tom kdo, kdy, proti komu, změna věrnosti, zase zrada, nová politická hra a dokonce některá jména si asi nikdy nezapamatuju, ale to jsou jenom detaily, které mi ten celkový prožitek nemůžou zkazit :-).
Jsem napnutá jak kšanda, protože netuším, jak tohle všechno dopadne. Ciri, Geralte, Yennefer jdu si pro vás k "Paní jezera"!

lukes2424

Dle mého názoru je to jeden z nejlepších dílů celé ságy.

Devil-Ivet

Další skvělý díl ze zaklínačského světa. Ciri jsem fandila po celou dobu, s Geraltem a jeho partou zase putovala. Prožívala jejich dny s napětím a okouzlením. Jeden z nejlepších dílů!

fvalek

Asi nejlepší díl ze všech předchozích, uvidíme, jestli ho trumfne poslední. Bál jsem se jakéhosi posunu v čase, o kterém jsem slyšel, ale nakonec jsem se vyznal. Vlastně skoro celá kniha byla retrospektivní, z vyprávění Ciri, ale pořád to nebylo moc dávno. Nejvíc se mi líbila poslední kapitola (samozřejmě, jak jinak), ale také kapitola o Koviru a Esteradu Thyssenovi, ten je fakt super. :D
Geralt i Yennefer tu byli spíše už jen jako epizodní postavy, ale v předchozích dílech se stávalo, že i Ciri byla jen epizodně narozdíl od Geralta, takže toho se nebojím, že by ho strčili do pozadí.
Děj byl úžasný, nemůžu se dočkat posledního dílu, ale zároveň nechci, aby to skončilo. :D

martunka

Další dobré dobrodružství

Zuza.nice

Jak jsem předchozí tři části přečetla jedním dechem, ve Věži mi většina hlavních postav lezla na nervy. Ciri se chová jako pubertální spratek (což vlastně je, ale vzhledem ke své výchově a výcviku by se mohla ovládat) a Geralt by potřeboval psychiatra. Konec to zachránil, 4* a jdu na Paní Jezera.

PeťkaW.

Mezi Křestem ohně a Věží vlaštovky jsem měla docela dlouhou prodlevu, takže mi chvilku trvalo, než jsem si upamatovala všechny předešlé události a utřídila si znalosti z předchozích dílů. Sapkowski opět potvrdil, že má úžasný vypravěčský talent. Jeho volba, napsat tento díl převážně v retrospektivě, byla skvělým tahem, který úžasně ságu oživil. Uvítala jsem taky to, že se do popředí konečně dostala Ciri a osudy Geralta ustoupily do pozadí, protože upřednostňování jeho postavy na úkor Lvíčete bylo to, co mi převážně vadilo na předchozích dílech. Slabší čtenáři možná můžou být trochu zmatení z různých skoků v časových rovinách, ale mě tahle hra bavila a užívala jsem si ji. Smekám před spisovatelovým talentem poskládat všechny jednotlivé střípky příběhů různých postav, které se ještě udály v různých časech tak, aby to všechno nejenom dávalo smysl, ale i se dobře četlo a bylo poutavé. Tuším, ač mě poslední díl teprve čeká, že se připojím k dalším, kteří tento díl považují za nejlepší.

Kabátice

Prostě super odpočinkové čtivo :-)

jan14s

Předchozí díl se mi líbil více, přesto jsem knihu přečetl skoro na jeden nádech.

LaBrume

Celou sérii jsem četla před pár lety, ale pokud si dobře vybavuju, je Věž vlaštovky asi nejlepší knihou série. Co si pamatuju moc dobře, je scéna na ledě. Z té mám husinu vždycky, když si na ni vzpomenu.

pavla9879
26.12.2016

Část s Geraltem se mi strašně moc líbila, bělovlasý zaklínač je jedna z mých úplně nejmilejších knižních postav.
Za část se Ciri musím odebrat dvě hvězdičky, protože mě nesmírně, ale vážně nesmírně, rozčilovalo, jak jsem každých 5-10 stránek musela číst pořád dokola: Kdyby se toho večera někdo podíval oknem...

whiolet
01.12.2016

Další skvělý dí

Majkrofon
13.10.2016

Opäť výborný diel, miestami možno viac rozťahaný, ako predošlé časti,,le tak nenudí a posledných 100 strán som pri čítanie dostával zimomriavky, čo sa mi už pri knihe velmi dlho nestalo. teľím sa na vyvrcholenie románu o Geraltovy a Ciri :)

memphisz
11.10.2016

Oproti předchozímu dílu o něco slabší, ale stále stejně čtivý příběh, který nekompromisně směřuje k velkému finále a velkolepému přerodu Ciri. V práci s postavami a vlastním světem se Sapkowski s každou další knihou více a více zlepšuje.

Anyv
06.10.2016

Jedním slovem "skvělé" ... už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, a konečně spojím tu záhadnou skládačku dohromady. Kniha se velmi dobře čte, je zde akce, smutek i zábava. Určitě všem doporučuji si kolekci Zaklínače přečíst.

Phyl
15.09.2016

https://www.youtube.com/watch?v=GD3VsesSBsw - přesně takovou velkolepost jako start přiložené hudební vložky, jsem z toho cítil.

tovlasek
14.09.2016

Zatím ze všech románů - ten nejlepší. Všechny dějové linky mě bavily, občas jsem se i trošku ztratil v nových postavách, ale v zápětí jsem byl zase v obraze. Přišlo mi to už spíše jako kniha o Ciri než o Geraltovi, ale ani to nebylo problémem. Skvělá kniha a těším se na závěrečný díl.

kklepkaa
18.08.2016

Úžasná jízda. Člověk by snad řekl, že je to už nemožné, ale Sapkowski se překonal... žádná z linek mi tentokrát ani trochu nevadila. Nechápu jak mohl autor pracovat s tolika časovými liniemi a množstvím vypravěčů aniž by se ztratil. Škoda, že mi čtení protnula téměř pracovní čtrnácti denní dovolená a tím pádem se mi čtení o dost protáhlo. Napínavé od začátku do konce, zajímavé vsuvky ze světa Zaklínače i příběhy vedlejších postav (např. o králi Koviru). Už teď mě mrzí, že mě od konce dělí poslední kniha (Bouři mečů nepočítám). Ale i díky CD Projektu RED se do tohoto světa jistě ještě mnohokrát vrátím...

Shui-Xian
15.06.2016

Vždy mě znovu mrazí z té vystupňované krutosti, z bolesti ústřední trojice, z očekávání osudového střetu mezi Geraltem a Vilgefortzem, Ciri a Bohhartem, mezi spojenci a Nilfgardem. Taky mezi póly lidské psychiky - podlehnutí agónii, nebo přetrvání vůle vytrvat? Boj s vnitřními démony, nalezení směru a sbírání sil pro závěrečný boj - tím pokračuje cesta Geralta a Ciri. Yennefer vychází osudu vstříc nejrychleji a s pevnou odhodlaností se vrhá do přímé konfrontace. Jednotlivé linie spějí k propojení...
Velmi se mi líbily vsuvky z pobytu u starého Havrana a Dijkstrovo jednání s Esteradem; stejně tak obohacení příběhu o pohled Kenny Selborne. Rozmanitost příběhu je poutavá: upřímně mě těšilo vědět, jak se vyvíjel příběh i dalších známých na cestě...

Eldar80
14.06.2016

Ságu čtu znovu po 11 letech a všímám si jak jinak na mě působí. Tehdy jsem byl uchvácen atmosférou, která přebila úplně všechny literární nedostatky. Nyní si všímám nuancí, které mi kdysi unikly, ale jsem zas víc kritičtější. Překvapilo mě jak první dva díly mají otevřené konce a bez pointy vyznívají trochu do prázdna. Třetí díl zas i přes povedenou pointu ztrácel v ději a napětí. Zde je konečně všechno.
Od začátku se děj střídá mezi vyprávěním Ciri a zoufalým Geraltovým putováním. Sapkowski přechází z vyprávění do minulosti a zpět do přítomné doby jednotlivých postav. Příběh tak vidíme z různých pohledů a v různém čase. Během čtení mě postupně začla rušit Sapkowského parodie na fantasy, kde neohrožení hrdinové putují navzdory všem překážkám. To Geraltovi se nedaří nic. Žádný nepřemožitelný hrdina. Šílené putování válečným územím naštěstí končí a objevují se první konkrétní cíle. A opět se nedaří. Štěstí, které mají nepřemožitelní hrdinové se reálných lidí netýká. A ani zaklínačů. Na válku proti osudu ani Geraltovy schopnosti nestačí. Ke konci knihy se objevuje dějová linka čarodějky Yennefer a různé části příběhu tak do sebe začínají víc zapadat.
Věž vlaštovky se mi tak zdá lepší než předchozí díl. Část věnovaná Geraltovi má opět spád a kniha má perfektní závěr. Zlověstné atmosféře napomáhají psychopatické záporné postavy. Na škodu je tak jen občasná rozvláčnost. 90%

Praetorian
09.06.2016

Čvrtý díl je pro každou pentalogii klíčový. Dokáže autor udržet čtenářovu pozornost? Nebude se opakovat? U Sapkowského není třeba mít obavy. Věž vlaštovky celou sérii okysličila novými pohledy a postavami a skvělým způsobem připravila půdu pro grand finále.

misulef
04.06.2016

Za mě rozhodně nejlepší knížka v celé zaklínačovské sérii. Až neuvěřitelné množství postav, v němž se mi neznámo jak podařilo nezamotat se, dělalo příběh o mnoho realističtější. V tomto díle se odehrálo snad úplně všechno, na co se v předchozích dílech čekalo... A je pro mě nepochopitelné, jak si Sapkowski může tak brilantně pohrávat s pohledy a charaktery jednotlivých hrdinů (i nehrdinů :D ), aby čtenáře nezačaly nudit a přitom neustále překvapovaly.

AnndrejkaH

16.05.2016

Výborné..:)

ElenRiannon
07.04.2016

Snad nejlepší díl. Ono se to ale těžko hodnotí, protože skvělé jsou všechny. Hrozně dobře se mi četly pasáže s Vysogotou, byl to milý chlapík. :)

Kopta
24.03.2016

Dobře navazuje na předchozí knížku a čte se stejně dobře. Už zde je vidět ta číst fantasy temnoty. Prostě Sapkowski nám ukazuje co je to dark fantasy v celé své kráse. Poslední části s Ciri jsou neopakovatelné na první přečtení.